مقالات, زیبایی و آرایشی

اسکار آکنه چیست؟

اسکار آکنه

اسکار آکنه چیست؟

در این مقاله از سری مقالات آموزشی زیبایی و آرایشی سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی می پردازیم به:

خبر خوب این است که گزینه‌های زیادی برای بهتر شدن ظاهر اسکار به وجود آمده پس از آکنه وجود دارد. اما ابتدا، باید بین لکه‌های تیره‌ای که ممکن است پس از بهبود آکنه ایجاد شود و اسکار ( جای زخم) واقعی ناشی از آکنه ایجاد میشود، تفاوت قائل شویم. پس از ناپدید شدن یک جوش، دیدن یک علامت به جای مانده در محل آن کاملاً معمول است.

تغییر رنگ در اسکار آکنه

معروف به هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب یا PIH- به طبیعی رخ میدهد و در واقع یک اسکار نیست. درمان های مناسب برای بهبود هایپرپیگمانتاسیون نیز متفاوت با درمان های اسکار هستند برای مثال می توانید یک کرم “روشن کننده” حاوی موادی مانند اسید کوجیک را امتحان کنید.

همچنین متخصص پوست می‌تواند فرمول‌هایی با ترکیبات قوی‌تر مانند ترتینوئین یا هیدروکینون برای شما تجویز کند.  همچنین هایپرپیگمانتاسیون ، به صورت خود به خودی ( گرچه ممکن است سالها طول بکشد) برطرف میشود.

اسکار آکنه

اسکار آکنه

برآمدگی در اسکار آکنه

اسکار آکنه می توانند از چاله تا برآمدگی های پوستی متغیر باشند. برخی از افراد به راحتی و بیش از سایرین مستعد ابتلا به این اسکارها هستند – برای مثال، زنان سیاه پوست و آسیایی بیشتر از زنان قفقازی، در معرض ابتلا به PIH و اسکار آکنه هستند.

اگر روی پوست خود بافت ناهموار می بینید، می توانید یک محصول که دارای آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است تا به مرور زمان پوست شما را اصلاح کند.

اسکار آکنه

اسکار آکنه

اگر فرورفتگی‌های پوستی دارید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. متخصص پوست میتواند با استفاده از لیزر، فیلرهای تزریقی، لایه‌برداری شیمیایی و/یا سایر روش‌ها ، فرورفتگی پوستی شما را اصلاح کند.

در نهایت، به یاد داشته باشید که پیشگیری ارزشی بیش از درمان دارد. جوش های خود را نکنید، اگر این کار را انجام دهید، احتمال ایجاد زخ و اسکار ، بسیار بیشتر است.

منبع: www.health.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *