قرص آگنوگل گل دارو 100 عددی

Goldaru Agnugol 100 Tabs

ویژگی‌های قرص آگنوگل گل دارو:

  • اختلالات گذر از یائسگی
  • اختلالات قاعدگی (آمنوره ثانوی، خون‎ریزی‎های رحمی)
  • سندرم قبل از قاعدگی (PMS) (سردرد، طپش قلب، سرگیجه، درد پستان)
  • درمان علایم یائسگی (گرگرفتگی، تعرق شبانه، افسردگی و …)
  • حاوی عصاره میوه پنج انگشت
  • کمک به درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

94.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص آگنوگل گل دارو

در این محصول از دسته بندی محصولات مکمل یائسگی از دسته مکمل غذایی و مکمل بانوان از سایت دکتر دانیالی می‌پردازیم به:

قرص آگنوگل گل دارو، یکی از مکمل های بانوان در موارد اختلالات گذر از یائسگی و گرگرفتگی و سایر علایم این دوران و اختلالات قاعدگی مانند آمنوره ثانوی و خون‎ریزی‎‌های رحمی، و بهبود علائم سندرم پیش از قاعدگی یا PMS است.

آگنوگل فرآورده ای است که از گیاه پنج انگشت یا Vitex _ Agnus castus، تهیه شده است. برگ و میوه‌های این گیاه حاوی موادی بنام فیتواستروژن می‌باشد. شباهت ساختاری این مواد با استروژن ها باعث شده است که با اتصال به گیرنده های D2 دوپامین خواص دوپامینرژیک داشته باشد.

خواص دوپامینرژیک موجود در گیاه پنج مربوط به دی ترپن ها، فلاونوئیدها و گلیکوزیدهای ایریدوئید می‌باشد.

می‌دانیم یکی از عوامل مهم اختلال قاعدگی و آمنوره هیپرولاکتینمی می‌باشد. افزایش پرولاکتین باعث کاهش LH، در نتیجه کاهش پروژسترون می‌گردد. گیاه پنج انگشت،  با اتصال به گیرنده های دوپامین، سبب مهار ترشح پرولاکتین و در نتیجه‌ افزایش پروژسترون خواهد شد. از طرفی در خانم‌های مبتلا به هیپوتیروئیدی نیز با توجه به کاهش هورمون تیروئید و در نتیجه افزایش TRH که سبب هیپرولاکتینمی شده و اختلال قاعدگی را سبب خواهد شد. مصرف فرآورده‌های دارویی حاوی عصاره پنج انگشت با مهار آزاد شدن پرولاکتین سبب تنظیم قاعدگی خواهد شد.

فیتواستروژن ها تمایل بالایی برای اتصال به گیرنده های استروژنی بتا نسبت به آلفا نشان می‌دهند. این فرم گیرنده بیشتر در تخمدان، رحم، مغز و مثانه بیان می‌شوند، بنابراین می‌توانند تعادل هورمونی را در بدن بانوان ایجاد نمایند.

از دیگر فواید درمانی گیاه پنج انگشت، می‌توان گفت که در کنترل نشانه‌های دوران یائسگی و گذر از یائسگی، نیز می‌باشد. به طوری‌که بر گرگرفتگی، استیوپنی و خلق و خوی مربوط به کاهش هورمون های استروژن و پروژسترون اثر می‌گذارد.

قرص آگنوگل گل دارو

Goldaru Agnugol Tabs

مکانیسم اثر قرص آگنوگل گل دارو 100 عددی Goldaru Agnugol 100 Tabs, از راه فیتواستروژن ها ب تعادل رسپتورهای سروتونین بوده و می‌دانیم سروتونین بر مرکز ترمورگولاتور در هیپوتالاموس اثر مستقیم دارد. پژوهش‌های بالینی تایید اثر مصرف بیش از ۳۰ روز گیاه پنج انگشت را بر گرگرفتگی زنان ثابت نموده است. علاوه بر این، خلق افسرده ی زنان را نیز با همین مکانیسم بهبود می‌بخشد.

اثر این گیاه بر سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، نیز مورد پژوهش قرار گرفته است. میدانیم مکانیسم اصلی این سندروم در اصل افزایش ترشح آندروژن‌ها و کاهش پروژسترون می‌باشد. لذا این گیاه با اثر بر هیپوفیز، یک اثر آداپتوژنیک داشته و در تنظیم ترشح LH، نقش بسزایی خواهد داشت. LH ترشحات جسم زرد را برای تولید پروژسترون تحریک میکند که سرانجام به تنظیم سیکل جنسی می‌انجامد‌.

گیاه پنج انگشت به علت اثر افزایش بر رشد عروق خونی VEGF، به‌عنوان نقش اصلی در آنژیوژنیک و از سویی با افزایش استئوکلسین به‌عنوان فاکتور استئوژنیک قادر خواهد بود از استئوپنی و پیشرفت آن جلوگیری کند.

پژوهش های بالینی مصرف گیاه پنج انگشت همراه منیزیوم را در بهبود سرعت شکستگی استخوان‌های بلند در زنان ثابت نموده است.

قرص آگنوگل گل دارو، فرآورده ای است که از گیاه پنج انگشت تهیه شده است و تمام اثرات درمانی را که در بالا ذکر  شد، بخوبی اجرا می‌نماید.

قرص آگنوگل گل دارو، حاوی عصاره خشک میوه ی گیاه پنج انگشت است که همچنان در بهبود عوارض یائسگی و گرگرفتگی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

قرص آگنوگل گل دارو، در درمان اختلالات قاعدگی (آمنوره ثانوی، خون‎ریزی‎‌‌های رحمی) و اختلالات پیش از قاعدگی کاربرد دارد. گیاه پنج انگشت، علایم یائسگی مثل گر گرفتگی احتباس مایعات، افسردگی و دیگر علایم در این دوره را برطرف می‌سازد.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد.

موارد مصرف قرص آگنوگل گل دارو:

کمک به سندرم قبل از قاعدگی (PMS) (سردرد، طپش قلب، سرگیجه، درد پستان). کمک به درمان علایم یائسگی (گرگرفتگی، تعرق شبانه، افسردگی و …).

روش مصرف قرص آگنوگل گل دارو:

از روز پنجم دوره روزی ۱ عدد قرص به مدت ۲۱ شب مصرف‌ گردد و ۷ شب مصرف آن قطع شود و دوباره به همین روش تکرار شود تا سیکل قاعدگی تنظیم گردد. جهت درمان اختلالات یائسگی، روزی ۱ عدد قرص مصرف شود تا علائم بهبود یابد.

موارد منع مصرف قرص آگنوگل گل دارو:

این دارو نباید همراه با داروهای پروژسترونی و قرص‌های ضد بارداری مصرف گردد.

همراه با آنتاگونیست های دوپامین نباید مصرف گردد، زیرا اثر آن را کاهش می‌دهد.

عوارض جانبی قرص آگنوگل گل دارو:

به ندرت خارش و اختلالات گوارشی‌ گزارش شده است.

مصرف در بارداری و شیردهی قرص آگنوگل گل دارو:

مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.

شرایط نگهداری قرص آگنوگل گل دارو:

این محصول را در جای خشک و خنک، دور از دسترس کودکان و نور مستقیم خورشید نگهداری شود.

ترکیبات قرص آگنوگل گل دارو:

عصاره ی خشک میوه گیاه پنج انگشت Vitex _ Agnus castus

میزان مصرف روزانه قرص آگنوگل گل دارو:
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
عصاره ی خشک میوه گیاه پنج انگشت ۳/۲ _ ۴/۸ میلی گرم_
استاندارد شده بر حسب:

اکوبین

۰/۴۲ _ ۰/۵۸ میلی گرم_
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی گیاهی گل دارو (Goldaru) در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور در سال 1362 در شهر اصفهان تاسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی خشک استاندارد شروع کرد و از سال 1376 تولید داروهای گیاهی را به فرم‌های دارویی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری آغاز نمود. اکنون محصولات گل دارو (Goldaru) با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه، تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیایی و اروپایی عرضه می‌شود.

ویژگیهای محصول

وزن 30 گرم
نوع محصول

قرص

برند

گروه

قاعدگی

,

یائسگی

جنسیت مصرف

بانوان

تعداد

100 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

گل دارو

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص آگنوگل گل دارو 100 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *