شربت ضد سرفه سیموسپان سیمرغ دارو ۱۲۰ میلی لیتر

Simorgh Daru Simospan Cough Syrup 120 ml

ویژگی های شربت ضد سرفه سیموسپان سیمرغ دارو :

  • خلط آور
  • تسکین سرفه
  • موثر در برونشیت
  • مواد موثره: آویشن، عشقه، عسل، ویتامین ث
  • تقویت سیستم ایمنی به واسطه وجود عسل
  • برطرف کننده التهاب مجاری تنفسی و رفع تنگی نفس


۶۲.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت ضد سرفه سیموسپان سیمرغ دارو

در این محصول از دسته بندی سلامت ریه از دسته مکمل های تخصصی از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

 

شربت سیموسپان، شربتی ضد سرفه و خلط آور است که حاوی ترکیبات گیاهی موثر مانند گیاه آویشن و عشقه، عسل و همچنین ویتامین C می باشد. تیمول تنظیم شده در این شربت باعث تسکین سرفه و رفع التهابات دستگاه تنفسی می شود.

سرفه هنگامی شکل می گیرد که خلط ها در مسیر تنفسی به دلیل التهاب حاصل از ورود میکروب به دستگاه تنفسی تشکیل شده و قادر به خروج کامل از راه هوایی نباشند و این منجر به ایجاد سرفه می گردد. از طرفی ترشحات در سیستم تنفسی خود راهی برای ایجاد میکروب های مضر دیگر است.

بنابراین نیاز به محصولاتی به وجود می آید که علاوه بر اینکه سرفه را تسکین و درمان کنند، اثر خلط آوری خوبی نیز داشته باشند. زیرا برخی داروهای ضد سرفه، با وجود اثربخشی بالا در درمان سرفه، از خارج شدن خلط های بدن جلوگیری می کنند، اما شربت سیموسپان دارای ترکیبات موثری است که همزمان با رفع و بهبود سرفه ها، اثر خلط آور فوق العاده ای نیز دارد.

داروهای گیاهی خلط آور با رقیق کردن خلط ها، شرایط آسانی را برای خروج آن ها از گلو فراهم می کنند. زمانی که خلط به ریه ورود کند، می تواند منجر به عفونت شود و این، دلیل اهمیت بالای مصرف داروهای خلط آور است.

 

آویشن

عصاره گیاه آویشن موجود در شربت ضد سرفه سیموسپان، خواص ضد سرفه، خلط آور و ضد اسپاسم برونش ها را دارد. این گیاه با تولید موکوس نرم، رقیق کننده و خارج کننده خلط هاست و بنابراین اثر خلط آور دارد.

همچنین این گیاه به دلیل داشتن ترکیبات فلاونوییدی، فنولی و اسانس اثر ضد اسپاسم یا گرفتگی عضلات دارد و خواص ضد باکتری و ضد قارچ آن به دلیل حضور ترکیبات تیمول و کارواکرول است.

 

گیاه عشقه

یکی دیگر از ترکیبات فوق العاده موثر شربت ضد سرفه سیموسپان، عصاره گیاه عشقه یا پیچک است. از بین تمامی داروهای گیاهی ضد سرفه، داروهایی که محتوی عصاره عشقه هستند به دلیل خواص سرشار این گیاه محبوبیت خاصی دارند.

گیاه عشقه، دارویی موثر در درمان سرفه محسوب می شود. این گیاه با برگ های کوچک سبز رنگ قلبی شکل و با نام های پاپیتال و داردوست نیز شناخته می شود. عشقه دارای خواص درمانی بسیاری است که برخی از آن ها عبارتند از: مقابله با التهابات، پاکسازی بدن از سموم، از بین برنده احتقان، بهبود کارکرد کیسه صفرا، افزایش قدرت بدنی مخصوصاً در سنین بالا، کمک به تصفیه خون، بهبود زخم های سوختگی روی پوست و… .

یکی از تاثیرات فوق العاده گیاه عشقه تقویت سیستم تنفسی است. عصاره این گیاه التهاب مخاط مجاری تنفسی را کاهش داده و رقیق کننده خلط است، در نتیجه تعداد و شدت سرفه ها را کاهش می دهد. این ماده خواص ضد ویروسی، ضد ‌باکتری و ضد قارچ دارد و بر روی برونشیت های عفونی نیز موثر واقع می شود.

عشقه از تجمع موکوس غلیظ در ریه بیماران جلوگیری کرده و اختلالات تنفسی را درمان می کند. این گیاه ریه را تقویت کرده و برطرف کننده سرفه، تنگی نفس، اسپاسم برونش، علایم آسم در کودکان است و در درمان برونشیت مزمن و سیاه سرفه کمک کننده می باشد.

ترکیب عصاره برگ گیاه عشقه با آویشن قطعا دارای تاثیرات بیشتری نیز می باشد.

 

عسل

عسل موجود در شربت ضد سرفه سیموسپان که خود یک ماده ضد باکتری، ضد التهاب و حساسیت است، اثرات ضد میکروبی آویشن را تقویت می کند. عسل خاصیت ضد سرفه دارد و گلو را نرم می کند. بنابراین، یک تسکین دهنده خوب در سرفه و گلودرد می باشد.

از عسل در فرآورده های ضد سرفه به طور مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. این ماده در ترکیب با عصاره گیاهانی چون آویشن و عشقه، اثر بخشی چند برابر خواهد داشت.

 

ویتامین C

در ترکیبات شربت ضد سرفه سیموسپان، ویتامین C وجود دارد، تا در کنار تاثیرات قوی سایر ترکیبات گیاهی، با استفاده از تقویت سیستم ایمنی بدن در طول سرماخوردگی و التهابات تنفسی، اثربخشی بالاتری را داشته باشد و باعث بهبودی سریعتر و بهتر بیمار شود.

 

موارد مصرف شربت ضد سرفه سیموسپان :

تسکین سرفه، موثر در برونشیت، خلط آور، برطرف کننده التهابات مجاری تنفسی

 

روش مصرف شربت ضد سرفه سیموسپان :

کودکان 2 تا 5 سال: 3 میلی لیتر 3 بار در روز

کودکان 6 تا 11 سال: 5 میلی لیتر 3 بار در روز

بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال: 6 میلی لیتر 3 بار در روز

* قبل از مصرف شیشه را به خوبی تکان دهید.

 

هشدار مصرف شربت ضد سرفه سیموسپان :

در صورت استفاده بیش از حد دارو امکان ایجاد ناراحتی های گوارشی، سرگیجه، سر درد و اغتشاش ذهنی وجود دارد، در صورت مشاهده این علایم سریعا دارو را قطع و به مراکز درمان مراجعه کنید.

عوارض ناخواسته ای در حین مصرف این دارو با سایر داروها مشاهده نشده است و می توان این فرآورده را همزمان با سایر داروهای دیگر مانند آنتی بیوتیک ها مصرف کرد.

در آسیب های شدید پوستی و یا بیماری های حاد پوستی و تب شدید، بیماری های حاد عفونی و ناراحتیهای شدید قلبی و فشار خون بالا، تحت نظر پزشک مصرف گردد.

بهتر است در ناراحتی های شدید دستگاه گوارش و یا سابقه آلرژی و حساسیت نسبت به گیاهان آویشن و عشقه از مصرف دارو خودداری شود.

رسوبات داخل شربت دلیل بر تخریب دارو و یا عدم پاسخ فارمالوژیک دارو نیست، لذا قبل از مصرف آن را به خوبی تکان دهید.

شربت ضد سرفه سیموسپان دارای 0.5-0.6 درصد الکل می باشد. بنابراین این توصیه می گردد در این مورد با پزشک مشورت شود.

به علت وجود سوربیتول در این دارو بهتر است در بیماران دیابتی زیر نظر پزشک و با احتیاط مصرف شود.

در صورت بروز هرگونه حساسیت و یا مشکلی مصرف دارو را قطع کرده و به پزشک مراجه کنید.

به دلیل کافی نبودن اطلاعات از مصرف دارو، در دوران بارداری و شیردهی اجتناب شود.

 

ترکیبات شربت ضد سرفه سیموسپان (به ازای 5 میلی لیتر) :

عصاره آویشن (840 میلی گرم)، عصاره عشقه (پیچک) (84 میلی گرم)، عسل (500 میلی گرم)، ویتامین سی (10 میلی گرم)

شرکت سیمرغ دارو عطار در سال 1391 با همت و سرمایه 8 نفر از داروسازان شهرستان نیشابور و حسابداری مجرب، تاسیس شد. هدف شرکت سیمرغ دارو، تامین بخشی از نیازهای دارویی کشور در بالاترین سطح کیفی، منطبق با استانداردهای روز بین المللی است. این شرکت، تولید کننده دارو‌های طبیعی، مکمل و همچنین داروهای شیمیایی، خوراکی و موضعی غیر استریل در اشکال قرص، کپسول، شربت، سوسپانسیون، قطره، کرم، پماد و ژل است. فرمولاسیون محصولات در سیمرغ دارو عطار به وسیله پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین روش‌های آزمایشگاهی، مورد تایید و کنترل کامل قرار می‌گیرد و نتیجه آن، کیفیت بسیار بالای داروی ساخته شده با حفظ خصوصیات شیمیایی مواد و اثر بخشی مناسب است که قابل قیاس با نمونه‌های تجاری خارجی است.

ویژگیهای محصول

وزن 200 گرم
نوع محصول

شربت

برند

کاربرد

خلط آور، تسکین سرفه، موثر در برونشیت

جنسیت مصرف

عمومی

حجم

120 میلی لیتر

گروه

سرماخوردگی و سرفه

نوع محفظه

بطری پلاستیکی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

شرکت داروسازی سیمرغ داروی عطار

1 دیدگاه برای شربت ضد سرفه سیموسپان سیمرغ دارو ۱۲۰ میلی لیتر

  1. سمیه کریمی

    برای رفع خلط و سرفه شدید عالیه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *