خواب بی کیفیت و ناکافی یکی از مواردی است که اثر منفی قابل توجهی بر سلامت روانی و جسمانی انسان به همراه دارد. اگر فردی نتواند خوب بخوابد، این باعث خستگی روزانه، بی حالی، بی ثباتی عاطفی، اختلال حافظه، سرگیجه، تحریک پذیری و عملکرد ضعیف او می شود. وقتی که استرس شدید، قوی و غیر قابل کنترل می شود، می‌تواند مشکلاتی را در سلامت روحی و جسمی ما ایجاد کند. از این رو، یافتن روشهای کاهش استرس و اضطراب مانند استفاده از مکمل های آرامش بخش و خواب آور، برای بازگرداندن آرامش روحی و سلامت جسمی و در نتیجه بهبود خواب بسیار حائز اهمیت می باشد.

ملاتونین

ملاتونین یکی از شناخته شده‌ترین مکمل های خواب محسوب می شود. شما نمی‌توانید بدون نام بردن از ملاتونین درباره خواب صحبت کنید. ملاتونین هورمون خواب است و از اسید آمینه ال-تریپتوفان تولید می شود. غده صنوبری بدن انسان با تاریک شدن هوا ترشح ملاتونین را شروع می کند و افزایش سطح این هورمون تا اواسط صبح نیز ادامه می یابد. کاهش تولید ملاتونین با افزایش سن انسان می تواند بخشی از دلیل کم خوابیدن افراد مسن باشد. در کنار سن بالا، زمانی که بین مناطق زمانی سفر می کنید یا برای سازگاری با یک الگوی خواب جدید تلاش می کنید استفاده از مکمل ملاتونین کارساز است.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی بسیار مفید برای خواب به شمار می آید. این ماده مغذی در بیش از 300 واکنش در بدن نقش اساسی دارد و تصور می شود که ساعت داخلی بدن را تنظیم نموده و ریتم شبانه روزی را ثابت نگه می دارد. همچنین، منیزیم در تنظیم میزان هیجان سیستم عصبی مرکزی کمک کننده است و استرس و اضطراب را کاهش می دهد. منیزیم می تواند به افزایش ساعات خواب و بهبود مدت زمانی که طول می کشد تا به خواب بروید کمک کند. این به خصوص برای افراد مسن حائز اهمیت است. علاوه بر این، منیزیم به آرامش عضلات کمک می کند و کمبود منیزیم احتمالا به سندرم پای بی قرار که یکی از دلایل شایع اختلال خواب است، منجر می شود. منیزیم ترئونات که برای سلامت مغز نیز مفید است از جمله انواعی است که مصرف آن توسط متخصصان تغذیه توصیه می شود.

بادرنجبویه و عناب

گیاه بادرنجبویه خاصیت کاهش اضطراب دارد و در بهبود اختلالات خواب موثر می باشد. این گیاه آرامش بخش می تواند سطوح استرس و هورمون کورتیزول را کاهش دهد. بادرنجبویه می تواند افسردگی را کاهش دهد و این شرایط برای بهبود بی خوابی مفید است. عناب نیز گیاه دارویی محبوب و پر استفاده ای برای پشتیبانی از خواب سالم و آرام محسوب می شود.

خرید مکمل تخصصی بهبود خواب

در کنار تمامی مواد مغذی موثره در افزایش و بهبود کیفیت خواب، مکمل های تخصصی در این زمینه موجود است که اکثرا بر پایه ترکیبات گیاهی و آرامش بخش ارائه شده اند. خرید اینترنتی معتبرترین و موثرترین مکمل های بهبود خواب با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت نموده و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 64 نتیجه