افزایش باروری آقایان

باروری و ناباروری در مردان

قدرت باروری مردان مرتبط با میزان توانایی آنها در تولید مثل به روش‌های طبیعی می باشد. زمانی که مردی شانس ضعیفی برای باردار کردن همسر خود داشته باشد، گفته می شود دچار ناباروری مردانه شده است. این مسئه تا حدی زیاد و مستقیم متاثر از تعداد، کیفیت، شکل ظاهری و حرکت اسپرم ها در آقایان است. در بسیاری از این موارد با استفاده از یک سری روش‌های ساده می‌توان آن را درمان نمود و به تقویت باروری آقایان پرداخت. گاهی اوقات نیز می‌توان با رعایت یک رژیم غذایی سالم و استفاده از مکمل‌ها و تغییر سبک زندگی شرایط را تغییر داد.

عوامل موثر در ایجاد ناباروری آقایان

  • نداشتن میل یا غریزه جنسی : میل جنسی تمایل فرد را به داشتن رابطه جنسی تحریک می کند. غذاها یا مکمل هایی که باعث افزایش میل جنسی می شوند، مواد شهوت زا یا مقوی قوه جنسی نام دارند.
  • اختلال در نعوظ: اناتوانی جنسی نیز نام دارد، زمانی اتفاق می افتد که مرد قادر به انجام نعوظ و یا حفظ آن نیست.
  • تعداد اسپرم: کیفیت منی براساس تعداد یا تراکم سلول های اسپرم در منی تعیین می شود.
  • حرکت اسپرم: سلول های اسپرم در صورتی عملکرد صحیح و سالمی دارند که بتوانند حرکت کنند. حرکت اسپرم براساس درصد سلول های اسپرم درحال حرکت در یک نمونه منی اندازه گیری و آزمایش می شود.
  • سطح تستسترون: کاهش سطح تستسترون که یکی از هورمون های جنسی مردانه است، موجب ناباروری در برخی مردان می شود.

ناباروری می تواند دلایل متعددی داشته باشد و حتی به ژنتیک، سلامت عمومی، تناسب اندام، بیماری ها و آلاینده های غذایی وابسته است.

روش های مختلف تقویت باروری مردان و افزایش تعداد اسپرم ها

ناباروری به یک معضل رو به رشد جهانی تبدیل شده است، به طوری که از هر 6 زوج، یک زوج درگیر این معضل شده و طبق برآورد محققین، از هر 3 زوج، در یک زوج مشکل ناباروری به تنهایی در آقایان وجود دارد. درحالی که ناباروری همیشه قابل درمان نیست، اما گاهی می توان این مشکل را با یک رژیم غذایی سالم، مصرف مکمل ها و انتخاب سبک های سالم زندگی بهبود بخشید.

نقش تغذیه در تقویت باروری آقایان

اولین قدم برای موفقیت در باروری، حفظ تناسب اندام و شرایط وزنی ایده‌آل است. برای داشتن تناسب اندام داشتن تغذیه سالم مهمترین اصل است. مصرف زیاد چربی، مصرف بیش از حد شیرینی‌جات و انواع نوشابه‌ها می‌تواند قدرت باروری را در آقایان کاهش دهد. سیگار یکی از مضرترین عوامل در باروری است. ترک سیگار در افزایش قدرت باروری الزامی است. مصرف بیش از حد کافئین و الکل نیز قدرت باروری را کاهش می‌دهند. گاهی مردم تصور می کنند که استفاده از داروهای گیاهی هیچ عوارضی برای آنها ندارد. افزایش باروری مردان در طب سنتی بسیار مرسوم است، با این وجود گیاهانی هستند که موجب ناباروری می‌شوند و یا قدرت باروری را کاهش می‌دهند. سویا، بذر کتان، رازیانه، زیره، سیاه دانه و … می‌توانند تاثیر منفی بر قدرت باروری مردان داشته باشند.

مواد غذایی مناسب جهت تقویت اسپرم

موز، شکلات تلخ، اسفناج، تخم مرغ، انار و … جزو مواد خوراکی هستند که در تقویت اسپرم ها کمک کننده می باشند. قرص های تقویت اسپرم عموما دارای زینک، ویتامین‌های گروه ب، فولیک اسید، B۱۲، ویتامین سی، ویتامین دی ، ویتامین ای، امگا ۳ و … هستند که بر روی کیفیت اسپرم تاثیرگذار می باشند، این نوع مکمل‌ها در بهبود باروری آقایان نقشی موثر دارند.

مکمل های افزایش باروری آقایان

بهبود باروری آقایان با مصرف داروهایی که موثر بر افزایش میل جنسی هستند انتخاب مناسبی می باشد. همچنین بهبود کیفیت رابطه زناشویی نیز بر روی افزایش قدرت باروری در مردان تاثیرگذار است. با مصرف مکمل های باروری آقایان حاوی جینسینگ برای افزایش میل و توان جنسی در آقایان، سرد مزاجی بین زوجین رفع می شود. این گیاه تاثیر بسزایی در درمان ناتوانی جنسی و بهبود میل جنسی و درمان نعوظ دارد. مکمل های تقویت باروری آقایان دارای ویتامین‌های ضروری، اسیدهای آمینه و مواد معدنی مورد نیاز بدن آقایان هستند که در تقویت قوای جنسی آنها تاثیرگذار می باشند.

خرید مکمل های بهبود و افزایش باروری آقایان

این دسته از مکمل‌های غذایی مخصوص آقایان را می‌توانید از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی بدون نیاز به مراجعه حضوری به داروخانه تهیه نمایید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری کنید. چنانچه جهت خرید مکمل تقویت باروری مردان نیاز به راهنمایی دارید، قبل از خرید می توانید از مشاوران سایت دکتر دانیالی در خصوص خریدتان مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 23 نتیجه