دستمال کاغذی یکی از کالاهای بهداشتی پر مصرف در کل دنیا می باشد که در انواع مختلف و به شکل بسیار گسترده ‌ای تولید، عرضه و مصرف می‌ شود. در  سال 1894 میلادی صاحب یک کارخانه کاغذ سازی آلمانی کاغذ نازکی را که برای نرم و لطیف شدن به گلسیرین آغشته کرد و به عنوان اولین دستمال کاغذی آن را معرفی کرد و به ثبت رسانید.

به دنبال آن نیز از سال 1924 شرکت آمریکایی کیمبرلی کلارک هم دستمال کاغذی کلینکس را به بازار عرضه کرد که از سلولوز پنبه تولید و ساخته شده بود. این محصول با استقبال چشمگیری رو به رو شد.

به طور کلی دستمال کاغذی معمولا در دو نوع جعبه‌ ای و دستمال توالت تولید و عرضه می‌ شود.

دستمال کاغذی از خمیر کاغذ ساخته شوده که آن خمیر کاغذ از چوب به دست می آید. دستمال کاغذی از محصولات سلولوزی به حساب می آید. دستمال کاغذی قابل بازیافت می باشد و به طبیعت آسیب نمی رساند. برای انواع مکان ها مثل خانه، ماشین، محل کار و .. دستمال کاغذی با بسته بندی مخصوص طراحی می کنند.

از زاویه دیگر می توان گفت که دستمال کاغذی از کاغذ جاذب رطوبت ساخته و عرضه می شود؛ به همین دلیل از پارچه قابلیت جذب بیشتری دارد . استفاده از دستمال پارچه ای باعث بروز بیماری و مشکلات مختلف می شود اما دستمال کاغذی یک بار مصرف، یک بار استفاده شده و از لحاظ بهداشتی نیز تمیزتر است.

انواع دستمال کاغذی :

  • دستمال کاغذی حوله ای
  • دستمال توالت
  • دستمال کاغذی
  • دستمال مرطوب

پنبه (5)

دستمال مرطوب (29)

نمایش 1–12 از 34 نتیجه