زبان شور به جلوگیری از بوی بد دهان و عفونت هایی که سلامت داخل دهان و دندان را بر هم می زند ، بسیار کمک می کند. والیدین باید به کودکان خود اهمیت دادن به رعایت بهداشت داخل دهان و دندان را از سنین کودکی آموزش بدهند. توجه داشته باشید که لبخند و تنفس خوشبو اهمیت بالایی دارد .

زبان شور یک وسیله کوچک می باشد که روی زبان کشیده شده م موجب پاکسازی زبان خواخد شد . انواع مختلفی از این محصول وجود دارد که معمولا شبیه به حرف انگلیسی U می باشند . این وسیله برای حذف تمام بقایای مواد غذایی و باکتری روی زبان به کار گرفته می شود . استفاده از این وسیله اهمیت بسیار زیادی دارد جرا که باکتری های عاملِ ایجاد بیماری ، روی زبان می باشند. یکی از این باکتری ها هالیتوزیس است که باعث تنفس بدبو خواهد شد. اکثر موارد این باکتری معمولا به دلیل بهداشت ضعیف دهان اتفاق می افتند و این باکتری خودش را با مواد غذایی و بزاق ترکیب کرده و یک لایه نازک را داخل دهان و بر روی زبان تشکیل خواهد داد.

چگونه از زبان شور استفاده کنیم؟

اگر می خواهید زبان پاک کن را به عنوان روتین بهداشتی روزانه خود قرار دهید ، بهتر است بعد از مسواک زدن از آن استفاده شود.

همجنین می توانید هر زمان از روز که خواستید از آن استفتده کنید . توجه داشته باشید که بسیار مهم است که هنگام صبح این کار را انجام دهید چرا که شب ها جرم زیادی داخل دهان شما باقی خواهد ماند.

بهتر است که این کار را جلوی آینه انجام دهید تا بتوانید زبان خود را کاملا ببینید و به همه بخش های آن دسترسی داشته باشید.

سعی کنید که کل سطح زبان را با این وسیله تمیز کرده و همچنین بهتر است که از انتها شروع کنید.

توجه کنید که که حرکات این دستگاه به سمت بیرون از زبان باشد تا همه ی باکتری ها به سمت نوک زبان کشیده شوند.

این کار را 3 تا 4 بار تکرار کنید تا زبان به طور کامل شستشو شود.

در حال نمایش یک نتیجه