همان طور که می دانید برای حفظ سلامتی و زیبایی به جز چهره باید به پوست بدنتان نیز توجه کنید. به خصوص در فصل های گرم مثل تابستان، استفاده مرتب از ضد آفتاب بدن اهمیتی بسیاری دارد. شما باید در این فصل چه برای یک قرار و خرید بیرون می‌روید یا در کنار ساحل و یا استخر آفتاب می‌گیرید، از ضد آفتاب بدن حتما استفاده کنید .

در ادامه به معرفی ویژگی های مهم ضد آفتاب بدن خواهیم پرداخت تا انتخاب ضد آفتاب بدن را با اطمینان بیشتری انجام دهید.

توجه داشته باشید که بهترین ضد آفتاب بدن برای شما، محصولی می باشد که شما واقعا از آن استفاده می‌کنید و بعد از خرید آن همچنان به استفاده از آن مقید هستید. جدا از این مساله، دو نوع ضد آفتاب با مواد شیمیایی و معدنی وجود دارد :

  • ضدآفتاب شیمیایی، پرتوهای مضر UV را قبل رسیدن به پوستتان جذب خواهد کرد.
  • ضدآفتاب معدنی، مانند سدی بر روی پوست شما عمل کرده و اشعه UVA و UVB را از روی پوست بازتاب می‌کند. اگر چه فرمولاسیون‌های اکسید یا پراکسید تیتانیوم کمی سخت‌تر روی پوست شما پخش می‌شوند اما نسبت به ضدآفتاب‌های شیمیایی ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

نکته دیگری که هنگام خرید ضدآفتاب‌های مناسب پوست بدن باید به آن توجه کنید، SPF  آن است. متخصصان پوست می‌گویند که به محصولات با SPF زیر ۳۰ اعتماد نکنید. SPF 30 بهترین گزینه مناسب برای سلامت پوست شما است؛ چرا که ۹۶٫۷% از اشعه فرابنفش خورشید را SPF 30 فیلتر می‌کند. اشعه فرابنفش خورشید بین ساعات ۱۰ تا ۴ بعدظهر به اوج خود رسیده، پس حتما در این ساعات از ضدآفتاب بدن استفاده شود.

اشعه فرابنفش آفتاب همه جا در کمین شما است و در تمام طول سال چه تابستان باشد یا زمستان، از ابر، پنجره اتاق یا ماشبن به پوستتان نفوذ خواهد کرد. بنابراین با خرید ضد آفتاب بدن، سلامتی پوستتان تا حد زیادی  تضمین کنید.

در حال نمایش 3 نتیجه