مایع لنز که به آن محلول لنز نیز گفته می‌شود برای شستشو و نگهداری از انواع لنزهای چشم به کار برده می‌شود. تنها ماده‌ای که از آن می‌توان به عنوان تمیز کننده و حفظ بهداشت چشم و لنز استفاده کرد محلول‌های ضد عفونی کننده و پاک کننده لنز چشم می باشند . اگر در پاک کردن و  بهداشت لنز دقت کافی نداشته باشید ، آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به چشم شما وارد خواهد شد. بنابراین این موضوع را باید جدی بگیرید. می توان گفت بهترین و سریع‌ترین روش برای ضد عفونی و تمیز کردن لنز استفاده از محلول شستشوی لنز می باشد.

مراقبت و حفظ بهداشت لنزها بسیار پر اهمیت می باشد که اگر رعایت نشود باعث عفونت چشم و یا حتی منجر به نابینایی خواهد شد.

می توان گفت نگهداری از لنزها کار راحتی است و فقط باید به نکات ریزی که از نظر برخی شاید بی اهمیت باشد توجه کرد تا بتوانید تا پایان زمان انقضای لنز بدون هیچ مشکلی از آن استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که برای نگهداری و نوع محلول لنز حتما با پزشک یا اپتومتریست خود مشورت کنید، این کار به این دلیل است که بعضی از لنزها با محلول‌ها سازگاری نداشته و باعث خرابی لنز می شود و به چشم‌های شما آسیب جدی وارد می‌کند و یا باعث عفونت باکتریایی و قارچی چشم خواهد شد. متاسفانه امروزه محلول‌هایی لنزی در بازار هستند که به دلیل برند بودن، کاربران لنز از آن استفاده می‌کنند و شاهد خرابی لنز یا احساس ناراحتی در چشمان خود می باشند. برای جلوگیری از اتلاف هزینه اضافی و صدمه رسیدن به لنز و چشم خود حتما پیش از خرید محلول لنز، با پزشک یا اپتومتریست خود مشورت کند.

انوع مایع یا محلول لنز

  • محلول پاک کننده روزانه لنز چشم
  • مایع یا محلول لنز سالین
  • محلول‌های لنز  پاک کننده چند منظوره
  • هیدروژن پر اکسید
  • محلول لنز پاک کننده آنزیمی
  • پاک کننده پروتئین لنز چشم

در حال نمایش 9 نتیجه