اصلاح و اپیلاسیون بانوان

اصلاح و اپیلاسیون بانوان

همه ما موهایی در بدنمان داریم که دنبال راهی برای خلاص شدن از آه ها هستیم. برای آقایان معمولا موهای زیربقل و ناحیه‌ی شرمگاهی، ریش روی گونه‌ها یا زیر گردن موهای زائد به حساب می آید ، ولی در بسیاری از بانوان موهای تمام بدن، جز موهای زائد و اضافی هستند و همواره به دنبال راهی برای رهایی و اصلاح آن ها هستند.

موهای بدن انسان در کل سطح پوست به جز کف پا، کف دست، لب‌ها و بخش‌هایی از ناحیه‌ی شرمگاهی می روید . این موها در دوران کودکی بسیار نازک و کم‌رنگ و کم تراکم هستند ولی و بعد از دوران بلوغ واضح‌تر و متراکم‌تر خواهد شد .

روش های از بین بردن موهای زائد

اپیلاسیون

اپلاسیون به راه‌هایی برای حذف مو گفته می‌شود که در آن با تخریب فولیکول، به طور همیشگی موهای زائد را حذف می‌کنند. اما در فرهنگ ما ما واژه‌ی اپیلاسیون به طور رایج و به اشتباه به روشی نسبت داده می‌شود که در آن برای حذف موهای زائد از وکس یا موم استفاده می‌شود. روش‌های اپیلاسیون شامل الکترولیز، IPL و لیزر موهای زائد می باشد . امروزه دستگاه های لیزر خانگی نیز در بازار موجود هستند که این کار را برای شما راحت می کند.

دِپیلاسیون

دپیلاسیون به روش‌هایی گفته می‌شود که به صورت موقت موهای زائد را حذف و یا از بین می بریم گفته می شود. در این روش‌ها روی پیاز مو و فولیکول‌ها تاثیری گذاشته نمی شود و از بین رفتن تنها روی ساقه‌ی مو اثر گذار خواهد بود . هر روش حذف موهای زائد به جز الکترولیز، لیزر و … نوعی دپیلاسیون به حساب می آید. روش های دیپلاسیون شامل بند انداختن ، وکس کردن ، تیغ کشیدن  و استفاده از کرم های مو بر می باشد.

نمایش 1–12 از 28 نتیجه