داروخانه آنلاین دکتر دانیالی
سبد خرید خالی است.

20 خوراکی مفید مناسب کاهش وزن برای بدن شما

خوراکی مفید مناسب کاهش

20 خوراکی مفید مناسب کاهش وزن برای بدن شما:

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سلامتی سایت دکتر دانیالی می پردازیم به 20 خوراکی مفید مناسب کاهش وزن برای بدن شما :

غذاهای مختلف مسیرهای متابولیکی مختلفی را در بدن شما طی می کنند. آنها می توانند تأثیرات بسیار متفاوتی بر گرسنگی ، هورمون ها و تعداد کالری سوزانده شده شما داشته باشند. در اینجا 20 ماده غذایی مناسب برای کاهش وزن روی زمین وجود دارد که توسط علم پشتیبانی می شوند.

1.تخم مرغ کامل:

هنگامی که ترس داشتن کلسترول بالا وجود داشت ، تخم مرغ ها دوباره برگشته اند. اگرچه مصرف زیاد تخم مرغ میزان کلسترول LDL “بد” را در برخی افراد افزایش می دهد ، اما در صورت نیاز به کاهش وزن یکی از بهترین مواد غذایی برای خوردن است. آنها دارای پروتئین و چربی زیادی هستند و بسیار سیر کننده هستند.

یک مطالعه در 30 زن دارای اضافه وزن نشان داد که خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه ، به جای نان شیرین ، احساس سیری را افزایش می دهد و باعث شد که شرکت کنندگان برای 36 ساعت آینده کمتر غذا بخورند.
مطالعه هشت هفته ای دیگری نشان داد که تخم مرغ برای صبحانه در مقایسه با نان شیرین ، رژیم غذایی است با کاهش کالری باعث کاهش وزن می شود.

تخم مرغ همچنین به طور خارق العاده ای غنی از مواد مغذی است و می تواند به شما کمک کند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از طریق یک رژیم غذایی با کالری مناسب دریافت کنید. جالب اینجاست که تقریباً تمام مواد مغذی در زرده وجود دارد. خلاصه تخم مرغ بسیار سیر کننده و مغذی است. در مقایسه با کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان شیرین ، تخم مرغ می تواند اشتها را در اواخر روز سرکوب کند و حتی ممکن است باعث کاهش وزن شود.

2.سبزیهای برگدار:

سبزیجات برگ دار شامل کلم پیچ ، اسفناج و چند مورد دیگر است. آنها دارای خواص مختلفی هستند که آنها را برای رژیم لاغری مناسب می کند ، مانند کم کالری بودن و کربوهیدرات کم و سرشار از فیبر بودن.
خوردن سبزیجات برگدار راهی عالی برای افزایش حجم وعده های غذایی شما ، بدون افزایش کالری است. مطالعات متعددی نشان می دهد که وعده های غذایی و رژیم های غذایی با تراکم انرژی پایین باعث می شود افراد به صورت کلی کالری کمتری مصرف کنند.

همچنین سبزیجات برگ دار بسیار مغذی بوده و دارای بسیاری از ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی از جمله کلسیم هستند که در برخی مطالعات نشان داده شده است که به چربی سوزی کمک می کنند .
خلاصه اینکه سبزیجات برگ دار یک خوراکی عالی برای رژیم لاغری شما است. نه تنها کالری کمی دارند بلکه دارای فیبر زیادی نیز هستند که به شما کمک می کند احساس سیری داشته باشید.

3.ماهی قزل آلا:

ماهی های چرب مانند ماهی سالمون و قزل آلا فوق العاده سالم هستند و با کالری نسبتاً کمی که دارند ساعت ها شما را سیر نگه می دارند . ماهی سالمون و قزل آلا دارای پروتئین با کیفیت بالا ، چربی های سالم و مواد مغذی مهم مختلفی هستند.
همچنین ماهی – و به طور کلی غذاهای دریایی – ممکن است مقدار قابل توجهی ید تأمین کند. این ماده مغذی برای عملکرد مناسب تیروئید ضروری است که این امر برای عملکرد مطلوب متابولیسم مهم می باشد.
مطالعات نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از مردم به نیاز ید خود اهمیتی نمی دهند.

ماهی قزل آلا همچنین دارای اسیدهای چرب امگا 3 است ، که نشان داده شده به کاهش التهاب کمک می کند که نقش مهمی در چاقی و بیماری های متابولیکی دارد .
ماهی خال مخالی ، قزل آلا ، ساردین ، ​​شاه ماهی و انواع دیگر ماهی های چرب نیز بسیار عالی هستند.
ماهی سالمون هم از نظر پروتئین و هم از اسیدهای چرب امگا 3 سرشار است و این باعث می شود انتخاب مناسبی برای رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن باشد.

4.سبزیجات چلیپایی یا صلیبی:

سبزیجات چلیپایی شامل کلم بروکلی ، گل کلم ، کلم و بروکسل است. مانند سایر سبزیجات ، آنها سرشار از فیبر هستند و به طرز باورنکردنی سیری ایجاد میکنند. علاوه بر این ، این نوع سبزیجات معمولاً حاوی مقادیر مناسبی پروتئین هستند. از نظر پروتئین تقریباً به اندازه غذاهای حیوانی یا حبوبات نیستند اما در مقایسه با بیشتر سبزیجات سرشار از پروتئین هستند. ترکیبی از پروتئین و فیبر باعث می شود که در صورت نیاز به کاهش وزن ، سبزیجات چلیپایی به غذای مناسبی برای وعده های غذایی شما تبدیل شوند. آنها همچنین بسیار مقوی هستند و حاوی مواد ضد سرطانی می باشند.

سبزیجات چلیپایی کالری کمی دارند اما فیبر و مواد مغذی زیادی دارند. افزودن آنها به رژیم غذایی نه تنها یک استراتژی عالی برای کاهش وزن است بلکه ممکن است سلامت کلی شما را نیز بهبود بخشد.

5.گوشت گاو و سینه مرغ بدون چربی:

گوشت به طرز عجیبی اهریمنی شده است. علیرغم فقدان شواهد کافی برای تأیید این ادعاهای منفی ، علت آن مشکلات مختلف بهداشتی است. اگرچه گوشت فرآوری شده ناسالم است ، اما مطالعات نشان می دهد که گوشت قرمز فرآوری نشده خطر بیماری قلبی یا دیابت را افزایش نمی دهد.

طبق دو مطالعه ای که انجام شد ، گوشت قرمز فقط ارتباط بسیار ضعیفی با سرطان در مردان دارد و در زنان هیچ ارتباطی ندارد . حقیقت این است که گوشت غذایی مفید برای کاهش وزن است زیرا پروتئین زیادی دارد. پروتئین تا حد زیادی پر مغذی ترین ماده مغذی است و خوردن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا باعث می شود که شما روزانه 80-100 کالری بیشتری بسوزانید.

مطالعات نشان داده که افزایش مصرف پروتئین به 25٪ کالری در روز می تواند تمایل به غذا را تا 60٪ کاهش دهد و میل شما به میان وعده در اواخر شب را به نصف کاهش دهد و باعث کاهش وزن تقریبا (0.45 کیلوگرم) در هفته شود.
اگر رژیم کم کربوهیدرات دارید ، می توانید گوشت های چرب بخورید. با این حال ، اگر رژیم متوسط ​​و پر کربوهیدرات دارید ، انتخاب گوشت بدون چربی مناسب تر است.

خوردن گوشت بدون چربی یک روش عالی برای افزایش مصرف پروتئین است.
جایگزینی برخی از کربوهیدرات ها یا چربی های موجود در رژیم غذایی با پروتئین می تواند کاهش چربی اضافی برای شما را آسان کند.

6.سیب زمینی آب پز:

به نظر می رسد به دلایلی سیب زمینی آب پز ازعلاقه خارج شده با این حال ، خواص مختلفی دارند که آنها را به یک غذای کامل تبدیل می کند؛ هم برای کاهش وزن و هم برای سلامتی مطلوب.
آنها حاوی طیف باورنکردنی متنوعی از مواد مغذی هستند کمی از تقریباً هر آنچه که شما نیاز دارید. حتی گزارش هایی از افرادی که برای مدت زمان طولانی تنها با سیب زمینی تغذيه میکردند وجود دارد. آنها مخصوصا دارای پتاسیم زیادی هستند و البته ماده مغذی که اکثر مردم به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنند و نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد.

در مقیاسی به نام شاخص سیری ، که میزان غذاهای مختلف را اندازه گیری می کند ، سیب زمینی آب پز بالاترین امتیاز را در بین تمام غذاهای آزمایش شده کسب کرده است.
معنی این امر این است که با خوردن سیب زمینی آب پز ، به طور طبیعی احساس سیری خواهید کرد و غذاهای دیگر را کمتر می خورید. اگر اجازه دهید سیب زمینی پس از جوشیدن برای مدتی خنک شود ، مقادیر زیادی نشاسته مقاوم ایجاد می کند ، ماده ای فیبر مانند که فواید مختلف سلامتی از جمله کاهش وزن را نشان داده است.

سیب زمینی شیرین ، شلغم و سایر سبزیجات ریشه ای نیز بسیار عالی هستند.
سیب زمینی آب پز از سیر کننده ترین مواد غذایی است. آنها به ویژه در کاهش اشتها مهارت دارند ، و به طور بالقوه مصرف غذا و خوراکی را در اواخر روز سرکوب می کنند.

7.تن ماهی :

تن ماهی یکی دیگر از غذاهای کم کالری و پر پروتئین است که چربی کمتری دارد . تن ماهی در میان بدنسازان و مدلهای تناسب اندام محبوب است ، زیرا این خوراکی یک روش عالی برای افزایش مصرف پروتئین است در حالی که کل کالری و چربی را کم نگه می دارد. اگر می خواهید بر مصرف پروتئین تأکید کنید ، اطمینان حاصل کنید که تن ماهی را در آب و نه روغن انتخاب کنید.
تن ماهی یک منبع عالی و بدون چربی از پروتئین با کیفیت بالا است. جایگزین سایر مواد مغذی مانند کربوهیدرات یا چربی با پروتئین است که یک استراتژی موثر در کاهش وزن در رژیم های غذایی محدود به کالری است.

8.حبوبات:

برخی از حبوبات می توانند برای کاهش وزن مفید باشند. که شامل عدس ، لوبیای قرمز ، لوبیای عروس و برخی موارد دیگر است. این غذاها تمایل زیادی به پروتئین و فیبر دارند که دو ماده مغذی هستند که نشان داده شده که منجر به سیری می شوند. آنها همچنین حاوی مقداری نشاسته هستند. مشکل اصلی این است که بسیاری از مردم در تحمل حبوبات مشکل دارند. به همین دلیل ، تهیه آنها به روش درستی مهم است.

لوبیا و حبوبات افزودنی خوبی برای رژیم لاغری شما هستند. هم پروتئین و هم فیبر بالایی دارند و هم به احساس سیری و کالری کمتری کمک می کنند.

9.سوپ ها :

همانطور که در بالا ذکر شد ، وعده های غذایی و رژیم های غذایی با انرژی پایین تر باعث می شوند افراد کالری کمتری مصرف کنند. بیشتر غذاهایی که چگالی انرژی کمی دارند ، آنهایی هستند که حاوی مقدار زیادی آب هستند ، مانند سبزیجات و میوه ها. اما شما می توانید به غذای خود آب اضافه کرده و یک سوپ درست کنید. برخی مطالعات نشان داده است که خوردن دقیقاً همان غذایی که به یک سوپ تبدیل شده است و نه غذای جامد ، باعث می شود افراد احساس سیری بیشتری کرده و به طور قابل توجهی کالری کمتری مصرف کنند .

فقط مطمئن شوید که چربی زیادی به سوپ خود اضافه نکنید ، مانند خامه یا شیر ، زیرا این می تواند میزان کالری آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

سوپ ها می توانند بخشی موثری در رژیم لاغری باشند. محتوای بالای آب آنها باعث سیری زیاد می شود. با این حال ، سعی کنید از سوپ های خامه ای یا روغنی پرهیز کنید.

10.پنیر:

فرآورده های لبنی پروتئین زیادی دارند. یکی از بهترین ها پنیر کوک است که کم کالری و بیشتر پروتئین با کربوهیدرات بسیار کم و چربی کم است. خوردن پنیر کوک یک راه عالی برای افزایش مصرف پروتئین است. همچنین بسیار سیرکننده است و باعث می شود با حجم نسبتاً کم احساس سیری کنید. محصولات لبنی همچنین دارای کلسیم زیادی هستند که ممکن است به چربی سوزی کمک کند.

از دیگر محصولات لبنی کم چرب و پر پروتئین می توان به ماست یونانی اشاره کرد.
خوردن لبنیات بدون چربی ، مانند پنیر دلمه ، یکی از بهترین راه ها برای دریافت پروتئین بیشتر بدون افزایش کالری دریافتی است.

11.آووکادو:

آووکادو میوه ای بی نظیر است. در حالی که اکثر میوه ها سرشار از کربوهیدرات هستند ، آووکادو مملو از چربی های سالم است. به ویژه از نظر اسید اولئیک اشباع نشده ، همان نوع چربی موجود در روغن زیتون ، غنی هستند. آووکادو علی رغم اینکه بیشتر چربی است ، حاوی مقدار زیادی آب و فیبر است که باعث می شود انرژی کمتری از آنچه تصور می کنید ، داشته باشد. علاوه بر این ، آنها یک افزودنی عالی به سالاد سبزیجات هستند ، زیرا مطالعات نشان می دهد که محتوای چربی آنها می تواند جذب آنتی اکسیدان کاروتنوئید از سبزیجات را 2.6 تا 15 برابر افزایش دهد.

آنها همچنین حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم از جمله فیبر و پتاسیم هستند.
آووکادو نمونه خوبی از یک منبع چربی سالم است که می توانید هنگام رژیم لاغری در رژیم غذایی خود بگنجانید. فقط مطمئن شوید که میزان مصرف خود را در حد متوسط ​​نگه دارید.

12.سرکه سیب :

سرکه سیب بسیار محبوب است. این ماده غالباً در چاشنی های غذایی استفاده می شود و حتی برخی افراد آن را در آب رقیق کرده و می نوشند. چندین مطالعه انسانی نشان می دهد که سرکه سیب می تواند برای کاهش وزن مفید باشد. مصرف سرکه همزمان با یک وعده غذایی حاوی کربوهیدرات بالا می تواند احساس سیری را افزایش دهد و باعث شود افراد 200-275 کالری کمتری برای بقیه روز بخورند.

همچنین یک مطالعه 12 هفته ای در افراد چاق نشان داد که 15 یا 30 میلی لیتر سرکه در روز باعث کاهش 1.2-1.7 کیلوگرم می شود.
همچنین نشان داده شده است که سرکه باعث کاهش میزان قند خون بعد از غذا می شود ، که ممکن است در طولانی مدت اثرات مفید مفیدی داشته باشد .
افزودن سرکه سیب به سالاد سبزیجات ممکن است باعث مهار اشتها شود و به طور بالقوه منجر به کاهش وزن بیشتر شود.

13.آجیل :

آجیل با وجود چربی زیاد ، آنچنان که انتظار دارید چاق کننده نیست. آنها یک میان وعده عالی ، حاوی مقادیر متعادل پروتئین ، فیبر و چربی های سالم هستند . مطالعات نشان داده که خوردن آجیل می تواند سلامت متابولیسم را بهبود بخشد و حتی باعث کاهش وزن شود . علاوه بر این ، مطالعات انسانی نشان داده است که افرادی که آجیل می خورند نسبت به افرادی که مصرف نمی کنند ، سالم و لاغرتر هستند .

فقط اطمینان حاصل کنید که زیاده روی نکنید ، زیرا هنوز هم کالری نسبتاً بالایی دارند. اگر تمایل به پرخوری و خوردن مقادیر زیادی آجیل دارید ، بهتر است از مصرف آنها اجتناب کنید!
آجیل ها در صورت مصرف به میزان متوسط ​​، می توانند به رژیم غذایی موثر در کاهش وزن کمک کنند.

14.غلات کامل:

اگر چه غلات در سالهای اخیر شهرت بدی کسب کرده اند ، اما برخی از انواع آنها قطعاً سالم هستند. این شامل برخی غلات سبوس دار است که با فیبرغنی شده و حاوی مقدار مناسبی پروتئین هستند. نمونه های قابل توجه شامل جو دوسر ، برنج قهوه ای و کینوا است. جو دوسر با بتا گلوکان ها ، فیبرهای محلول که دارای افزایش سیری و بهبود سلامت متابولیک هستند ، غنی شده است .

هر دو برنج قهوه ای و سفید می توانند حاوی مقادیر قابل توجهی نشاسته مقاوم باشند ، به خصوص اگر پخته شده و سپس اجازه داده شود تا خنک شود . بخاطر داشته باشید که غلات تصفیه شده انتخاب مناسبی نیستند و گاهی اوقات غذاهایی که روی آنها برچسب “غلات کامل” دارند غذاهای بی ارزش و فرآوری شده ای هستند که هم مضر هستند و هم چاق کننده.

اگر رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات دارید ، از مصرف غلات اجتناب کنید ، زیرا سرشار از کربوهیدرات است. اما در غیر این صورت خوردن غلات کامل مشکلی ندارد البته اگر می توانید آنها را تحمل کنید.
اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید باید از غلات تصفیه شده خودداری کنید. در عوض غلات سبوس دار را انتخاب کنید از نظر فیبر و سایر مواد مغذی بسیار بالاتر هستند.

15.فلفل چیلی و تند:

خوردن فلفل چیلی ممکن است در رژیم لاغری مفید باشد. آنها حاوی کپسایسین هستند ، ماده ای که در برخی مطالعات نشان داده شده است که باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی می شود.
این ماده حتی به صورت مکمل و ماده اصلی بسیاری از مکمل های تجاری کاهش وزن نیز به فروش می رسد. یک مطالعه نشان داد که خوردن 1 گرم فلفل قرمز باعث کاهش اشتها و افزایش چربی سوزی در افرادی می شود که به طور منظم فلفل نمی خورند.

با این حال ، هیچ تأثیری در افرادی که به خوردن غذاهای تند عادت داشتند ، وجود ندارد ، که این نشان می دهد سطح تحمل خاصی می تواند ایجاد شود .
خوردن غذاهای پرادویه که حاوی فلفل چیلی هستند ممکن است اشتهای شما را به طور موقت کاهش داده و حتی باعث افزایش چربی سوزی شود. با این حال ، به نظر می رسد تحمل در کسانی که به طور منظم چیلی می خورند ایجاد می شود.

16.میوه :

اکثر پزشکان بر سلامت میوه موافقند. مطالعات متعددی در مورد جمعیت انسانی نشان داده که افرادی که میزان بیشتری میوه و سبزیجات مصرف می کنند نسبت به افرادی که اینگونه مصرف نمی‌کنند سالم تر هستند.
با این حال ، میوه ها خواصی دارند که باعث کاهش وزن می شوند. حتی اگر حاوی قند طبیعی باشند ، چگالی انرژی کمی دارند و جویدن آنها مدتی طول می کشد. به علاوه ، محتوای فیبر آنها به شما کمک می کند تا قند، خیلی سریع در جریان خون شما آزاد نشود.

تنها افرادی که ممکن است بخواهند از مصرف میوه خودداری کنند یا آنها را به حداقل برسانند افرادی هستند که رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات و کتوژنیک دارند یا دچار عدم تحمل هستند. برای بیشتر افراد، میوه ها می تواند یک افزودنی موثر و خوشمزه به رژیم لاغری باشد. اگرچه میوه ها مقداری قند دارند ، اما می توانید به راحتی آنها را در رژیم لاغری قرار دهید. آنها سرشار از فیبر ، آنتی اکسیدان و مواد مغذی مختلف هستند که باعث افزایش سرعت قند خون بعد از غذا می شوند.

17.گریپ فروت :

میوه ای که شایسته تقدیر در حوزه لاغری است ، گریپ فروت میباشد . تأثیرات آن بر کنترل وزن مستقیماً مورد بررسی قرار گرفته است. در یک مطالعه 12 هفته ای بر روی 91 فرد چاق ، خوردن نیمی از گریپ فروت تازه قبل از غذا منجر به کاهش وزن (1.6 کیلوگرم) شد. همچنین در گروه گریپ فروت مقاومت به انسولین کاهش یافته است ، یک ناهنجاری متابولیکی که در بیماری های مزمن مختلف نقش دارد.

بنابراین ، خوردن نیمی از گریپ فروت حدود نیم ساعت قبل از برخی از وعده های غذایی روزانه ممکن است به شما کمک کند احساس سیری بیشتری کرده و کالری کلی کمتری مصرف کنید.
مطالعات نشان می دهد که گریپ فروت ممکن است اشتها را کاهش داده و کالری دریافتی را قبل از غذا خوردن کاهش دهد. اگر می خواهید وزن خود را کم کنید خوردن این میوه ارزش امتحان کردن را دارد.

18.دانه های چیا:

دانه های چیا از مغذی ترین غذاهای کره زمین هستند. آنها حاوی 12 گرم کربوهیدرات در هر اونس (28 گرم) هستند که این میزان بسیار زیاد است و البته 11 گرم از این میزان فیبر است. این امر باعث می شود که دانه های چیا به عنوان غذایی کم کربوهیدرات و یکی از بهترین منابع فیبر در جهان شناخته شود.

دانه های چیا به دلیل محتوای فیبر بالایی که دارند ، می توانند 11 تا 12 برابر وزن خود را در آب جذب کنند و ژل مانند شوند و در معده شما حجیم شوند. اگرچه برخی مطالعات نشان داده است که دانه های چیا می تواند به کاهش اشتها کمک کند ، اما از نظر آماری تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن پیدا نکردند.

با این حال ، با توجه به ترکیبات مغذی آنها ، منطقی است که دانه های چیا می تواند بخشی مفید از رژیم لاغری شما باشد.
دانه های چیا دارای فیبر بسیار بالایی هستند که شما را سیرا کرده و اشتها را کاهش می دهد. به همین دلیل ، آنها می توانند در رژیم لاغری مفید باشند.

19.روغن نارگیل:

همه چربی ها برابر نیستند. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب با طول متوسط ​​است که تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط ​​(MCT) نامیده می شوند. نشان داده شده است که این اسیدهای چرب باعث افزایش سیری بهتر از سایر چربی ها و افزایش کالری سوزانده شده می شوند. علاوه بر این ، دو مطالعه – یکی در زنان و دیگری در مردان – نشان داد که روغن نارگیل مقادیر چربی شکم را کاهش می دهد.

البته ، روغن نارگیل هنوز حاوی کالری است ، بنابراین افزودن آن به علاوه آنچه قبلاً می خورید ایده بدی است. این در مورد افزودن روغن نارگیل به رژیم غذایی شما نیست بلکه در مورد جایگزینی برخی دیگر از چربی های پخت و پز با روغن نارگیل است. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل نسبت به روغن MCT اشباع کمتری دارد، مکمل ای است که حاوی تعداد بسیار بیشتری تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​است.

همچنین روغن زیتون فوق العاده بکر در اینجا قابل ذکر است ، زیرا احتمالاً یکی از سالم ترین چربی های کره زمین است.
روغن نارگیل حاوی تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​(MCT) است که ممکن است سیری را بعد از غذا افزایش دهد. مکمل های روغن MCT حتی موثرتر هستند.

20.ماست پرچرب:

ماست یکی دیگر از غذاهای عالی لبنی است. انواع خاصی از ماست حاوی باکتری های پروبیوتیک است که می تواند عملکرد روده شما را بهبود بخشد. داشتن یک روده سالم ممکن است در برابر التهاب و مقاومت به لپتین که یکی از اصلی ترین عوامل هورمونی چاقی است ، محافظت کند.
اطمینان حاصل کنید که ماست را با پروبیوتیک های فعال انتخاب کنید ، زیرا انواع دیگر ماست تقریباً فاقد پروبیوتیک است.

همچنین ، انتخاب ماست پرچرب را در نظر داشته باشید. مطالعات نشان می دهد که لبنیات پرچرب – اما نه کم چربی – با کاهش خطر چاقی و دیابت نوع 2 در طول زمان همراه است . ماست کم چرب معمولاً مملو از شکر است ، بنابراین بهتر است از مصرف آن خودداری کنید. ماست پروبیوتیک می تواند سلامت گوارشی شما را افزایش دهد. افزودن آن به رژیم لاغری خود را در نظر بگیرید اما اطمینان حاصل کنید که از محصولی که حاوی قند اضافه است خودداری کنید.

کلام آخر:

یافتن غذاهای سالم که در رژیم لاغری وجود دارد آسان است. این غذاها عمدتا غذاهای کامل مانند ماهی ، گوشت بدون چربی ، سبزیجات ، میوه ، آجیل ، دانه ها و حبوبات هستند. چندین غذای فرآوری شده مانند ماست پروبیوتیک ، روغن زیتون بسیار بکر و بلغور و جو دوسر نیز گزینه های بسیار خوبی هستند. همراه با ورزش منظم ، خوردن این غذاهای مغذی راه موفقیت و زندگی سالم را هموار می سازد.


منبع 20 خوراکی مفید مناسب کاهش وزن برای بدن شما : healthline.com

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
چگونه میتوانم یک پروفایل ایجاد کنم؟
در وب سایت روی گزینه " ورود به حساب کاربری" کلیک کنید. میتوانید با استفاده از شماره موبایل ثبت نام خود را انجام دهید. (کد فعال سازی برایتان پیامک میشود .) بعد از وارد نمودن کد فعالسازی ، ثبت نام انجام می شود.
آدرس ایمیل : info[at]drdanyali.com
با ما در ارتباط باشید
شماره تلفن داروخانه : 07136383148
واتساپ: 09170621682