شربت اهورا لاکس اهورا دارو 60 میلی لیتر

AhuraDarou Ahura Lox Syrup 60 ml

ویژگی های شربت اهورا لاکس :

  • حاوی 0.5 درصد عصاره خشک برگ سنا با نام علمی Cassia angustifolia و 5 درصد عصاره میوه انجیر با نام علمی Ficus carica است.
  • مواد تشکیل دهنده گیاهی: عصاره های سنا، انجیر، زنجبیل، مالت و روغن های میخک، نعنا و دارچین
  • ماده موثره: میزان ماده موثره براساس سنوزید تام 0.048 درصد می باشد.

تاریخ انقضا: 2025/06/10

39.000 تومان

فقط 1 عدد در انبار موجود است

فقط 1 عدد در انبار موجود است

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت اهورا لاکس اهورا دارو

در این محصول از دسته بندی ضد یبوست و ملین از محصولات سلامت گوارش و سلامت گوارش کودکان از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

 

انسان امروزی با قرار گرفتن در فضاهای بسته، هیتیک یا محدود، زندگی کم نجنبش، در دسترس بودن بیشتر ماده های غذایی نسبت به گذشته، ماشینی شدن کارهای روزمره و… خود را نه تنها درگیر چاقی کرده بلکه بیماری‌ های دیگر نیز بدان افزوده شده است.

یکی از دیگر مشکل های انسان امروزی داشتن یبوست است که افسوسمندانه هم‌چنان رو به افزایش است. حرکت و راه رفتن بیشتر مردم جهان بسیار کاهش پیدا کرده و این باعث یبوست بیشتر در آنها و حتا در کودکان شده است. کودکی که باید چندین ساعت از روز را به بازی و جنبش جسمی بپردازد، با گوشی یا دسته های بازی در دست تنها چشمان و دست هایش کار می‌کنند و آن حرکت های لازم که اثربخش در دستگاه گوارش نیز هست، را آنچنان که باید ندارند.

اهورا لاکس

اهورا لاکس

انسان ها برای رفع نیاز بدن خود روزانه ماده‌های غذایی می‌آشامند، این ماده‌ها از راه دهان به معده می‌رود و از آنجا درون روده کوچک و روده بزرگ شده و سپس از راه مقعد دفع می‌گردد. به‌ طور میانگین باید هر روز تا ۳ بار یا کم کمش هر سه روز، یک بار، روده‌ها خالی شود. چنانچه این کار با خشکی و به‌سختی انجام شود به آن یبوست می‌گویند. بیشتر یبوست هنگامی رخ می دهد که مدفوع بسیار آهسته از گذرگاه روده عبور کند و باعث شود مدفوع سفت و خشک شود که گاهی می‌تواند همراه با درد، گرفتگی و خونریزی از دهانه ی مقعد باشد. دلیل های زیادی می‌توانند در یبوست کودکان نقش داشته باشند از جمله: ترس از توالت و نادیده گرفتن اجابت مزاج، آموزش ناجور دستشویی رفتن کودک و لجبازی او، استرس، پیامدهای دارویی مانند دارو‌های ضدافسردگی، حساسیت به شیر گاو، ژنتیک، عدم جنبش بدنی و جسمی، عدم دریافت میزان کافی آب و فیبر و مشکل های زمینه‌ای گوارشی.

که بیشتر این موردها شامل بزرگسالان نیز می‌شود. در کل و چنانچه بدین مشکل، یعنی برطرف کردن یبوست رسیدگی و درمان نشود، ممکن است فرد نیاز به جراحی پیدا کند. نوشیدن مایعات کافی و فیبر یکی از بهترین راه کارها برای درمان یبوست هستند.

اهورا لاکس

اهورا لاکس

شربت یبوست لاکس دکتراهورا Dr. Ahura Lax, دارای عصاره های گیاهی هدفند مانند سنا و انجیر است که می‌تواند در درمان یبوست کارساز باشد.

مشتقات آنتراکینون مانند سنا، ملین های برانگیخته کننده هستند. ملین های محرک با برانگیختگی عصبی حسی، باعث کاهش جذب آب روده بزرگ و همچنین برانگیختگی حرکت آن می‌شوند. کاهش جذب آب بوسیله روده بزرگ سبب آب‌رسانی و هیدراته شدن و برآیند آن نرم شدن مدفوع و بیرون آمدن راحت تر آن می‌شود. سنا همچنین عضله های روده بزرگ را برمی‌انگیزاند و بر روی دیواره ی روده اثر می‌گذارد و گرفتگی‌هایی فرآهم می‌آورد که به حرکت روده می‌انجامد تا مدفوع سریع تر از روده‌ها گذر کند.

گلیکوزیدهای موجود در برگ سنا به بردن الکترولیت ها کمک می‌کنند و در طی چند ساعت بعد از گوارش باعث برانگیختگی روده خواهند شد. میوه انجیر در شربت یبوست لاکس دکتراهورا Dr. Ahura Lax, نیز که از دیرباز در طب سنتی ایران برای درمان یبوست بکار میرود، باعث افزایش حرکت‌های پرستالتیک روده و کاهش جذب آب و الکترولیت شده و همچنین تراوش مایعات در روده بزرگ را از راه برانگیختگی و تحریک تراوش ژیرا یا فعال کلراید افزایش می‌دهد.

اهورا لاکس

اهورا لاکس

مالت:

به جوانه دانه‌های جو، گندم و… گفته می‌شود که در طی یک روند خشک شده‌اند و دارای مقدار زیادی فیبر محلول می باشد که باعث افزایش حجم مدفوع می شود و از چسبندگی  آن پیشگیری می کند. عصاره مالت برای کسانی‌که دچار ورم روده، یبوست یا فتق معده هستند، بسیار سودمند است.

روغن نعنا:

حاوی کارمیناتیو (ضد بدگوارشی، نفخ و درد ناشی از آن) بوده و باعث می‌شود، باد معده پس از تشکیل به‌ جای اینکه در یک جا بماند و باعث ناراحتی فرد بشود، حرکت بکند. بنابراین از بروز نفخ، گرفتگی و ناراحتی معده جلوگیری می‌کند. بسیاری از داروهای اسهال، یبوست و نفخ بدون‌ نسخه طعم نعنا می‌دهند. بسیاری از پژوهش های انجام شده در پیوند با خاصیت‌ روغن نعنا، و اثر گذاری آن بر روی سندروم روده تحریک‌پذیر که بیماری مزمن درستگاه گوارش است که می‌تواند باعث درد شکم، اسهال و یبوست شود نشان داده شده است که، روغن نعناع باعث بهبود درد شکم و دیگر نشانه های این بیماری می‌شود.

اهورا لاکس

اهورا لاکس

روغن دارچین:

خاصیت های بسیاری از جمله؛ ضدالتهابی، ضدعفونی کننده و ضداسپاسمی دارد و نفخ و یبوست را درمان می‌کند. با خستگی سخت، ضعف و افسردگی مبارزه می‌کند. برای سیستم گوارشی سودمند است و با سرماخوردگی و آنفلوآنزا مبارزه می‌کند. گردش خون را بهبود می‌بخشد و به کارکرد مغز نیز کمک می‌کند.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد.

 

 

موارد مصرف شربت اهورا لاکس :

  • درمان یبوست در کودکان بالای یک سال و در بزرگسالان
اهورا لاکس

اهورا لاکس

روش مصرف شربت اهورا لاکس :

  • سن 1 تا 3 سال نصف تا 1 قاشق چایخوری ( 5-2.5 میلی لیتر) در روز مصرف کنند.
  • سن 3 تا 6 سال 1 تا 2 قاشق چایخوری (5-10 میلی لیتر) در روز مصرف کنند.
  • سن 6 تا 15 سال 1 و نیم تا 3 قاشق چایخوری (15-7.5 میلی لیتر) در روز مصرف کنند.
  • بزرگسالان (بالای 15 سال) 1 تا 2 قاشق غذاخوری (15-30 میلی لیتر) در روز مصرف کنند.

 

هشدار مصرف شربت اهورا لاکس :

اگر ملین ها هر روز مورد نیاز هستند یا درد شکمی به طور مداوم وجود دارد، با داروساز یا پزشک مشورت کنید.

در کسانی که دچار قندخون را هستند، دقت شود که شربت انجیر حاوی ۵۲ گرم ساکاروز در ۱۰۰ میلی لیتر است.

سنا مانع از جذب استروژن شده و سطح سرمی آن را پایین می‌آورد.

همراه با دارو مقدار زیادی آب نوشیده شود.

در صورت نیاز به استفاده بیش از یک هفته، با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

 

موارد منع مصرف

شربت انجیر در درد حاد شکمی، بی اشتهایی عصبی و در کسانیکه دچار تغییر ناگهانی در عادت‌های روده هستند منع مصرف دارد.

این فرآورده نباید برای کودکان زیر یک سال مصرف شود.

در زنان باردار و شیرده منع مصرف دارد.

به دلیل وجود گلوکوز در کسانیکه دارای دیابت هستند، منع مصرف دارد.

اهورا لاکس

اهورا لاکس

عوارض جانبی

درد شکمی، اسهال (می‌تواند سخت به همراه خونریزی باشد), از دست دادن آب و الکترولیت، ضعف عضلانی، تغییر رنگ ادرار و مدفوع به زرد یا قرمز و مشکل‌های قلبی و کلیوی.

 

تداخل دارویی

فرآورده حاوی سنا با دارو‌های پایین آوردنده پتاسیم خون مانند مدرهای تیازیدی، آدرنوکورتیکو استروئیدها، ریشه شیرین بیان و همچنین دارو‌های آنتی آریتمی تداخل دارد.

شرایط نگهداری

دارو دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود.

دارو در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی‌گراد و دور از نور خورشید نگهداری شود.

دارو به مدت ۲ سال پایدار است.

 

ترکیبات

عصاره های سنا، انجیر، مالت و روغن های میخک، نعنا و دارچین

میزان ماده اثربخش بر اساس سنوزید تام ۰/۰۴۸ درصد می باشد.

میزان ماده اثربخش بر اساس سنوزید تام ۵ میلی گرم در ۵ میلی لیتر شربت می باشد.

شرکت اهورا دارو در سال 1382 با هدف تولید داروهای گیاهی، در زرقان فارس تاسیس شد. این شرکت هم اکنون از صادرکنندگان داروهای گیاهی به اشکال قرص، شربت، ژل موضعی و کپسول است و اولین تولید کننده داروهای گیاهی و فرآورده‌های آرایشی بهداشتی در استان فارس محسوب می‌شود. شرکت اهورا دارو با مشارکت شرکت Licogums Canada در زمینه تولید امولسیفایرهای طبیعی اولین تولید کننده در آسیا است.چشم انداز آتی اهورادارو با احیای طب سنتی و تبدیل شدن به یکی از قطب‌های تولید داروهای گیاهی در خاورمیانه قصد دارد تا طب سنتی را به مرحله ظهور دوباره برساند. قیمت پایین و حداقل عوارض جانبی داروهای گیاهی، موجب جلب توجه بسیاری از پزشکان و دانشمندان عصر مدرن شده است. شرکت اهورادارو با سابقه درخشان در امر تولید و عصاره‌گیری گیاهان دارویی طی سال‌ها تحقیق و پژوهش و آزمایشات بالینی، ثبت محصولات در مراکز دارویی را به انجام رسانیده است.

ویژگیهای محصول

وزن

120 گرم

نوع محصول

شربت

برند

اهورا دارو

گروه

ضد یبوست

حجم

60 میلی لیتر

جنسیت مصرف

عمومی

رده سنی

۱ سالگی به بعد

نوع محفظه

بطری شیشه ای

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

اهورا دارو

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شربت اهورا لاکس اهورا دارو 60 میلی لیتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *