مکمل های لاغری و کاهش وزن

داشتن اندامی ایده آل و متناسب امروزه برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. تناسب اندام علاوه بر سلامت جسمانی و تندرستی، سلامت روانی و اعتماد به نفس را به همراه دارد. اگر شما دچار چاقی و اضافه وزن شده اید می توانید با استفاده از ورزش و رژیم های غذایی مناسب، به وزن ایده آل خود برسید. حال، در کنار این موارد، قرص ها و داروهای لاغری نیز می توانند کمک کننده باشند. این مکمل ها برای افرادی مناسب است که قصد دارند با سرعت بالاتری وزن کم کرده و به اندام ایده آل خود دست یابند. همچنین ممکن است وقت یا توانایی انجام ورزش های سنگین را نیز نداشته باشند، و یا به اندازه ای چربی تجمع یافته در بدنشان زیاد است و یا اینکه اشتها و تمایل غیر قابل کنترلی به خوردن غذاها دارند، که لزوم مصرف مکمل های لاغری در کنار تغییر سبک زندگی و تغذیه آنها، احساس می شود.

به طور کلی، مکمل های کاهش وزن دو نوعند: گیاهی و غیر گیاهی. مکمل های لاغری ارائه شده در داروخانه آنلاین صرفا شامل داروهای گیاهی می باشد که ترکیبات اصلی آنها عصاره ها و مواد موثره گیاهان است.

قرص لاغری

بیشتر مردم برای راحتی از واژه قرص لاغری به جای مکمل کاهش وزن استفاده می کنند. قرص های لاغری و کاهش وزن اصل را باید از داروخانه ها تهیه کنید. امروزه به دلیل شیوع چاقی و عوارض آن، برخی مراکز نامعتبر اقدام به فروش قرص های لاغری غیر مجاز می کنند که سلامت مصرف کنندگان را به خطر انداخته و هزینه خریداری آنها نیز بالاتر است.

از مهمترین فواید قرص های لاغری می توان به این موارد اشاره نمود: کاهش وزن و لاغری، حفظ و متعادل سازی وزن، حفظ کاهش وزن، کاهش چربی بدن و چربی خون، لاغری شکم و پهلو، کمک به کاهش قند و فشار خون، کمک به چربی سوزی و کات برای بدنسازان، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، دیابت، پرفشاری خون و سایر عوارض چاقی.

در واقع، مکمل های لاغری به شما کمک می کنند که با رژیم غذایی اصولی کاهش وزن، سازگاری بیشتری داشته باشید و لاغری سریع تری را تجربه کنید.

عملکرد قرص‌های لاغری به چه صورت است؟

عموما کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که کالری سوزانده شده بیشتر از کالری دریافتی باشد. بنابراین برای کاهش وزن بایستی یا کالری دریافتی را محدود نمود مثلا از خوردن غذاهای پرکالری و برخی نوشیدنی‌ها خودداری کرد، و یا با افزایش تحرک و فعالیت فیزیکی، میزان سوزاندن کالری دریافتی را افزایش داد. این فرآیند ساده به نظر می رسد، اما انجام آن می تواند با دشواری هایی همراه باشد. همچنین علاوه بر رژیم های غذایی، بسیاری از افراد از مکمل های لاغری به منظور کاهش وزن سریع استفاده می کنند. ترکیبات مکمل های کاهش وزن ممکن است گیاهی، فیبری یا حاوی مواد معدنی باشد. این ترکیبات می توانند یا به تنهایی یا با هم در قالب یک مکمل جمع شوند که می توانند به صورت قرص، کپسول، پودر، مایع یا … باشند. قرص ها و به طور کلی مکمل های لاغری از طریق مهار جذب، چربی سوزی، افزایش متابولیسم (افزایش سوزاندن کالری) و کاهش اشتها عمل می کنند. برخی از محصولات لاغری نیز می توانند جایگزین یک وعده غذایی پرکالری گردند.

این مکمل‌ها از طریق 4 مکانیسم زیر می توانند در چربی سوزی موثر عمل کنند:

– افزایش متابولیسم چربی
– کاهش اشتها
– کاهش جذب چربی ها از دستگاه گوارش
– کاهش جذب کربوهیدرات

چهار عامل بالا می توانند زمینه ساز کاهش وزن و چربی سوزی باشند.

قرص لاغری گیاهی

مکمل های لاغری گیاهی طرفداران بسیار زیادی دارند. زیرا به نسبت عوارض کمتری دارند. همچنین، به غیر از کاهش وزن، اثرات مثبت زیاد دیگری نیز دارند. به عنوان مثال، بسیاری از ترکیبات مورد استفاده در قرص های لاغری مانند چای سبز خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارند.

بهرحال، توصیه نمی شود که این محصولات را از جایی غیر از داروخانه ها و مراکز معتبر تهیه کنید. بسیاری از قرص های لاغری عرضه شده در این مراکز بدون مجوز هستند و حاوی ترکیبات غیر مجاز مانند آمفتامین‌ها بوده که سلامت مصرف کنندگان را به طور جدی تهدید می کند. اما قرص های لاغری به فروش رسیده در داروخانه ها معتبر هستند و توسط بازرسین دانشگاه علوم پزشکی مرتبا نظارت و شرایط نگهداری آنها بررسی می شود.

نقش چای سبز و عصاره آن (Green tea extract) در لاغری

عصاره چای سبز یکی از مواد اولیه پرطرفدار در بسیاری از مکمل های کاهش وزن است. دلیل آن وجود ماده آنتی اکسیدانی(EGCG)  برای چربی سوزی می باشد EGCG (Epigallocatchin gallate) یا کاتچین یک ترکیب پلی فنولی گیاهی است که همان طعم تازه و خوشایند بعد از نوشیدن یک فنجان چای است. این فنول های گیاهی بسیار فعال بوده، به این معنی که تمایل آنها برای انجام فعل و انفعالات با مولکول‌ها و فرایندهای سلولی بالا می باشد. همین مسئله باعث شده که این ترکیب در بین محققان از اهمیت خاصی برخوردار باشد. کاتچین در چای سبز مانع فعالیت آنزیم لیپاز پانکراس شده، نتیجه ی آن شکسته شدن چربی با سرعت بسیار پایین و غیر قابل جذب بودن آن می باشد. همچنین ترکیب پلی فنولی با کافئین موجب القای فرایند ترموژنز (حرارت زایی) و تسریع فرایند متابولیسم (چربی سوزی) می‌شود که نتیجه‌ی آن عدم ذخیره چربی در بدن است. (بیشتر بدانید: خواص چای سبز برای سلامتی)

نقش پروبیوتیک ها در کاهش وزن

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده هستند که در مواد غذایی تخمیری و همچنین به شکل مکمل یافت می شوند. پروبیوتیک ها مزایای فراوانی برای سلامتی انسان دارند مانند تقویت سیستم ایمنی، تقویت سیستم قلب و عروق و دستگاه گوارش.

پروبیوتیک ها می‌توانند در کاهش وزن موثر عمل کنند هر چند تاثیر پروبیوتیک ها بر وزن، به سویه آنها بستگی دارد و برخی از آنها می توانند در کاهش وزن و چربی شکم موثر باشند. باکتری های روده می توانند بر تنظیم وزن بدن اثر بگذارند. صدها میکروارگانیسم در سیستم گوارش انسان زندگی می کند و اکثر آنها باکتری های مفیدی هستند که ویتامین k و برخی از ویتامین های گروه B را تولید می کنند. این میکروارگانیسم ها، به تجزیه فیبرها که بدن انسان قادر به هضم آن نیست کمک کرده و آنها را به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند بوتیرات تبدیل می کنند. دو خانواده اصلی باکتری مفید به نام‌های باکتروئیدها (bacteroidetes) و فرمیکوت ها (firmicutes) در روده وجود دارد که تعادل این دو باکتری نقش مهمی در حفظ وزن بدن دارند.

روش هایی که پروبیوتیک ها بر وزن و چربی شکم تاثیر می گذارند، هنوز به درستی شناخته نشده اما به نظر می رسد پروبیوتیک ها با تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه مانند استات، پروپیونات و بوتیرات می توانند بر اشتها و سوزاندن انرژی اثر بگذارند. پروبیوتیک ها همچنین می توانند از مسیرهای دیگری با چاقی مبارزه کنند: ترشح هورمون های تنظیم کننده اشتها-افزایش سطح پروتئین های تنظیم کننده چربی-مهار جذب چربی از دستگاه گوارش-کاهش التهاب سیستمیک و پیشگیری از چاقی و سایر بیماری ها

لاکتوباسیلوس گاسری

از بین پروبیوتیک های بررسی شده تا به امروز، لاکتوباسیلوس گاسری امیدوارکننده ترین اثرات را در کاهش وزن داشته است. مطالعات زیادی بر جوندگان نشان داده که این باکتری اثرات ضد چاقی دارد.

برخی از پروبیوتیک ها می توانند از افزایش وزن نیز جلوگیری کنند. کاهش وزن تنها راه مبارزه با چاقی نیست و پیشگیری از افزایش وزن اهمیت بیشتری دارد.

مکمل های گارسینیا (Garcinia):

گارسینیا کامبوجیا، میوه ای از دسته مرکبات است که در جنوب شرق آسیا می روید. هیدروکسی سیتریک اسید (HCA) ماده ی استخراج شده از پوست این میوه، در کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. هیدروکسی سیتریک اسید (HCA)، یک اسید طبیعی است که با ایجاد حس سیری، کاهش اشتها و تحریک متابولیسم، عمل کاهش وزن را انجام می دهد. این ماده با مهار آنزیمی به نام سیترات لیاز، که بدن از آن برای ساخت چربی استفاده می کند، عمل می کند. همچنین با بالا بردن سطح سروتونین در مغز، حس گرسنگی را نیز کاهش می‌دهد. گارسینیا همچنین بدن را جهت استفاده از گلوکوز آماده می کند، همان گلوکوزی که سلول ها برای تامین انرژی به آن نیاز دارند.

برخی از اثرات گارسینیا:

– کاهش اشتها
– شادابی و احساس خوشی
– افزایش قدرت تمرکز و انرژی
– تنظیم سطح قند خون و کلسترول
– کاهش درد مفاصل

بهترین مکمل لاغری

بهترین مکمل لاغری برای هر فرد متفاوت است. زیرا علت اضافه وزن و چاقی نیز در همه افراد یکسان نیست. برای مثال افرادی که به دلیل اشتهای زیاد چاق شده اند، بهترین قرص لاغری پیشنهادی قرص کاهنده اشتها برای آنهاست. اما افرادی که به واسطه مصرف زیاد غذای چرب و پر کربوهیدرات مانند برنج، نان و ماکارونی چاق شده اند، لازم است از مکمل های کاهنده جذب استفاده کنند. همچنین برای بدنسازان و افراد فعال، قرص های چربی سوز و افزاینده متابولیسم بهترین مکمل لاغری محسوب می شود.

قرص لاغری برای کم کاری تیروئید

غده تیروئید یکی از مهمترین غدد بدن برای تنظیم سوخت و ساز است. کم کاری تیروئید مستقیما اثرات نامطلوبی بر عملکرد بدن داشته و عوارض زیادی را ایجاد می کند. یکی از مشکلات افراد مبتلا به کم کاری تیروئید، چاقی و اضافه وزن است. بهترین و مهمترین درمان برای این بیماری، مصرف قرص های جایگزین هورمون است که به درمان اضافه وزن و چاقی نیز کمک کنند. در صورت مصرف مکمل های لاغری لازم است بین مصرف مکمل و داروی لووتیروکسین فاصله زمانی وجود داشته باشد زیرا جذب دارو را کم می کنند. مکمل های لاغری کاهنده اشتها انتخاب بسیار خوبی برای مبتلایان به کم کاری تیروئید به شمار می‌آیند.

مکمل های کاهش دهنده اشتها

این دسته از مکمل ها برای افرادی که توانایی کنترل اشتهای خود را ندارند پیشنهاد می گردد. در واقع قرص های کاهش اشتها دارای ترکیبات گیاهی مانند فیبرهای غذایی هستند که با جذب آب حجیم شده و شما احساس سیری خواهید کرد، در نتیجه یکی از مهمترین عوامل چاقی یعنی پرخوری از بین خواهد رفت. این دسته از قرص ها در ابتدا مانع از چاق شدن بیشتر می شوند و به مرور زمان بدن برای دریافت انرژی از چربی های موجود استفاده کرده و به این ترتیب سبب لاغری و کاهش وزن نیز می شوند.

قرص ‌های کاهش اشتها بر پایه ترکیبات فیبری و عصاره‌های گیاهی برای کاهش اشتها مناسب هستند. از آنجا که فیبرها علاوه بر تاثیرگذاری در کاهش اشتها، باعث بهبود پروفایل لیپیدی، سلامت روده‌ها و بهبود یبوست نیز می‌شوند و مصرف آن در افراد بزرگسال سالم مشکل خاصی ایجاد را نمی کند، برای کاهش اشتها مناسب می‌باشند. قرص های دارای عصاره های گیاهی مانند عصاره زعفران، عصاره خشک پوست نارنج، گارسینیا کامبوجیا، زیره سیاه، زنیان، رازیانه، کاسنی، سرکه سیب، چای سبز، ترکیبات فیبری و قرص‌های حاوی ماده معدنی کروم موجب کاهش اشتها می‌شوند.

قرص کاهش اشتها حاوی ماده معدنی کروم:

نتایج حاصل از مطالعات نشان می‌دهد که مصرف قرص کاهش اشتها دارای ماده کروم که عمدتا به فرم پیکولینات کروم موجود است، در دوزهای 1000 میکروگرم در روز باعث کاهش مصرف غذا، حس گرسنگی و هوس غذایی می‌گردد. علاوه بر آن این قرص‌ها، به دلیل نقش کروم در تنظیم قند خون و افزایش حساسیت به انسولین می‌تواند به عنوان قرص کاهش میل به شیرینی‌جات نیز مفید واقع شود.

مکمل های چربی سوز

قرص های چربی سوز حاوی ترکیباتی مانند چای سبز هستند که باعث افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی می شود. در واقع این دسته از قرص ها سرعت متابولیسم و سوخت و ساز بدن را افزایش داده تا بدن را برای تولید انرژی بیشتر ترغیب نمایند.

عملکرد چربی سوزها:

قرص‌های چربی سوز بر پایه چای سبز، قهوه سبز با دارا بودن ترکیبات فنولی همچون EGCG و کافئین در بالا بردن متابولیسم بدن، اکسیداسیون چربی و مصرف انرژی در بدن موثر هستند.

قرص های چربی سوز با داشتن خاصیت ترموژنز و بالا بردن متابولیسم پایه بدن سبب افزایش اکسیداسیون چربی در بدن و تبدیل آن به انرژی شده و از این طریق موجب کاهش وزن می‌شوند.

برخی از مکمل های چربی سوز در سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی عبارتند از:

کپسول کاتس تری ساپلند نوتریشن

کپسول ابستاپ کارن

قرص ال کارنیتین 1000 یوروویتال

قرص قهوه سبز بنیان سلامت کسری

قرص لاغری برنینگ فت گلدن لایف

مکمل های کاهش جذب

این نوع از مکمل های لاغری دارای ترکیباتی می باشد که از جذب چربی به بدن جلوگیری می کنند. آنزیمی در بدن به نام آلفا آمیلاز وجود دارد که مسئول هضم کربوهیدرات ها در بدن است. این دسته از مکملها توانایی مهار این آنزیم را دارند که در نتیجه مانع از هضم و جذب پلی ساکاریدها و تبدیل آنها به گلوکز می‌شوند. در نهایت نیز سبب دفع کربوهیدارت ها از طریق مدفوع می شوند. لیست محصولات این دسته از مکمل ها را می توانید در یک دسته بندی جداگانه (کاهش جذب) در سایت مشاهده نمایید.

خرید مکمل های کاهش وزن

خرید اینترنتی مکمل‌های لاغری و کاهش وزن با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از برندهای معتبر بین المللی هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 133 نتیجه