کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان 30 عددی

Zilpa SG Artiman 30 Caps

ویژگی‌های کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

  • بهبود ناراحتی و علائم یائسگی و
  • کاهش گُرگرفتگی، برافروختگی و تعریق شبانه
  • کاهش دردهای سندروم پیش از قاعدگی (PMS)
  • کمک به کاهش و درمان اختلالات و بی‌نظمی‌های قاعدگی
  • حاوی‌ پودر گیاهان میوه‌ی پنج انگشت، کوهش سیاه، یام وحشی، شبدر قرمز و Indol-3-carbinol
  • کمک به کنترل هورمون‌های زنانه
  • کمک به کاهش خشکی واژن
  • پیشگیری از سرطان تخمدان
  • ضد اسپاسم

85.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

در این محصول از مکمل‌های بانوان دسته بندی مکمل یائسگی از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان، دربردارنده‌‌ی پودرهای گیاهی از گیاهان میوه‌ی پنج انگشت، کوهش سیاه، یام وحشی و شبدر قرمز و همچنین ترکیب Indol-3-carbinol می‌باشد که دارای اثرات شبه هورمونی است و در بهبود علایم یائسگی کاربرد دارد.

یائسگی به معنی پایان یافتن دوران قاعدگی‌، باروری و تولید مثل می‌باشد که با افزایش سن، خانم‌ها آن را تجربه خواهند نمود و به دلیل نوسانات و تغییرات شدید هورمونی، فرد دچار علائمی همچون؛ گُرگرفتگی، بی‌خوابی، تعریق شبانه، تپش قلب، استرس و … می‌شود که گاهی بسیار آزاردهنده است.

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان S.G Artiman Zilpa Capsules:

شایع‌ترین عارضه‌ی دوران یائسگی گرگرفتگی می‌باشد. در بین درمان‌های جایگزین و غیر هورمونی، گیاه درمانی و در بین گیاهان، گیاهان فیتواستروژنی (حاوی ترکیبات شبه استروژن) جایگاه خاصی دارند و جهت درمان علائم یائسگی توصیه شده‌اند. از طرفی کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان، که فرآورده‌ای طبیعی با منشا گیاهی و با توجه به ترکیبات عصاره‌ی استخراج شده از گیاهان سبب کاهش دردهای سندروم پیش از قاعدگی (PMS) و بهبود ناراحتی و علائم یائسگی می‌شود.

گیاه‌ پنج انگشت در کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

این گیاه متعلق به تیره‌ی نعناعیان می‌باشد. با پژوهش‌های صورت‌گرفته، اثبات شده است که این گیاه در تنظیم و تعادل هورمون جنسی زنان و کاهش دردهای قاعدگی موثر است. از ترکیبات استخراج شده از این گیاه مشخص شده است که عصاره‌ی این گیاه توانایی اتصال به گیرنده میواپیوئیدی را دارد و مکانیسم کاهش درد و بهبود ناراحتی‌های یائسگی به این امر نسبت داده شده است. عصاره‌ی این گیاه حاوی تعداد زیادی از ترکیبات فعال گیاه از قبیل؛ آلكالوئيد ويتكسین، مشتقاتی از فلاونول‌ها، کمپفرول و کوئرستاژتین، فلاونوئید‌هایی مانند؛ پندولتین و کریستوفان می‌باشد که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند.

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

میوه‌ی این گیاه دارای ۵٪ اسانس می‌باشد. میوه‌ی این گیاه دارای لینولئیک است که ترکیبی با خاصیت استروژنی با توانایی اتصال به گیرنده های استروژنی می‌باشد. علاوه بر آن کتواستروئید‌هایی شبیه هورمون‌های جنسی در این گیاه شناسایی و جدا شده است. مصرف گیاه پنج انگشت در زنان دچار هایپرپرولاکتیمنی (افزایش میزان پرولاکتین سرم خون بیش از حد طبیعی) آزاد‌سازی پرولاکتین را مهار و نواقص فاز لوتئال را در چرخه‌ی قاعدگی تصحیح می‌کند.

گیاه شبدر قرمز در کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

این گیاه به عنوان منبع غنی یکی از فیتواستروژن‌های مهم می‌باشد که از سیستم غدد درونی در برابر مواد شبه‌استروژن زیان‌آور خارجی محافظت می‌کند و سیستم هورمونی را تنظیم می‌کند. شبدر قرمز منبع غنی از مواد مغذی و املاح با ارزشی نظیر کلسیم، کروم، منیزیم، فسفر، پتاسیم و ویتامین ث است. بهتر است در هنگام بارداری از شبدر قرمز استفاده نشود. زیرا اثر آن هنوز بر جنین مشخص نشده است.

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

گیاه کوهوش سیاه در کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

این گیاه متعلق به تیره آلالگان است. ترکیبات این گیاه بر سیستم درون‌ریز اثر دارد که خاصیت ضد اسپاسمودیک این گیاه موجب تسکین گُرگرفتگی‌های عادت ماهانه می‌شود.  کوهوش سیاه، سبب تسکین گُرگرفتگی و عرق شبانه، درمان کم حوصلگی، تغییرات خلق و خوی و سایر نشانه های یائسگی از جمله سر درد تپش قلب و اضطراب خواهد شد.

این گیاه با خاصیت شب استروژنی شب استروژنی که دارد در برطرف کردن خشکی واژن و علائم یائسگی کاربرد دارد دلیل اصلی گر گرفتگی، ترشح هورمون (LH) که کوهوش سیاه، ترشح این هورمورن را در بدن کاهش می‌دهد و در نتیجه گُرگرفتگی کاهش می‌یابد. دردهای رحم و تخمدان نقش دارد. پروژسترون را افزایش داده و در بهبود عملکرد کبد و سیستم غدد درون‌ریز (هیپوفیز) شناخته شده است.

گیاه وایلد یام در کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

این گیاه متعلق به تیره‌ی Dioscoreaceae و ضد اسپاسم بوده و در تسکین کرامپ و دردهای رحم و تخمدان نقش دارد. پروژسترون را افزایش داده و در بهبود عملکرد کبد و سیستم غدد درون ریز (هیپوفیز آدرنال و غدد تیروئید) شناخته‌شده است. ساپونین موجود در این گیاه با متابولیسم لیپیدها باعث کاهش بافت چربی شده و جذب کلسترول از روده را نیز کاهش می‌دهد و با اثر بر روی هورمون‌های جنسی نظیر؛ استروژن و پروژسترون باعث تعدیل هورمونی در بدن می‌شود. این گیاه منبع ساپونین های استروئیدی هست. علاوه بر آن این گیاه منبع فسفر، پتاسیم و آهن می‌باشد. خاصیت مهم این گیاه به سبب ترکیبات هورمونی استروئیدی آن به نام Dioscoreaceae است.

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان

ترکیب Indol-3-Carbinol در کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان:

کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان، حاوی مقادیر استاندارد از ترکیب موثری به نام ایندول – ۳ – کاربینول می‌باشد که در پیش‌گیری‌ از سرطان تخمدان و بهبود کارکرد هورمون‌ها نقش مهمی دارد.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

موارد مصرف:

دارای اثرات شبه هورمونی. بهبود علایم یائسگی.

روش مصرف:

مقدار مصرف را پزشک تجویز می‌نماید. در صورتی که پزشک تجویزی ننماید از مقدار زیر استفاده نمایید:

روزی سه بار هر بار یک کپسول میل شود.

موارد منع مصرف:

بهتر است در سابقه حساسیت نسبت به ترکیبات موجود در فرآورده از مصرف دارو خودداری گردد.

در زمان بارداری و شیردهی و کودکان زیر ۱۳ سال نباید استفاده شود.

در تومورهای هیپوفیز و سرطان سینه نباید استفاده شود.

در صورت فراموشی یک وعده‌ی مصرف، برای دفعه‌ی بعد مقدار مصرف را دو برابر نکنید.

از مصرف بیش از مقدار درمانی به علت داشتن ترکیبات شبیه به استروژن خودداری شود.

عوارض جانبی:

در صورت استفاده از مقدار تعیین‌شده، هیچ گونه عوارض جانبی ندارد مگر در کسانی که نسبت به مواد به کار رفته در دارو حساسیت داشته باشند که می‌تواند باعث ایجاد تهوع، استفراغ، اسهال و مشکلات معده گردد.

تداخل دارویی:

مصرف هم‌زمان با داروی اگونیست‌های دوپامین مانند؛ فنوتیازین، بروموکریپتین و آمانتادین ممکن است تداخل اثر داشته و باعث سردرد، سرگیجه، خستگی، تهوع، استفراغ و افت فشار‌خون می‌گردد.

مصرف هم‌زمان با داروهای ضد انعقاد خون، قرص‌های ضد بارداری، داروهای حاوی استروژن و تاموکسیفن، داروهای هپاتوتوکسیک، داروهای آنتی‌سایکوز و متوکلوپرامید می‌تواند باعث تداخلات در اثرات دارویی و بروز اثرات ناخواسته شود.

شرایط نگهداری:

فرآورده را در دمای کمتر از ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید.

فرآورده را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

ترکیبات:

هر کپسول حاوی ۰/۲۶ میلی‌گرم توتال فلاونوئید بر مبنای ویتکسین می‌باشد.

مواد جانبی؛ آویسل، آنروزیل، منیزیم استئارات.

میزان مصرف روزانه:
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
پودر میوه‌ی گیاه پنج انگشت۱۶/۶۷ میلی‌گرم**
پودر ریزوم گیاه کوهش سیاه۱۶/۶۷ میلی‌گرم**
پودر اندام هوایی گیاه یام وحشی۱۶/۶۷ میلی‌گرم**
پودر اندام هوایی گیاه شبدر قرمز۵۰ میلی‌گرم**
پودر Indol-3-carbinol۳۳/۳۳ میلی‌گرم**
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی سلامت گستر آرتیمان به عنوان یکی از تولید کنندگان داروهای طبیعی و مکمل در ایران با بهره گیری از تکنولوژی مدرن در صنعت داروسازی، نقش مهمی در اعتلای صنعت داروسازی کشور ایفا می‌نماید. این شرکت در سال ۱۳۹۰ با تیم متخصص و مجرب تحقیق و توسعه شروع به فعالیت نموده است و هم اکنون با تعداد زیادی پرسنل متخصص و کارآزموده و مجرب با هدف تأمین نیازهای دارویی کشور در بالاترین سطح کیفی منطبق با استانداردهای بین المللی خطوط تولید و فرمولاسیون، مراحل کنترل کیفیت خود را راه اندازی نموده است و سهم عمده ای از بازار صنعت دارو در زمینه تولید دارو را به خود اختصاص داده است. خط تولید شرکت داروسازی سلامت گستر آرتیمان مشتمل بر تولید فرآورده‌های جامدات شامل: انواع متنوع قرص‌های ساده، قرص‌های روکشدار، جویدنی و کپسول و فرآورده‌های مایع شامل: انواع شربت و سوسپانسیون است.

ویژگیهای محصول

وزن 31 گرم
نوع محصول

کپسول

گروه

یائسگی

جنسیت مصرف

بانوان

تعداد

30 عدد

نوع محفظه

قوطی پلاستیکی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

شرکت سلامت گستر آرتیمان

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کپسول زیلپا سلامت گستر آرتیمان 30 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *