دستگاه بخور سرد و گرم

می توان گفت دستگاه بخور دستگاهی می باشد که که برای افزایش رطوبت محیط مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در مکان هایی با آب و هوای خشک و یا در فصول سرد که رطوبت هوا کاهش خواهد یافت، خشکی هوا معمولا مشکلات متعددی را به وجود می آورد. بهترین دستگاه بخور برای هر فضای بسته ای می تواند انتخابی مناسب برای بر طرف کردن خشکی هوا و از بین بردن آلودگی آن باشد.

به طور کلی خرید دستگاه بخور گامی موثر در ایجاد فضایی شاد و پویا در خانه و یا محل کار می باشد. استفاده از دستگاه بخور می تواند باعث افزایش بهتر تنفس، کاهش علائم آسم و بیماری های تنفسی، کاهش سرماخوردگی و یا خشکی چشم و دیگر مشکلات خواهد شد.

به میزان بخار آب موجود در هوا، رطوبت می گویند، وقتی صحبت از هوای خشک می شود، منظور این است که رطوبت یا بخار آب موجود در هوا کم می باشد. رطوبت مناسب و ایده آل برای منزل از 30% تا 50% است. رطوبت خارج از این محدوده می‌تواند زیان آور باشد.

دستگاههای بخور گرم معمولا مناسب گرفتگی بینی، عفونت دستگاه تنفسی، سرفه های خشک و کاهش درد موثر و مفید می باشد و بیشتر در هوای سرد پاییز و زمستان استفاده خواهد شد. همچنین میتوان گفت در این دستگاه‌ها از مواد ضد عفونی کننده مجاز گیاهی و یا خوشبو کننده های مجاز می توان استفاده کرد. به خاطر وجود آب و بخار داغ باید در زمان استفاده مراقب کودکان خود باشید.

دستگاه های بخور سرد نسل جدیدی از بخورها می باشند که باعث میشوند بخار بیشتری وارد مجاری تنفسی شود. ذرات آب در بخور سرد به علت روش اولتراسوند بسیار ریزتر از بخور گرم است. محفظه آب در این نوع از بخورها باید هر روز با آب و صابون تمیز شود . بهتر است که مخزن بخور سرد با آب مقطر پر شود. افزایش رطوبت بدون افزایش دما از مزیتهای این نوع بخور است .

در بخور گرم، آب حرارت داده می شود و وقتی به جوش می آید از بخار حاصل از آن استفاده خواهد شد. در حالی که در بخور سرد، بدون گرم کردن آب، بخار از آن به وجود می آید. بخار حاصل از دستگاه بخور سرد، خنک بوده و حتی ممکن است تا حدودی باعث کاهش دمای محیط شود.

در حال نمایش 9 نتیجه