افزایش باروری بانوان

افزایش باروری بانوان

دوران قبل از بارداری دوران بسیار مهمی است تا در آن بتوان سلامت بدن مادر و آمادگی او برای یک بارداری سالم را فراهم نمود. در این دوران، سلامت و کیفیت تغذیه مادر از اهمیت بسزایی برخوردار است.بدن مادر اگر دچار اختلال یا مشکلی ناشی از کمبود مواد مغذی شود بعد از بارداری بر روی جنین اثر مخرب خواهد گذاشت. از این رو، دوران قبل از بارداری را باید در افزایش و تقویت باروری بانوان جدی گرفت. برای این منظور جهت تامین تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن مادر، مصرف مکمل‌های مخصوص قبل از بارداری به شدت توصیه می گردد.

دلایل عمده نازایی در زنان

سن، اختلال در تخمک گذاری، تنبلی تخمدان، اختلالات هورمونی، اختلالات لوله رحم، آندومتریوز، ناهنجاری‌ها و ضایعات رحمی و سبک زندگی از عمده دلایل مهم نازایی در زنان می باشند.

افزایش قدرت باروری بانوان و نقش ریز مغذی ها

افزایش قدرت باروری بانوان برای افرادی که مشکلات ناباروری دارند بسیار مهم است. هنگامی که با ناباروری مواجهید عوامل بسیاری خارج از کنترل می باشند مثل ژنتیک، سن، چرخه قاعدگی غیرقابل پیش بینی و… ولی گزینه ساده ای برای افزایش شانس فرزندآوری شما وجود دارد. رژیم غذایی و به طور خاص، ریزمغذی هایی که از طریق غذا یا مکمل ها دریافت می کنید می توانند در درمان ناباروری موثر باشند.

از آنجایی که باروری یک معادله پیچیده است و بدن هر فرد با فردی دیگر تفاوت دارد، علم حوزه ریز مغذی ها و مفهوم آن هنوز در مراحل اولیه می باشد. با این حال، مطالعاتی برای روشن شدن نقش ویتامین ها در باروری انجام گردیده است. ویتامین ها نقش مهمی در سلامت زنان ایفا می کنند. آنها برای بسیاری از عملکردها از جمله قاعدگی و تخمک گذاری، عملکرد تیروئید، تولید انرژی، ایمنی بدن و کیفیت و بلوغ تخمک ضروری می باشند. از این رو، مصرف مقدار کافی ویتامین و مواد معدنی برای فراهم کردن محیط و شرایط مناسب برای بارداری حائز اهمیت است. بعضی از مواد مغذی حتی می توانند علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) را که علت اصلی شایع ناباروری است کاهش دهند.

تقویت قوای جنسی بانوان

در صورتی که رابطه جنسی درست برقرار شود بارداری اتفاق می‌افتد. در صورتی که زوج‌ها نتوانند به درستی رابطه جنسی برقرار کنند، زندگی آن‌ها نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد. میل جنسی کم، باعث می‌شود تا فرد تمایلی به برقراری رابطه نداشته باشد. عدم تامین نیازهای جنسی طرفین احتمال بارداری را نیز کاهش می‌دهد. پس در ابتدا لازم است جهت رفع این مشکل به فکر درمان باشید و در مرحله بعد به سراغ بارداری بروید. مکمل‌های تقویت قوای جنسی بانوان به شما در رفع این مشکل کمک می‌کند. همچنین مصرف داروهایی که بر روی ترشحات هورمونی تاثیر می‌گذارند در بارداری موثر هستند.

داروهای تقویت تخمدان

تنبلی تخمدان بر روی باروری تاثیر مستقیم دارد. از آنجا که افزایش باروری با افزایش تخمک گذاری انجام می شود، اهمیت تقویت تخمدان افزایش پیدا می‌کند. مصرف داروی تقویت تخمک می‌تواند این مشکل را برطرف کند. با تنظیم قاعدگی برای افزایش هورمون‌های زنانه و همچنین افزایش میزان تخمک گذاری می‌توان یک بارداری ایمن را تجربه کرد. خانم‌هایی که دچار استرس برای باروری هستند می‌توانند از مکمل‌های حاوی اسید فولیک استفاده کنند. به طور کلی مصرف قرص فولیک اسید برای تنبلی تخمدان و پیشگیری از کم خونی دوران بارداری توصیه می‌شود.

ضرورت اسید فولیک یا ویتامین B۹

اسید فولیک یا ویتامین B۹ یکی از ویتامین‌های گروه B است. مصرف اسید فولیک، خطر زایمان زودرس را کاهش می‌دهد. کمبود آن باعث کم خونی، اختلالات گوارشی و اختلالات روحی مانند افسردگی می‌شود. مصرف فولیک اسید به همه افراد توصیه می‌شود. اسید فولیک تا حد زیادی سلامت جنین را افزایش می‌دهد. کمبود اسید فولیک در بدن عوارض جانبی زیادی مثل کم خونی، ضعف و بی حالی به همراه دارد. به خانم‌هایی که قصد بارداری دارند، روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک توصیه می‌شود تا از بروز نقائص مغزی و عصبی در دوران جنینی پیشگیری گردد.

مصرف ویتامین E قبل از بارداری

ویتامین E یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان از سلول‌های بدن محافظت می‌کند. یکی از وظایف این ویتامین محافظت از اسپرم در مردان است. در بدن زنان نیز باعث تنظیم دوران تخمک گذاری می‌شود. در نتیجه، مکمل ویتامین E قدرت باروری زنان و مردان را افزایش می دهد. مصرف همزمان ویتامین E و D۳ باعث افزایش احتمال باروری می‌شود.

خرید مکمل افزایش باروری بانوان

می توانید در دسته افزایش باروری بانوان بهترین مکمل ها برای باردار شدن را تنها با یک کلیک خریداری کنید. خرید انواع مکمل‌های پیش از بارداری با بهترین کیفیت و کمترین قیمت در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی قابل انجام است. شما می‌توانید قبل از خرید این محصولات، از مشاوران سایت راهنمایی های تخصصی لازم را دریافت نموده و سپس با اطمینان خرید خود را تکمیل نمایید.

نمایش 1–12 از 24 نتیجه