پروبیوتیک و فواید آن برای بدن

پروبیوتیک یک نوع باکتری مفید برای بدن ما به ویژه برای دستگاه گوارش است. این باکتری‌ها در حفظ سلامت روده بسیار موثر هستند، زیرا می توانند رشد باکتری‌های بیماری زا و خطرناکی را که باعث بروز عفونت و التهاب در روده می شوند، کنترل نمایند. پروبیوتیک‌ها با برقراری تعادل و حفظ جمعیت مفید میکروب های دستگاه گوارش، از استقرار میکروارگانیسم های بیماری‌زا جلوگیری می کنند.

پروبیوتیک ها به صورت مکمل و یا در برخی مواد غذایی مثل ماست یا پنیر وجود دارند و کارشناسان تغذیه استفاده از آنها را برای افرادی که دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ، اسهال، یبوست و یا IBS هستند توصیه می کنند. پروبیوتیک ها همچنین می توانند پس از یک دوره مصرف آنتی بیوتیک (که موجب از دست رفتن باکتری های مفید روده می شود) مصرف شده و محیط روده را بهبود بخشند.

بیشترین موارد مصرف پروبیوتیک ها

بیماری التهابی روده
• سندرم روده ی تحریک پذیر (به صورت اسهال، یبوست و یا مختلط)
• اسهال ناشی از مصرف پروبیوتیک ها
• اسهال عفونی

انواع پروبیوتیک

پروبیوتیک ها انواع مختلفی دارند که پزشک شما گونه ای که بهترین اثر را برای مشکل گوارشی شما دارد معرفی خواهد نمود.

دو گروه از باکتری ها معروف ترین گروه پروبیوتیک ها هستند:

لاکتوباسیلوس ها: متداول ترین نوع پروبیوتیک ها هستند و گروهی هستند که در ماست و غذاهای تخمیری وجود دارند. گونه های مختلف آن می توانند در بهبود اسهال و یا در افرادی که به عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند موثر واقع شوند.

بیفیدوباکتریوم: این گروه نیز در برخی محصولات لبنی یافت می شوند و می توانند در سندرم روده ی تحریک پذیر و دیگر مشکلات گوارشی موثر واقع شوند.

همچنین ساکارومایسس بولاردی نوعی مخمر می باشد که عموما در محصولات پروبیوتیک وجود دارد و می تواند به بهبود اسهال و سایر مشکلات گوارشی کمک کند.

نکته حائز اهمیت دیگر این که، بعضی از پروبیوتیک ها جهت زنده ماندن نیازمند نگهداری در محیط سرد هستند، از این رو، آنها را حتما در یخچال نگهداری کنید.

خرید مکمل پروبیوتیک

خرید اینترنتی انواع مکمل های پروبیوتیک با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. شما می توانید تنها با یک کلیک خرید خود را ثبت و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 26 نتیجه