سافت ژل پپوگست گل دارو 30 عددی

GolDaru Pepogast (Peppermint Oil 200mg) 30 Softgels

ویژگی‌های سافت ژل پپوگست گل دارو:

  • کمک به تسکین نشانه‌های سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS)، دردهای شکمی، تورم یا نفخ شکم.
  • حاوی ۲۰۰ میلی‌گرم اسانس روغنی نعنا فلفلی و ماده‌ی اثربخش‌ منتول
  • ضد اسپاسم، ضد التهاب، ضد میکروبی، ضد اکسیدان
  • بازشونده در روده با اثربخشی بیشتر و پیش‌گیری از عوارض احتمالی

99.000 تومان

موجود

موجود

(2 بررسی مشتری)
با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

سافت ژل پپوگست گل دارو

در این محصول از دسته‌بندی نفخ و سوء هاضمه از مکمل‌های سلامت گوارش سایت دکتر دانیالی می‌پردازیم به:

سافت ژل پپوگست گل دارو، دربردارنده‌ی ترکیباتی ویژه و هدفمندی است که به صورت خاص در کمک به تسکین نشانه‌های سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS)، دردهای شکمی، تورم و یا نفخ شکم کاربرد دارد.

سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS) یک بیماری شایع است که بر سیستم گوارشی تأثیر می‌گذارد و علائمی مانند؛ گرفتگی معده، نفخ، اسهال و یبوست ایجاد می‌کند. این‌ علائم به مرور زمان می‌توانند روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها در یک زمان ادامه داشته باشند و معمولا یک مشکل سلامتی این که می‌توان آن را کنترل نمود.

سافت ژل پپوگست گل دارو

Goldaru Pepogast Softgels

آثار فارماکولوژی سافت ژل پپوگست گل دارو GolDarou Pepogast Peppermint Oil 200mg Softgels:

قرن‌هاست که روغن نعناع به طور سنتی برای رفع مشکلات و ناراحتی‌های دستگاه گوارش، درد شکم، نفخ و تهوع مورد استفاده می‌باشد. امروزه بیش‌ترین پژوهش‌ها و بررسی‌ها بر روی اثر روغن نعناع جهت درمان بیماری‌های گوارشی متمرکز شده‌اند. ولی اثرات ضد میکروب ضد ویروس، آنتی‌اکسیدان و صفراآور آن نیز اثبات شده‌اند.

اثر ضد اسپاسم روغن نعناع و منتول که در سافت ژل پپوگست گل دارو نیز به کار رفته‌اند، در پژوهش‌های آزمایشگاهی اثبات شده است. این اثر به صورت موضعی و احتمالا در ارتباط با کاهش جریان کلسیم به درون سلول‌های ماهیچه‌ای صاف می‌باشد که مشابه با کارکرد بلوکرهای کانال‌های کلسیمی است.

سافت ژل پپوگست گل دارو

Goldaru Pepogast Softgels

روغن نعناع و به ویژه ماده‌ی اثربخش‌ منتول به عنوان آنتاگونیست کانال‌های گیرنده ۵-HT۳ عمل می‌کنند و از این طریق بر روی آشفتگی‌های حرکتی مجاری گوارشی اثر مثبت داشته و موجب کاهش عوارض سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS) و استفراغ می‌شود. پژوهش‌های بالینی متعددی در مورد اثرات سودمند اسانس نعناع جهت کاهش عوارض سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS) وجود دارد. برخی شواهد نیز اثرات سودمند آن را در سوء هاضمه و اسپاسم‌های گوارشی اثبات کرده‌اند.

چندین پژوهش بالینی و متا آنالیز نشان داده‌اند که مصرف کپسول‌های Enteric-coated روغن نعناع به کار رفته در سافت ژل پپوگست گل دارو، می‌تواند موجب کاهش دردهای شکمی، نفخ باد شکم و حرکات روده‌ای در بیماران دچار به IBS می‌گردد. علاوه بر اثر ضد اسپاسم، اثر ضد التهاب و ضد میکروبی روغن نعناع با تعدیل مسیرهای التهابی سیتوکینی و اثر بر فلور میکروبی روده می‌تواند در بهبود عوارض گوارشی سودمند باشد.

سافت ژل پپوگست گل دارو

Goldaru Pepogast Softgels

روغن نعناع حداقل بر ۲۰ گونه‌ی مختلف باکتری‌های پاتوژن دستگاه گوارش از جمله؛ هلیکوباکتر و اشرشیاکلی اثر می‌گذارد. سافت ژل پپوگست گل دارو، حاوی روغن نعناع با پوشش روده‌ای می‌باشد که در برابر اسید معده مقاوم بوده و به طور مستقیم در روده باز می‌شود. پژوهش‌ها‌ تأیید می‌کنند که روغن نعناع به صورت بازشونده در روده مفیدتر بوده و عوارض جانبی کمتری دارد.

از آنجایی که منتول بر روی ماهیچه‌های صاف اثر‌گذار است، زمانی که فرآورده‌های حاوی منتول در معده باز شوند، می‌توانند به رفلاکس و سوزش معده بی‌انجامد. بنابراین فرمولاسیون این فرآورده به صرت انتریک کوتد (روکش بازشونده در روده) باعث می‌شود تا از عوارض جانبی آن کاسته شود. به طور کلی سافت ژل پپوگست گل دارو، با پوشش روده‌ای موجب آزاد‌سازی هدفمند اثر‌بخشی بیشتر و در عین حال عوارض گوارشی کمتر می‌شود.

به طور کلی؛ هر سافت ژل پپوگست گل دارو، حاوی اسانس نعناع فلفلی (Mentha piperita L) به مقدار ۲۰۰ میلی‌گرم و استاندارد‌شده بر حسب ۹۰ تا ۱۱۰ میلی‌گرم ماده‌ی اثربخش‌ منتول می‌باشد که دارای خاصیت ضد اسپاسم، ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد اکسیدانی است تا به تسکین نشانه‌های سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS)، دردهای شکمی، تورم یا نفخ شکم کمک نماید.

برای تهیه‌ی سافت ژل پپوگست گل دارو، می‌توانید هم‌چنین به راحتی و به صورت آنلاین از سایت داروخانه‌ دکتر دانیالی اقدام نمایید. داروخانه‌ دکتر دانیالی هم‌واره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار می‌دهد.

سافت ژل پپوگست گل دارو

Goldaru Pepogast Softgels

موارد مصرف:

کمک به تسکین نشانه‌های سندرم روده‌ی تحریک پذیر (IBS)، دردهای شکمی، تورم یا نفخ شکم.

روش مصرف:

بزرگسالان یک عدد سافت ژل سه بار در روز، ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پیش از غذا مصرف شود.

موارد منع مصرف:

در صورت بروز سوزش معده، مصرف دارو را قطع کنید.

در صورت ابتلا به سنگ صفرا، آنمی، فتق هیاتال یا رفلاکس معده، پیش از مصرف با پزشک و با دکتر داروساز مشورت کنید.

در صورت مصرف دیگر داروها و مکمل‌ها، پیش از مصرف این فرآورده با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

عوارض جانبی:

در برخی افراد ممکن است باعث رفلاکس معده شود.

مصرف در بارداری و شیردهی:

بانوان باردار و شیرده پیش از مصرف این فرآورده، با پزشک خود مشورت نمایند.

شرایط نگهداری:

فرآورده دور از تابش نور مستقیم آفتاب و در دمای کمتر از ۵ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شود.

فرآورده دور از دسترس کودکان قرار گیرد.

ترکیبات:

ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
روغن نعنا فلفلی۲۰۰ میلی‌گرم**
استاندارد‌شده بر اساس ۹۰ تا ۱۱۰ میلی‌گرم منتول****
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی گیاهی گل دارو (Goldaru) در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور در سال 1362 در شهر اصفهان تاسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی خشک استاندارد شروع کرد و از سال 1376 تولید داروهای گیاهی را به فرم‌های دارویی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری آغاز نمود. اکنون محصولات گل دارو (Goldaru) با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه، تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیایی و اروپایی عرضه می‌شود.

ویژگیهای محصول

وزن 34 گرم
نوع محصول

سافت ژل

گروه

نفخ و سوء هاضمه

تعداد

30 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

گل دارو

برند

2 دیدگاه برای سافت ژل پپوگست گل دارو 30 عددی

  1. حسین خدیو پاسخی (خریدار محصول)

    خیلی خوب بود ممنون

  2. حسین خدیو پاسخی (خریدار محصول)

    بسیار درنفس مفید است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *