قرص گاسترین گل دارو 30 عددی

Gasterin Goldarou 30 Tablets

ویژگی‌های قرص گاسترین گل دارو:

  • کمک به تسکین و کاهش درد و تورم معده
  • التیام‌دهنده‌ی زخم معده و اثنی‌عشر
  • حاوی عصاره‌های گیاهی شیرین‌بیان، بابونه‌ی شیرازی، بومادران
  • استاندارد‌شده بر اساس فلاونوئید تام
  • دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و ضد میکروبی
  • پیش‌گیری از خونریزی‌های اولسر
  • ضد اسپاسم

57.000 تومان

فقط 1 عدد در انبار موجود است

فقط 1 عدد در انبار موجود است

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص گاسترین گل دارو

در این محصول از سری محصولات نفخ و سوء هاضمه و ضد سوزش معده از دسته بندی سلامت گوارش از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

قرص گاسترین گل دارو، یک مکمل تغذیه‌ای و دربردارنده‌ی ترکیباتی ویژه و هدفمندی است که ضد ورم و التهاب معده است و در کمک به بهبود زخم‌های گوارشی (معده و اثنی‌عشر) کاربرد دارد.

مشکلات مربوط به معده و تورم آن بسیار شایع است و این می‌تواند ناشی از عواملی همچون؛ ژنتیک، عدم داشتن رژیم غذایی ناصحیح، مصرف برخی از داروها،‌ وجود برخی از بیماری‌ها، افزایش وزن و چاقی، استرس، و بسیاری دیگر رخ دهد که گاهی درد ناشی از آن آزاردهنده خواهد بود و در صورت عدم درمان به موقع، می‌تواند شرایط بیمار را بدتر سازد.

آثار فارماکولوژی و مکانیسم اثر قرص گاسترین گل دارو Gasterin Goldarou Tablets:

هر قرص گاسترین حاوی عصاره‌ی خشک آبی گیاهان شیرین بیان Glycyrrhiza glabra، بابونه‌ی شیرازی (Matricaria recita) و بومادران (Achillea millefolium) می‌باشد که استانداردشده بر حسب ۰/۴۸ تا ۰/۶۹ میلی.گرم فلاونوئید تام می‌باشد‌.

قرص گاسترین گل دارو

Gasterin Goldarou Tablets

ریشه‌ی شیرین‌بیان موجود در قرص گاسترین گل دارو، گیاهی است که از دیر باز جهت درمان زخم‌های گوارشی به ویژه زخم معده مورد استفاده بوده است. این اثر در بررسی‌های علمی نیز به اثبات رسیده است. شیرین‌بیان توسط افزایش تولید موکوس و جریان خون غشاء موکوسی و هم چنین اثر سنتز پروستانوئیدهای معدی، یک اثر حفاظتی بر سلول‌های مولد موکوس ایجاد می‌کند. در پژوهش‌های بالینی اثر عصاره‌‌ی شیرین‌بیان در درمان بیماری‌های دستگاه گوارش و بیماری‌های اولسراتیو و به ویژه زخم معده و اثنی‌عشر به اثبات رسیده است. افزون بر این جهت رفع عوارض ناشی از سوءهاضمه سودمند می‌باشد.

مشخص شده است که بابونه‌ی موجود در قرص گاسترین گل دارو، دارای اثر ترمیم‌کننده‌ی زخم معده و روده، ضد باکتری، ضد اسپاسم، ضددالتهاب و آرام‌بخش می‌باشد. گیاه بابونه غنی از فلاونوئیدها است که آنتی‌اکسیدان‌های موثری در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد می‌باشند. اثرات محافظ گوارشی عصاره‌ی هیدروالکلی بابونه، به اثرات آنتی اکسیدانی این گیاه نسبت داده می‌شود.

طی بررسی که توسط سمیک و همکاران انجام شد، تجویز خوراکی اتانول ۸۰٪ به موش‌های صحرایی باعث تولید ضایعات مخاطی در معده‌ی موش‌ها گردید. پیش تولید ضایعات مخاطی در معده موش ها شد. پیش درمانی با دوزهای ۴۰۰ – ۵۰۰ mg/kg عصاره‌ی بابونه، به طور قابل توجهی باعث کاهش زخم معده‌ی ناشی از اتانول شد.

قرص گاسترین گل دارو

Gasterin Goldarou Tablets

اتانول سبب افزایش مالون دی آلدئید و کاهش گلوتاتیون می‌شود که عصاره‌ی بابونه، به طور چشم‌گیری میزان مالون دی آلدئید را کاهش و گلوتاتیون را افزایش می‌دهد، که دلیلی بر آنتی‌اکسیدان بودن آن می‌باشد. هیلکوباکتر‌پیلوری از عوامل باکتریال ایجاد‌کننده اولسر پپتیک و گاستریت مزمن می‌باشد. فلاونوئیدهای موجود در عصاره‌ی بابونه خصوصاً کوئرستین، دارای خاصیت ضد هلیکوباکترپیلوری بوده و از این طریق نیز سبب پیش‌گیری از ایجاد اولسر‌ و یا التهاب در مخاط معده می‌شود.

قرص گاسترین گل دارو، همچنین دارای عصاره‌ی بومادران است. فلاونوئیدهای موجود در بومادران دارای اثر ضداسپاسم می‌باشند. در حالی که فرکشن‌های پروزولن، استگیماسترول و بتاسیتوسترول، دارای اثر ضد التهاب هستند. مطابق با مرجع کمیسیون E، بومادران جهت سوءهاضمه و اسپاسم مجاری گوارشی توصیه شده است.

قرص گاسترین گل دارو

Gasterin Goldarou Tablets

در پژوهش انجام‌شده به بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان داده شده است که بومادران دارای اثر حفاظت‌کنندگی معده در برابر اتانول می‌باشد. عصاره بومادران ترشح اسید معده را از طریق بلوکه کردن گیرنده‌های موجود در سلول‌های کناری (احتمالاً گیرنده‌های موسکارینی M3، هیستامین H2 و CCKb) مهار کرده و موجب حفاظت غشاء موکوسی معده می‌شود.

برای تهیه‌ی قرص گاسترین گل دارو، می‌توانید همچنین براحتی و به صورت آنلاین از سایت داروخانه‌ دکتر دانیالی اقدام نمایید. داروخانه‌ دکتر دانیالی هم‌واره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار می‌دهد.

موارد مصرف:

کمک به کاهش و درمان ورم و التهاب معده. کمک به بهبود زخم‌های گوارشی (معده و اثنی‌عشر).

روش مصرف:

روزانه سه نوبت، هر نوبت یک قرص، نیم ساعت قبل از غذا با کمی آب میل شود.

هشدار مصرف:

در صورت بروز هرگونه حساسیت با پزشک یا دکتر داروساز مشورت فرمائید.

موارد منع مصرف:

مصرف این فرآورده، در بیماران مبتلا به هپاتیت مزمن، سیروز کبدی و نارسایی شدید کلیوی مجاز نمی‌باشد.

مصرف این فرآورده، در بیماران مبتلا به فشارخون بالا، با احتیاط مصرف شود.

عوارض جانبی:

مصرف مقادیر زیاد و طولانی‌مدت (بیش از ۶ هفته)، ممکن است عوارض شبه آلدوسترون از جمله؛ احتباس سدیم و اتلاف پتاسیم (هیپوکالمی) را سبب شود.

مصرف در بارداری و شیردهی:

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.

تداخل دارویی:

این فرآورده، هم‌راه با داروهایی که موجب دفع پتاسیم می‌گردند مانند؛ تیازیدها، نباید مصرف گردد.

شرایط نگهداری:

فرآورده در جای خشک و خنک، دور از نور مستقیم خورشید و در دمای زیر ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شود.

فرآورده را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

ترکیبات:

ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
عصاره‌ی خشک شیرین‌بیان۱۶۵ میلی‌گرم**
عصاره‌ی بابونه‌ی شیرازی۱۱۰ میلی‌گرم**
عصاره‌ی بومادران۵۵ میلی‌گرم**
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی گیاهی گل دارو (Goldaru) در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور در سال 1362 در شهر اصفهان تاسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی خشک استاندارد شروع کرد و از سال 1376 تولید داروهای گیاهی را به فرم‌های دارویی قطره، شربت، قرص، کپسول، ژل، کرم، پماد و اسپری آغاز نمود. اکنون محصولات گل دارو (Goldaru) با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری داروسازی دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه، تولید و به بازار دارویی ایران و چندین کشور آسیایی و اروپایی عرضه می‌شود.

ویژگیهای محصول

وزن 30 گرم
نوع محصول

قرص

گروه

آنتی رفلاکس و زخم معده

تعداد

30 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

گل دارو

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص گاسترین گل دارو 30 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *