سلامتی, مقالات

بهترین مواد ضد پیری برای پوست

بهترین مواد ضد پیری

بهترین مواد ضد پیری برای پوست

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سلامتی سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

در اولین قدم یادتان باشد که معجزه وجود ندارد :

تعدادی از ترکیبات موجود در دنیای ترکیبات شیمیایی به پوست شما کمک میکنند که جوان‌تر به نظر برسد، اما اثرات این ترکیبات زمان لازم دارد. ممکن است ظرف چند ماه بهبودی را مشاهده کنید. اما نباید انتظار داشته باشید که میخواهید سوار ماشین زمان شوید.

صبر داشته باشید و دوره ی درمان خود را کامل کنید.

اینکه چه ترکیبی برای شما بهتر و مثبت تر عمل می کند به جنس پوست شما و میزان نتایجی که می خواهید به دست آورید بستگی دارد.

در این زمینه میتوانید از مشاوران و داروسازان داروخانه ی دکتر دانیالی ، راهنمایی بگیرید.

برای رفع چین و چروکرتینول، ویتامین C(بهترین مواد ضد پیری)

اگر خطوط ریز روی پوست صورت خود دارید، رتینوئیدها (که از ویتامین A و به طور صناعی بدست می آیند) مانند رتینول پوست شما را صاف تر می کنند . این مواد به پوست شما کمک می کنند کلاژن بیشتری بسازد. ترکیبات قوی تر از این خانواده، مثل ترتینوئین (رتین-A) می توانند پوست شما را خشک کنند.
همچنین محصولات حاوی ویتامین C ممکن است به از بین بردن خطوط ریز صورت به شما کمک کند و همچنین به کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید و سایر رادیکال های آزاد به پوست شما یاری برساند. این موضوع نیز می تواند به جلوگیری از چین و چروک کمک کند.

بهترین مواد ضد پیری
بهترین مواد ضد پیری

برای افتادگی پوست پپتیدها، سرامیدها (بهترین مواد ضد پیری)

درمان با فاکتورهای رشد موضعی یا پپتیدها می تواند به سفت شدن پوست شما کمک کند. پپتیدها گروهی از اسیدهای آمینه هستند که به ساخت پروتئین ها از جمله کلاژن کمک می کنند. همانطور که میدانید کلاژن، پروتئین اصلی موجود در پوست شماست.

مرطوب‌کننده‌های روزانه حاوی سرامیدها که چربی‌هایی هستند که در لایه‌های پوست یافت می‌شوند و با افزایش سن میزان آنها کاهش می یابد نیز یک گزینه ی اغلب ارزان تر به حساب می آیند

برای لکه های ناشی از پیری هیدروکینون، رتینوئیدها، ویتامین C، کوجیک اسید(بهترین مواد ضد پیری)

هیدروکینون، یک داروی موضعی است که بدون نسخه در دسترس شماست و می تواند پوست شما را روشن تر کند و در نتیجه ممکن است لکه های تیره را نیز محو کند.

 رتینوئیدها به یک دست شدن رنگ پوست شما کمک میکنند.

 یک مطالعه نشان داده است که با استفاده از ویتامین C به مدت 12 هفته ، لکه های ناشی از پیری محو میشوند.

 کوجیک اسید – یک ماده شیمیایی که اغلب به عنوان یک ترکیب روشن کننده پوست در محصولات استفاده می شود – نیز این عملکرد مثبت را برای شما ایجاد میکند.

هنگام استفاده از هر یک موارد ذکر شده، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا ممکن است که اگر پوست شما بیش از حد نور خورشید را دریافت کند، لکه های تیره شما برگردند.

برای پوست های غیر یکنواخت از نظر جنس و رنگ: AHA ها، رتینوئیدها(بهترین مواد ضد پیری)

آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAs) سلول های مرده پوست را از بین می برند. این عملکرد می‌تواند به آشکار کردن پوست های جدید با شکل و جنس یکنواخت‌تر کمک کند.

رتینوئیدها نیز می توانند همین کار را انجام دهند. هر دوی این ترکیبات می توانند باعث تحریک پوست شما شوند، بنابراین اگر پوست شما خشک یا حساس است با احتیاط از آنها استفاده کنید.

برای پوست کدر: AHA ها، رتینوئیدها(بهترین مواد ضد پیری)

احتمالا اگر سیگار می کشید یا اگر پوستتان خشک است، پوستی کدر خواهید داشت. به وطر معمول یک مرطوب کننده ممکن است پوشت شما را پرتر و محکم تر نشان دهد. آلفا هیدروکسی اسیدها و رتینوئیدها (مانند رتینول) وقتی سلول های مرده پوست را از بین می برند، می توانند پوست شما را درخشان تر کنند.

بهترین مواد ضد پیری
بهترین مواد ضد پیری

به کدام دوز از هر کدام از این ترکیبات بهترین نیاز دارم؟

برخی از محصولات که به نسخه نیاز ندارند یا جز محصولات بهداشتی هستند فقط یک دوز دارند. برخی دیگر دارای سطوح متفاوتی از ماده فعال هستند که هر نسبت از آنها کار خاصی را انجام میدهد. برای انتخاب ترکیب و دوز آن حتما با داروساز خود مشورت کنید. همچنین ممکن است دوزهای خاصی از این ترکیبات به وسیله ی داروساز برای شما فرموله شود.

چه زمانی باید محصولات حاوی این ترکیبات را استفاده کنید؟

محصولاتی از جمله محصولات حاوی ویتامین C معمولا صبح استفاده میشود. برخی دیگر از محصولات، مانند محصولات حاوی رتینول، باید در شب استفاده شوند، زیرا نور خورشید ممکن است مانع از کارکرد آنهاشود و یا حتی باعث بدتر شدن علائم گردد. اگر پوست خشکی دارید یا می‌خواهید پوست شما جوان‌تر به نظر برسد، هر روز از مرطوب‌کننده ها استفاده کنید. یک مرطوب کننده خوب به حجیم شدن پوست شما کمک می کند.

چگونه باید آنها را استفاده کنم؟ (بهترین مواد ضد پیری)

اگر میخواهید چند محصول را باهم و همزمان استفاده کنید، ابتدا محصولی را که دارای ماده ی موثره است روی پوست خود اعمال کنید تا پوست شما آن را بهتر جذب کند. به عنوان مثال، صبح ها،ابتدا ویتامین C را استفاده کنید، بعد ضد آفتاب بزنید و در آخر آرایش روزانه ی خود را انجام دهید و یا شب ها قبل از خواب ابتدا رتینول استفاده کنید و بعد از آن مرطوب کننده ی بدون ویتامین آ بزنید.

برای انتخاب خود به کمک نیاز دارید؟

 آیا در یافتن ترکیب مناسب شک دارید؟ با یک متخصص پوست و یا داروسازتان صحبت کنید.

 آنها می توانند به شما کمک کنند تا انتخابی مطمئن داشته باشید.

داروسازان داروخانه ی شبانه روزی دکتر دانیالی برای مشاوره های بهداشتی ، 24 ساعت شبانه روز در دسترس شما هستند.

منبع: www.webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *