قرص دی اچ ای آ جالینوس 50 100 عدد

Jalinous DHEA 50 mg 100 tablets

ویژگی های قرص دی اچ ای آ 50 جالینوس :

  • بهبود دهنده‌ی سطح بهینه ی هورمون زنان و مردان
  • افزایش باروری
  • افزایش میل جنسی و کارکرد جنسی

 


تاریخ انقضا: 2025/06/20

۴۳۶.۰۰۰ تومان

موجود

موجود

با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص دی اچ ای آ جالینوس 50

در این محصول از محصولات تقویت قوای جنسی از دسته مکمل های آقایان و تقویت قوای جنسی از محصولات مکمل بانوان از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

شاید برای شروع این بهتر باشد که در چند جمله نقش هورمون‌های بدن را توضیح دهیم. باید گفت که هورمون‌ها ترکیب‌هایی هستند که بوسیله ی غده‌هایی در بدن بنام غده‌های درون‌ریز ترشح می‌شوند و با کمک جریان خون به سلول‌های بافت‌های گوناگون بدن می‌رسند.

و با رسیدن به بافت‌ها در همان‌جا کارکردهای بیوشیمیایی خود را انجام می‌دهند که در ترازمندی واکنش‌های سوخت و ساز بدن نقش مهمی را بازی می‌کنند. بنابراین ناهماهنگی در کارکرد هر یک از هورمون‌ها، باعث بوجود آمدن بیماری‌هایی در بدن فرد می‌شوند. مانند نمونه؛ ناهماهنگی در کارکرد هورمون تیروکین در غده ی تیروئید، سبب بیماری گواتر می‌شود. و یا ناهماهنگی در کارکرد ترشح انسولین باعث بوجود آمدن بیماری قند یا دیابت می‌شود.

هورمون دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) چیست؟!

دی اچ ای آ / DHEA نوعی هورمون استروئیدی آندوژن است که بیشتر در غده‌های فوق کلیوی، بیضه‌ها و مغز فرآوری می‌شود، که در بالای کلیه‌ها قرار دارند و همچنین هورمون‌های کورتیزول و آلدوسترون را فرآوری می‌کنند. که هورمون کورتیزول، متابولیسم بدن را ترازمند می‌کند و به تنش‌های محیطی پاسخ می‌دهد و هورمون آلدوسترون، که به کنترل فشارخون کمک می‌کند. به وارونٍ دیگر هورمون‌ها، با افزایش سن، سطح DHEA به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد.

سطح DHEA در سن ۲۰ سالگی به بالاترین حد خود می‌رسد و سپس حدود ۱۰ درصد در هر دهه کاهش می‌یابد. و تا زمانی که فرد به دهه ۷۰ یا ۸۰ سالگی خود برسد، سطح DHEA وی ممکن است تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد منبع قابل اعتماد از آنچه در اوج خود بوده است باشد.

قرص دی اچ ای آ جالینوس

قرص دی اچ ای آ جالینوس

مقداری از هورمون دی اچ ای آ / DHEA به هورمون‌های اصلی جنسی و باروری، تستوسترون در مردان و استروژن در زنان بدل می‌شود. دی اچ ای آ, هورمونی است که کاهش آن با افزایش سن به برخی از شرایط در پیوند با سن، از جمله ناهماهنگی در کارکرد سیستم ایمنی کمک می‌کند. کاهش کارکرد سیستم ایمنی که در بیشتر در سالمندان رخ می‌دهد می‌تواند این قشر را مستعد افزایش حساسیت به عفونت و حتا سرطان کند.

در اصل، برآورد می‌شود که DHEA تا ۸۰ درصد در دوران بزرگسالی کاهش می‌یابد. و این تنها در پیوند با سالمندان نیست، زیرا سطح آن در حدود ۳۰ سالگی شروع به کاهش می‌کند.

سطوح پایین DHEA با بیماری قلبی، افسردگی و مرگ و میر پیوند دارد. هنگامی که این هورمون به عنوان مکمل بکاربرده می‌شود، سطح آن در بدن افزایش می‌یابد و همانطور که گفته شد، مقداری از آن نیز به تستوسترون و استروژن بدل می‌شود.

مکمل غذایی جالینوس Jalinous حاوی ۱۰۰ عدد قرص است که هر قرص آن دربردارنده ی ۵۰ میلی‌گرم هورمون دی اچ ای آ (DHEA) بوده که بهبود دهنده‌ی سطح بهینه ی هورمون زنان و مردان است. مکمل غذایی جالینوس Jalinous می‌تواند در افزایش میل جنسی، کارکرد جنسی و باروری اثربخش باشد و همچنین بهبود خلق و خو نیز کمک‌کننده است.

«کارکرد جنسی، باروری و میل جنسی»:

جای تعجب نیست, مکملی که بر هورمون‌های جنسی مردانه و زنانه اثرگذار است، بر کارکرد جنسی نیز اثربخش خواهد بود. DHEA می‌تواند بر بهبود کارکرد تخمدان‌ها در زنانی درگیر ناباروری هستند را بهبود بخشد.

قرص دی اچ ای آ جالینوس

قرص دی اچ ای آ جالینوس

در اصل DHEA، موفقیت باروری آزمایشگاهی (IVF) که کوتاه شده ی In Vitro Fertilization و به معنی (بارور ساختن تخمک در آزمایشگاه) است را, در ۲۵ زن که دچار مشکل‌های باروری بودند افزایش داد.

این زنان پیش و پس از درمان DHEA تحت IVF قرار گرفتند. پس از درمان، زنان تخمک‌های بیشتری فرآوری کردند و درصد بیشتری از تخمک‌ها بارور شدند، ۶۷ درصد در برابر ۳۹ درصد قبل از درمان. یک پژوهش دیگر نشان داد زنانی که از مکمل‌های DHEA در طول IVF بهره بردند، ۲۳ درصد نرخ زایش در قیاس با ۴ درصد نرخ زایش در گروه کنترل داشتند.

علاوه بر این، در چندین پژوهش نشان داده شد که این مکمل ها ممکن است میل جنسی و کارکرد جنسی را در مردان و زنانی که کارکرد جنسی ضعیفی دارند دیده می‌شود، افزایش دهد.

یک پژوهش در سال ۲۰۱۳ نشان داد که مصرف ۵۰ میلی‌گرم DHEA در روز باعث افزایش سطح تستوسترون آزاد در بزرگسالان میانسالی می‌شود که تحت تمرین‌های تناوبی با شدت بالا هستند.

«آتروفی واژن»:

آتروفی واژن همان نازک شدن واژن است که بیشتر در طول یا بعد از یائسگی به دلیل از دست دادن استروژن رخ می‌دهد.

یک پژوهش در سال ۲۰۱۵ نشان داد که DHEA ممکن است نشانه‌های آتروفی واژن را بهبود بخشد، ولی پژوهش‌های بیشتری برای درک کامل این اثرات مورد نیاز است.

«مشکل‌های آدرنال»:

بدن بیشتر DHEA خود را در غده‌های فوق کلیوی فرآوری می‌کند. غده‌های فوق کلیوی نیز کورتیزول و آلدوسترون می‌سازند. نارسایی آدرنال زمانی است که این غده‌ها به اندازه ی کافی از این هورمون‌ها را فرآوری نمی‌کنند.

قرص دی اچ ای آ جالینوس

قرص دی اچ ای آ جالینوس

که این وضعیت می‌تواند باعث خستگی، ضعف و تغییر در کارکرد فشار خون شود. حتا می‌تواند پیشتر رود و زندگی فرد را با خطر روبرو کند.

مکمل‌های DHEA به عنوان راهی برای درمان نشانه‌های نارسایی آدرنال مورد بررسی قرار گرفته‌اند که برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ممکن است کیفیت زندگی را در این افراد بهبود بخشند.

DHEA در زنان دچار به نارسایی آدرنال، باعث کاهش اضطراب و افسردگی و همچنین بهبود رفاه کلی و رضایت جنسی شد. و همچنین DHEA به طور مثبت بر خلق و خو، وضعیت سلامت ذهنی و سلامت جنسی اثرگذار است.

«تراکم استخوان»:

سطوح پایین DHEA با کاهش پوکی و شکستگی استخوانی همراه است. و مکمل حاوی این هورمون در طولانی مدت ممکن است تراکم استخوان را به ویژه در زنان مسن‌تر افزایش دهد.

«کارکرد بدنی»:

برخی از ‌پژوهش‌ها گزارش کرده‌اند این مکمل می‌تواند قدرت و کارکرد فیزیکی را در کسانی‌که ضعیف، مسن‌تر یا کسانی که دچار در عدم کارکرد درست غده‌های فوق کلیوی هستند، را بهبود بخشد. به نظر که این اثرگذاری بر روی سیستم عصبی ممکن است کارکرد ورزشی را نیز بهبود بخشد.

آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADE) و انجمن ملی ورزشکاران دانشگاهی (NCAA) هر دو DHEA را در لیست ماده‌های ممنوعه خود قرار داده‌اند. اگرچه مکمل‌های DHEA می‌توانند سطح تستوسترون را در بدن افزایش دهند، ولی اندازه یا قدرت عضله ها را افزایش نمی‌دهند.

«افسردگی»:

برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهد که این هورمون می‌تواند به درمان افسردگی کمک کند، به ویژه کسانی‌که دچار افسردگی خفیف هستند.

دوز معمول روزانه ۲۵ تا ۵۰ میلی گرم است. این دوز تا دو سال بدون عوارض جانبی شدید به طور ایمن استفاده شده است. با این حال، پیش از بهره بردن از این مکمل باید با پزشک خود و یا دکتر داروساز مشورت کنید.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد.

قرص دی اچ ای آ جالینوس

قرص دی اچ ای آ جالینوس

موارد مصرف قرص دی اچ ای آ جالینوس :

بهبود دهنده‌ی سطح بهینه ی هورمون زنان و مردان

افزایش باروری

افزایش میل جنسی و کارکرد جنسی

روش مصرف قرص دی اچ ای آ جالینوس :

روزانه ۱ دانه قرص به همراه غذا و یا آب طبق دستور پزشک میل شود.‌

هشدار مصرف قرص دی اچ ای آ جالینوس :

این فرآورده تنها مکمل بوده و جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نمی‌باشد.

عوارض جانبی قرص دی اچ ای آ جالینوس :

مصرف در بارداری و شیردهی

مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می‌باشد، مگر به تشخیص پزشک متخصص.

تداخل دارویی قرص دی اچ ای آ جالینوس :

دی اچ ای آ DHEA می‌تواند با داروهای ضد روان پریشی، لیتیوم، فنوتیازین ها، کاربامازپین، استروژن، مهارکننده‌های گزینشی بازجذب سروتونین (SSRIs)، تستوسترون، تریازولام و همچنین والپروئیک اسید تداخل داشته باشد.

شرایط نگهداری قرص دی اچ ای آ جالینوس :

دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

از مصرف فرآورده ی تاریخ گذشته خودداری نمایید.

دور از نور، رطوبت و در دمای کمتر از ۲۵ درجه ی سانتی‌گراد قرار دهید.

ترکیبات قرص دی اچ ای آ جالینوس :

هر قرص حاوی دهیدرواپی آندروسترون (دی اچ ای آ) ۵۰ میلی‌گرم، میکروکریستالین سلولز، استئاریک، منیزیم استئارات.

جدول ترکیبات

 

                                                            جدول ترکیبات
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
دهیدرواپی آندروسترون (دی اچ ای آ)۰۵ میلی‌گرم_
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی جالینوس (Jalinous) در تیر ماه سال 1356 به نام شرکت ریتا فارم تاسیس و تحت شماره 28987 در اداره ثبت شرکت‌های تهران با سرمایه اولیه سه میلیون ریال به ثبت رسید. این شرکت در خیابان ولیعصر نبش بزرگمهر با 6 قلم فراورده دارویی فعالیت خود را آغاز نمود. اما امروزه توانسته با افزایش تولید محصولات در زمینه‌های دارویی جایگاه ویژه‌ای را از آن خود کند.

ویژگیهای محصول

وزن 50 گرم
نوع محصول

قرص

گروه

پروهرمون

نوع محفظه

قوطی پلاستیکی

تعداد

100 عدد

جنسیت مصرف

عمومی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

جالینوس

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص دی اچ ای آ جالینوس 50 100 عدد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *