رنگ مو حاصل انجام  واکنش­ های شیمیایی بین مولکول­ های موجود در مو و رنگدانه ­ها و همچنین پراکسید و آمونیاک می باشد.

رنگ موهای طبیعی

از قدیم مردم سراسر دنیا با استفاده از گیاهان و مواد معدنی موهایشان را رنگ می­ کردند. برخی از این مواد طبیعی حاوی رنگدانه می باشند در حالی که مواد دیگر حاوی سفید کننده ­های طبیعی مو هستند که موجب بروز واکنش ­هایی خواهند شد، که رنگ مو را تغییر خواهد داد. رنگدانه ­های طبیعی معمولا با رنگ کردن ساقه­ ی مو کار می­ کنند. برخی از رنگدانه­ های طبیعی از طریق شامپوهای مختلف روی سر می ­مانند اما این شامپوها لزوما بی­ خطرتر از ترکیبات مدرن نیستند. به دست آوردن نتایج یکسان با استفاده از رنگدانه ­های طبیعی دشوار می باشد .

رنگ موی موقت

رنگ موهای موقت یا نیمه دائمی در برخی مواقع ممکن است باعث رسوب رنگ­ های اسیدی بر روی ساقه­ مو شوند یا این که حاوی مولکول­ های رنگدانه کوچک هستند که می ­توانند با استفاده از مقدار کمی پراکسید درون ساقه­ ی مو حرکت کرده. در برخی از موارد، مجموعه ­ای از چند رنگدانه­ ی مختلف وارد مو می ­شوند تا کمپلکس بزرگتری را درون ساقه مو تشکیل دهند. شستشوی سر با شامپو در نهایت رنگ موی موقت را از بین می ­برد. و می توان گفت که عاری از آمونیاک می باشند.

رنگ موی دائمی

لایه­ ی بیرونی ساقه­ ی مو باید قبل از اینکه رنگ دائمی درون مو رسوب کند؛ باز شود. زمانی که کوتیکول باز است؛ رنگ با قسمت داخلی مو یعنی قشر، واکنش می ­دهد تا رسوب کند یا رنگ طبیعی مو را از بین ببرد. اکثر رنگ موهای دائمی از یک فرآیند دو مرحله­ ای برای رنگ کردن مو استفاده می­ کنند، در مرحله­ ی اول رنگ اصلی مو از بین رفته و سپس رنگ جدید روی مو رسوب می ­کند. اساسا همین فرآیند در روشن کردن مو نیز انجام می ­شود؛ به جز اینکه رنگ مو به ساقه ­ی مو متصل می­ گردد. هنگامی که رنگ موی دائمی همراه با پراکسید مورد استفاده قرار می­ گیرد؛ آمونیاک به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده. از پراکسید به عنوان یک عامل باز کننده یا اکسید کننده استفاده خواهد شد. باز کننده رنگ قبلی را از بین می­ برد. پراکسید پیوندهای شیمیایی موجود در مو را شکسته و گوگرد را آزاد خواهد کرد که همین عنصر باعث بوی مشخص رنگ مو می­ شود. از آنجایی که ملانین رنگ خود را از دست می دهد، یک رنگ دائمی جدید به قشر مو متصل خواهد شد.

نمایش 1–12 از 37 نتیجه

اسپری مو کراتین کاسپین 250 میلی لیتر

قیمت اصلی ۷۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۵.۵۷۰ تومان است.

اکسیدان 6% کریتیو 200 میلی لیتر

قیمت اصلی ۹۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۷۴.۷۰۰ تومان است.

کيت رنگ مو سری مسی پرو گرين کلینیک (100 میل رنگ مو + 150 میل اکسیدان)

قیمت اصلی ۴۵۲.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۷۵.۱۶۰ تومان است.

کيت رنگ مو سری برنز پرو گرين کلینیک (100 میل رنگ مو + 150 میل اکسیدان)

قیمت اصلی ۴۵۲.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۷۵.۱۶۰ تومان است.

کيت رنگ مو سری قرمز پرو گرين کلینیک (100 میل رنگ مو + 150 میل اکسیدان)

قیمت اصلی ۴۵۲.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۷۵.۱۶۰ تومان است.