ماده معدنی کروم و خواص آن برای بدن

کروم یا کرومیوم یکی از مواد معدنی کمیاب به شمار می آید. این ماده برای بدن ضروری است و اصلی ترین وظیفه آن کمک به متابولیزم و تنظیم قند خون بدن می باشد. کروم به سوخت و ساز غذا در بدن کمک می کند، این ماده می تواند حساسیت انسولین را بهبود بخشد و متابولیسم پروتئین، کربوهیدرات و لیپید را تقویت کند.

در بدن مقادیری کمی از این ماده موجود است و بدن نیز به مقدار کمی کروم نیاز دارد. اطلاعات محدودی در خصوص مقدار دقیق کرومیوم مورد نیاز بدن و عملکرد آن موجود است زیرا مطالعات، نتایج ضد و نقیضی را ارایه داده اند.

ارزش تغذیه کروم

  • کروم ماده ایست معدنی که بدن انسان به مقدار بسیار کم به آن نیاز دارد.
  • از منابع کروم می توان به کلم بروکلی، جگر و مخمر آبجو اشاره نمود.
  • مکمل کروم توده عضله را تقویت کرده، باعث کاهش وزن و لاغری می شود و گلوکز را نیز کنترل می کند، اما محققان برای اثبات این موضوع همچنان در حال تحقیق و بررسی هستند.
  • مکمل های غذایی مشابه داروها هستند و افرادی که آنها را مصرف می کنند، بایستی احتیاط لازم را به عمل آورند.

منابع غذایی کروم

بهترین منابع کروم شامل کلم بروکلی، جگر و مخمر آبجوست. سیب زمینی، غلات کامل یا سبوس دار، غذاهای دریایی و گوشت نیز حاوی مقادیری کروم هستند.

کمبود کروم در بدن

کمبود کرومیوم در بدن می تواند با مشکلات و بیماری هایی را ایجاد کند از قبیل :

  • عدم تحمل گلوکز که منجر به کاهش کنترل قندخون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می شود.
  • کنترل ناموثر و کمتر کلسترول که منجر به آترواسکلروز و بیماری قلبی می شود.

کمبود این ماده به‌طور واضح بر روی تحمل گلوکز و اختلال در متابولیسم گلوکز تأثیر دارد. همچنین کمبود این ماده معدنی می‌تواند باعث ایجاد عوارضی شود که بیشتر دیابتی‌ها از آن رنج می‌برند. انواع مکمل‌های حاوی کروم را می‌توانید به آسانی یک کلیک خریداری نموده و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید مکمل کروم

خرید اینترنتی انواع مکمل‌های حاوی کروم با کیفیت بالا و قیمت مناسب از برندهای معتبر خارجی و ایرانی در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری کنید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 15 نتیجه