جلبک خوراکی

وقتی صحبت از جلبک می شود چیزی که به ذهن می آید ماده ای سبز رنگ و لزج در کف جوی آب، رودخانه، مرداب یا استخرهای رها شده است. اما واقعیت این است که جلبک های خوراکی وجود دارد که غنی از مواد مغذی موثر در بهبود سلامت انسان هستند. جلبک ها به عنوان مکمل غذایی امروزه کاربرد و مصارف زیادی دارند از جمله برای پاکسازی بدن و یا تامین میزان پروتئین روزانه مفید می باشند. با اینحال تصور می شود که خواص این ماده مغذی و مفید برای بدن تا کنون دست کم گرفته شده باشد.

دو گروه مهم از جلبک ها

در بین جلبک ها دو گروه کلرلا و اسپیرولینا دارای شهرت بیشتری هستند.

کلرلا یک جلبک تک سلولی می باشد که به علت پوشش سخت سلولی خود توسط انسان قابل هضم نیست و بهتر است به صورت مکمل مصرف شود. علاوه بر این که این جلبک دارای مقادیر بالای آنتی اکسیدان های مختلف است و در سم زدایی و پاکسازی بدن به کار می رود، حاوی امگا 3، ویتامین ها و مینرال های قابل قبولی نیز می باشد که بر ارزش آن می افزاید. کلرلا می تواند موجب کاهش مسمومیت با فلزهای سنگین نیز گردد. مطالعات مختلفی نشان داده اند مصرف 5 تا 10 گرم کلرلا به صورت روزانه می تواند باعث کاهش کلسترول LDL و تری گلیسرید خون شود. پس مصرف آن می تواند برای افراد با چربی خون بالا موثر واقع شود. این جلبک به مقدار زیاد در مکمل های آلگومد موجود است.

اسپیرولینا یک سیانوباکتر است بنابراین مانند گیاهان می تواند از نور خورشید و از طریق فوتوسنتز انرژی تولید کند. این جلبک دارای پروتئین قابل توجهی می باشد به طوری که در هر 7 گرم از اسپیرولینا 4 گرم پروتئین وجود دارد. این جلبک نیز غنی از آنتی اکسیدان است و می تواند محافظ سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو باشد. اسپیرولینا نیز همانند کلرلا می تواند باعث کاهش تری گلیسرید و کلسترول LDL شود، برای ایجاد این تاثیر دوز های مختلفی از این جلبک وجود دارد، در برخی مطالعات این اثر با مصرف 1 تا 2 گرم اسپیرولینا در طول روز دیده شده در حالی که برخی مطالعات دیگر، مقدار 4.5 تا 8 میلی گرم در طول روز را توصیه می کنند.

اثرات مثبت دیگری مثل کاهش آبریزش بینی ناشی از آلرژی، خواص ضدسرطانی و … نیز برای این جلبک ها بیان شده است.

خرید مکمل جلبک

خرید اینترنتی مکمل‌های حاوی جلبک با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از برندهای معتبر بین المللی هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 13 نتیجه

قرص آلگوفیل نیک پایا

۵۲.۰۰۰ تومان۲۷۰.۰۰۰ تومان