کپسول والتونین نوتراکس 20 عددی

Nutrax Valetonin 20 Caps

ویژگی های کپسول والتونین :

  • کمک به کاهش اختلال خواب
  • کمک به ترازمندی چرخه شبانه روزی خواب
  • کمک به کاهش ناهماهنگی‌های خواب یا گیجی پس از جراحی
  • کمک به کاهش فشارهای عصبی و استرس
  • بدون سویا، شیر، گندم، گلوتن، تخم مرغ، هرگونه شیرین کننده و نگهدارنده

تاریخ انقضا: 2024/09/03

۱۲۸.۰۰۰ تومان

موجود

موجود

با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

کپسول والتونین نوتراکس

در این محصول از محصولات بهبود خواب از دسته بندی سلامت مغز و اعصاب از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

خواب یکی از نیازهای اصلی و ضروری انسان است که فایده‌های روحی و جسمی بسیاری دارد، مانند کارکرد مناسب ذهن، کاهش استرس، افزایش تمرکز، کمک به ثابت نگه داشتن وزن و… . مشکل در به خواب رفتن یا در خواب ماندن، کم یا بیش از اندازه خوابیدن، خستگی و شوق داشتن به چرت زدن در طول روز، زودرنجی، تحریک ‌پذیری یا اضطراب، نبود تمرکز و افسردگی و…  می‌توانند نشانه‌هایی از ناهماهنگی یا اختلال در خواب باشند.

برخی ممکن است به دلیل مسافرت، بیماری، استرس هنگام خواب، کارهای شیفتی شبانه و.. دچار مشکل شوند، که در طول زمان برطرف می شود اما اگر این مشکل در زندگی روزمره ناهماهنگی ایجاد کند، دچار ناهماهنگی خواب می‌شود. ناهماهنگی یا اختلال در خواب چیزی نیست که بتوان بسادگی از آن گذشت زیرا می‌تواند به بیماری‌های روحی و روانی جدی بیانجامد یا افسردگی را بدتر کند. بنابراین می‌بایست از جایی کمک گرفت و رفع مشکل کرد تا بتوان به زندگی روزمره خود با شادی و نشاط ادامه داد و خواب کافی و با کیفیت بین ۷ تا ۸ ساعت در طول شبانه روز داشت.

کپسول والتونین

کپسول والتونین

مکمل والتونین نوتراکس Nutrax Valetonin حاوی ۲۰ کپسول و دربردارنده ی ترکیبی از عصاره های گیاهی و اسید آمینه های گابا، تریپتوفان و هورمون ملاتونین می باشد. این فرآورده در جهت کمک به کاهش ناهماهنگی یا اختلال خواب، کمک به ترازمندی چرخه شبانه روزی خواب، کمک به کاهش مشکلات خواب یا گیجی پس از جراحی و کمک به کاهش فشارهای عصبی و استرس می‌تواند یک چرخه خواب بانظم را بهمراه بیاورد.

سنبل الطیب (والریانا):

پژوهش‌ها نشان می دهد که سنبل الطیب مدت زمان به خواب رفتن را کاهش داده و برای داشتن خواب بهتر کمک کننده است. از بسیاری از گونه های سنبل الطیب، تنها ریشه های Valeriana officinalis است که با دقت پردازش شده  و به طور گسترده مورد پژوهش قرار گرفته است. برخی از ترکیب‌های سنبل‌الطیب به نام والرنیک اسید و والرنول می توانند بر روی گیرنده های GABA که یک نوع آمینواسبد است، در بدن اثر بگذارند.

گابا گاما آمینوبوتیریک اسید GABA یک پیام رسان شیمیایی است که به ترازمندی تکانه های عصبی در سیستم عصبی که مسئول ترازمندی خواب هستند، کمک کرده و اثر آرامبخشی نیز دارد. والپوتریات ها ترکیبهایی که به سنبل الطیب بوی تند می دهند خاصیت ضداضطراب و ضدافسردگی در بدن دارند.

کپسول والتونین

کپسول والتونین

تریپتوفان:

تریپتوفان یک اسیدآمینه است که در غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت، فراوردهای لبنی و آجیل یافت می شود. کارش ترازمندی خلق و خو است و به بدن در فرآوری و میزان کردن هورمون‌ها کمک می کند. تریپتوفان در بدن به سروتونین بدل می‌شود، از سروتونین مقداری از آن به ملاتونین بدل می شود. ملاتونین هورمون خواب است و سروتونین به عنوان هورمونی که حس خوب می‌دهد شناخته می شود.

دلیل دیگری که این اسیدآمینه در بهبود خلق و خو و کمک به خواب بسیار اثربخش است این است که 5HTP (5-هیردوکسی تریپتوفان) فرآورده جانبی مهم تریپتوفان است. 5HTP در مغز و سیستم عصبی مرکزی کار می کند تا «حس خوب» را که پیشتر ذکر کردیم، بهبود بخشید، زیرا فرآوری سروتونین را افزایش می دهد.

به همین دلیل است که مکمل تریپتوفان و 5HTP برای کمک به خواب بسیار سودمند است.‌ یک بررسی و پژوهش نشان می‌دهد که خوردن غلات غنی شده با تریپتوفان در صبحانه و شام به بزرگسالان در قیاس با زمانی که غلات استاندارد مصرف می‌کردند کمک می‌کرد سریع‌تر به خواب بروند و طولانی‌تر بخوابند‌. آزمایش‌های بالینی ثابت کرده‌اند که تریپتوفان به عنوان یک آرام‌بخش طبیعی برای بهبود خواب کار می‌کند، زمان به خواب رفتن را کاهش داده و خلق و خوی مثبت روز بعد را، افزایش می‌دهد. بتازگی نشان داده شده است که به اضطراب و افسردگی کمک می کند زیرا اثرهای آرامبخشی را بهبود می‌دهد.

ملاتونین:

بر اساس نظرسنجی سراسری مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، داروهای خواب دربردانده ی ملاتونین در حال افزایش و پرطرفدارتر شده اند. ملاتونین هورمونی است که در غده صنوبری مغز فرآوری می‌شود و به ترازمندی چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می‌کند. تاریکی باعث می‌شود بدن ملاتونین فرآوری کند که فرستنده هایی برای آماده کردن بدن برای خواب ایجاد می‌نماید؛ نور، فرآوری ملاتونین در بدن را کاهش داده و بدن را آماده ی بیدار شدن می‌کند.

برخی از کسانیکه مشکل خوابیدن دارند، دارای میزان پایین ملاتونین هستند و با اضافه کردن ملاتونین از راه دارو به آن‌ها، در خوابیدن کمک می‌کند. میزان طبیعی ملاتونین با افزایش سن به کم کم کاهش پیدا می‌کند. در برخی از سالمندان ممکن است فرآوری ملاتونین به حد ناچیزی برسد، یا کامل قطع شود.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

کپسول والتونین

کپسول والتونین

موارد مصرف کپسول والتونین :

مکمل والتونین نوتراکس، ۲۰ عدد

Nutrax Valetonin suppelement, 20 Capsules

کمک به کاهش اختلال خواب

کمک به ترازمندی چرخه شبانه روزی خواب

روش مصرف کپسول والتونین :

دو عدد کپسول همراه با یک لیوان آب، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از خواب و یا طبق دستور پزشک مصرف نمایید.

هشدار مصرف کپسول والتونین :

برای افراد زیر ۱۸ سال در صورت نیاز به مصرف، با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

در دوران بارداری و شیردهی، پیس از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

در صورت مصرف همزمان با دیگر فرآورده ها یا داروهای دیگر به ویژه داروهای اعصاب از جمله بازدارنده های مونوآمین اکسیداز (MAOIs) و مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، پیش از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

در صورت داشتن هرگونه بیماری، پیش از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

بیش از میزان ذکر شده مصرف نگردد مگر با توصیه پزشک.

به دلیل اثرات خواب آوری در زمان مصرف، از رانندگی و یا کار با ماشین آلات حساس پرهیز شود.

مصرف این فرآورده جهت کمک به رفع بیخوابی های گاه به گاه توصیه می گردد.

در صورت داشتن حساسیت به فرآورده و یا هر یک از ترکیب‌های آن، پیش از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

در صورت بروز هرگونه نشانه حساسیت و یا عوارض گوارشی، مصرف فرآورده را قطع نموده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

این فرآورده مکمل بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد.

طبق دستور پزشک یا داروساز، فرآورده را مصرف نمایید.

کپسول والتونین

کپسول والتونین

شرایط نگهداری :

کپسول والتونین در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی‌گراد و در جای خشک نگهداری شود, دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود, دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.

ترکیبات کپسول والتونین :

عصاره ریشه سنبل الطیب (والریانا)، گابا (گاما آمینوبوتیریک اسید), تریپتوفان، عصاره گل بابونه (Matricaria Chamomila)، عصاره گیاه گل ساعتی (Passiflora Incarnata)، عصاره گیاه مرهم لیمو (Melissa Officinalis)، عصاره گل رازک (Humulus Lupulus)، ملاتونین.

عنوانمقدار در میزان مصرف روزانه
عصاره ریشه سنبل الطیب (والریانا)۰۵۱ میلی‌گرم
گابا (گاما آمینوبوتیریک اسید)۰۰۱ میلی‌گرم
تریپتوفان۰۰۱ میلی‌گرم
عصاره گل بابونه (Matricaria Chamomila)۰۰۱ میلی‌گرم
عصاره گیاه گل ساعتی (Passiflora Incarnata)۰۰۱ میلی‌گرم
عصاره گیاه مرهم لیمو (Melissa Officinalis)۰۰۱ میلیگ
عصاره گل رازک (Humulus Lupulus)۰۰۱ میلی‌گرمی
ملاتونین۲ میلی‌گرم

 

شرکت داروسازی پارس حیان توسط سرکار خانم‌ها دکتر رقیه گلوبندی و دکتر زهرا گلوبندی در سال ۱۳۶۱ تاسیس شد. پارس حیان، یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات مراقبت شخصی و مراقبت از پوست، مو و دندان و محصولات آرایشی در خاورمیانه است. سبد محصولات پارس حیان شامل ۴۰۰ محصول است، که برند نوتراکس (Nutrax) یکی از ۱۴ برند زیر مجموعه پارس حیان است. پارس حیان دارای میلیون‌ها مصرف کننده در ایران، خاورمیانه و آسیای مرکزی است.

ویژگیهای محصول

وزن 40 گرم
نوع محصول

کپسول

برند

گروه

تنظیم خواب

تعداد

20 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

جنسیت مصرف

عمومی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

پارس حیان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کپسول والتونین نوتراکس 20 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *