نوار قند خون، یکی از بهترین و سریع ترین محصولات در جذب سریع خون است که  استفاده ای آسان و دقیق در تعیین میزان قند خون را دارد. معمولا مصرف کنندگان آن بیماران دیابتی می باشند که نیازدارند روزانه میزان قند خونشان چک شود.

به وسیله نوار قند خون، بیماران دیابتی دیگر مجبور نیستند بارها به درمانگاه ها و بیمارستان ها برای آزمایش مراجعه کنند. بیشترین مصرف کنندگان نوار تست قند خون، بیماران دیابتی هستند.

اگر بخواهیم بیماری دیابت را تعریف کنیم می توان گفت که که یک بیماری وابسته به هورمن انسولین است. انسولین نیز هورمنی می باشد که ساز و کار قند خون را تنظیم خواهد کرد. گاهی اوقات بدن بیمار نمی‌تواند هورمن انسولین تولید کند و در برخی از بیماران نیز بدنشان در برابر انسولین تولیدی مقاوم شده است. بنابراین به میزان بیشتری انسولین نیاز دارد تا بتواند فعالیت های طبیعی بدن را به خوبی انجام دهد.

آزمایش قند خون راهی مناسب برای تشخیص این است که آیا به دیابت مبتلا هستیم یا نه و میزان قند خون را به شما می گوید.

امروزه با توجه به تغذیه و سبک زندگی ناسالم آمار بیماران دیابتی نوع دوم بسیار بالا رفته است. به همین دلیل نوارهای قند خون اهمیت خاصی پیدا کرده اند.

بنابراین انواع و مدل های مختلف نوار تست قند خون، در بازار در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. این تفاوت ها در کیفیت های فوق العاده و بسته بندی های بهداشتی که از سازمان های بین المللی تاییدیه دریافت کرده اند، را دارند.

بهترین محل برای گرفتن تست قند خون کجاست؟

به طور کلی خون مورد نیاز از سر انگشتان افراد گرفته می شود. با این وجود در مواقعی پیش می آید که دکتر از بیمار می‌خواهد از نقاط دیگر بدنش نیز نمونه خونی بگیرد.

طرز استفاده از نوار تست خون چونه است؟

طرز استفاده از نوار تست قند خون به این شکل است که مقدار مشخصی خون روی آن چکانده می‌شود.

این مقداربین ۰.۳ میکرولیتر تا ۵ میکرولیتر متغیر می باشد. توجه داشته باشید که خون با روکش الکتروشیمیایی نوار تست قند خون واکنش شیمیایی انجام می دهد و در نهایت میزان قند خون مشخص می‌شود.

در حال نمایش 3 نتیجه