محصولات محافظ و پچ چشم

محافظت چشم‌ در برابر آسیب های احتمالی یکی از راه های آسان در جهت سالم نگه داشتن بینایی چشم در طول زندگی می باشد.

اگر شما جز افرادی هستید که دچار آسیب چشمی شدید، توصیه‌های درمانی و مراقبتی را باید جدی بگیرید و آن ها را انجام دهید. مهم‌تر اینکه حتی در مواردی که آسیب جزئی به نظر رسد، حتما در اسرع وقت به چشم‌پزشک یا سایر پزشکان مراجعه کنید.

در صورتی که ورزش را به شکل منظم انجام می‌دهید و یا در مواردی که ورزش تفننی در خانه انجام می دهید، از بینایی‌تان در مقابل آسیب‌های چشمی مرتبط با ورزش مراقبت کنید. در محل کار نیز در تمامی موقعیت‌های خطرناک، برای پیشگیری از آسیب‌ها از عینک مخصوص محافظ استفاده کنید.

پچ چشم

امروزه پچ زیر چشم در حال تبدیل شدن به یکی از محصولات ضروری در مراقبت پوست به شمار می رود. پچ زیر چشم، جز ماسک هایی هستند که برای استفاده ی دور چشم، تولید شده اند. این پچ ها به رفع خشکی پوست اطراف چشم کمک می کند و از تیرگی زیر چشم ها نیز جلوگیری می کند.

پچ های اولیه به صورت پارچه ای تولید شده اند که موادی روی آن ها قرار می گرفت. پچ زیر چشم اولیه، مقداری گران بود و هر کسی نمی توانست آن را در روتین معمول خود استفاده شود. امروزه با رایج شدن استفاده از پچ زیر چشم، محصولات مقرون به صرفه تری تولید شده است که همان کارایی را داشتند.
به عبارت ساده تر، پچ دور چشم ماسک کوچکی می باشد که برای استفاده در پوست حساس زیر چشم مناسب می باشد. اکثر پچ های دور چشم از هیدروژل ساخته شده است، با این حال پچ هایی نیز موجود است که از پارچه های سلولزی و لطیف ساخته شده است.
می توان گفت که پچ های دور چشم دارای مواد معدنی، ویتامین ها و سایر مواد مفید است که برای پوست زیر چشم می باشد. این مواد به صورت طبیعی وجود دارد یا اینکه پچ زیر چشم با این مواد غنی شده است.

می توان گفت هدف اصلی پچ زیر چشم، مرطوب کردن پوست حساس زیر چشم می باشد . پوست اطراف چشم ها و زیر چشم، حساس تر از پوست سایر قسمت های صورت می باشد. به همین جهت مرطوب نگه داشتن زیر چشم  بسیار ضروری است. سلول های زیر چشم به نسبت به سایر سلول های پوستی دیگر، مقدار کمتری چربی تولید می کنند. به همین دلیل پچ زیر چشم، به گونه ای ساخته شده است تا خشکی را جبران کند.