ضد اضطراب و افسردگی

بیشتر اوقات اختلالات اضطراب و افسردگی مرتبط با هم هستند. درمان هر دو این اختلالات روحی همزمان با هم از اهمیت بالایی برخوردار است. فردی که دچار اختلال اضطراب است به خوبی می فهمد که افکار مزاحم او منطقی نیستند ولی همچنان نمی تواند جلوی آنها را بگیرد. فرد مبتلا به هر دو اختلال اضطراب و افسردگی، که از این اختلال با نامهای دیگری چون اختلال اضطراب اجتماعی، اضطراب فراگیر و یا اختلال وسواس نام برده می شود، ترس های بی موردی دارد و زندگی او در وضعیت متلاطمی قرار گرفته و درمان برای این دسته افراد نیز بسیار مهم است.

هیچ توضیح قطعی برای اینکه چرا افسردگی و اضطراب اغلب با یکدیگر همراه هستند، وجود ندارد ولی می توان با روش‌های صحیح درمان افسردگی و اضطراب، هر دو اختلال را رفع کرد. شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهند بسیاری از افراد جامعه از هر دو اختلال رنج می‌برند.

علائم افسردگی و اضطراب

علائمی که نشان می‌دهند، فرد از هر دو بیماری افسردگی و اضطراب رنج می‌برد و نیاز به درمان اضطراب و افسردگی خود دارد:

• ترس و نگرانی دائمی و غیرمنطقی

• نشانه‌های فیزیکی مانند ضربان قلب، خستگی، سردرد، گرگرفتگی، عرق کردن، درد شکمی و دشواری تنفس

• بیخوابی

• تغییر در خوردن، بیش از حد زیاد و یا خیلی کم

• مشکلات با حافظه، تصمیم‌گیری و تمرکز

• احساسات دائمی غم و اندوه یا بی‌ارزش بودن

• علاقه نداشتن به سرگرمی‌ها و فعالیت‌ها

• احساس خستگی و بدخویی

• نداشتن آرام و قرار

• حملات ترس ناگهانی

درمان افسردگی و اضطراب

درمان افسردگی و اضطراب باید توسط روان‌پزشک انجام و مدیریت شود. به خصوص برای افراد مبتلا به هر دو اختلال (افسردگی و اضطراب) جهت جلوگیری از اختلال دو قطبی بسیار مهم است که به خوبی ارزیابی شوند. درمان اختلال دوقطبی (وضعیتی که در آن احساسات می‌توانند از مقدار بسیار کم تا سطح بسیار بالایی از حالت شیدایی و افسردگی تغییر کنند) از درمان افسردگی و اضطراب بسیار متفاوت است. درمان افسردگی و اضطراب بایستی همراه با یکدیگر انجام گیرد.

تغییرات سبک زندگی و تکنیک‌های مدیریت استرس زیادی وجود دارند که می‌توانید برای جلوگیری و اجتناب از افسردگی از آنها استفاده کنید. ورزش منظم نیز از بهترین درمان ها جهت رفع اختلالات روحی و اضطراب و افسردگی است. ورزش می تواند بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر بگذارد، همچنین مواد شیمیایی مثل اندورفین آزاد می‌کند که می‌تواند حالت شما را بهبود بخشد.

علاوه بر موارد فوق، مکمل های تخصصی متعددی در زمینه بهبود این نوع اختلالات و حفظ سلامت مغز و آرامش روان موجود است که جهت کاهش استرس و رفع افسردگی به شما کمک زیادی می‌کنند.

خرید مکمل تخصصی ضد اضطراب و افسردگی

خرید اینترنتی معتبرترین و موثرترین مکمل های ضد اضطراب و افسردگی با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت نموده و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 27 نتیجه