سافت ژل کارواژل وشا دارو 30 عددی

Vasha Darou Pars Carvagel 30 Softgels

ویژگی‌های سافت ژل کارواژل وشا دارو:

  • پیش‌گیری‌ از عفونت‌های باکتریایی، قارچی و ویروسی
  • هر کپسول نرم حاوی ۱۸۰ میلی‌گرم اسانس اورگانو (۸۰٪ کارواکرول)
  • آنتی میکروبیال و آنتی‌اکسیدان
  • تقویت سیستم ایمنی بدن

تاریخ انقضا: 2025/02/27

117.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

سافت ژل کارواژل وشا دارو

در این محصول از دسته بندی مکمل آنتی اکسیدان از محصولات سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

سافت ژل کارواژل وشا دارو، مکمل دارویی کاملآ گیاهی است که دربردارنده‌ی اسانس اورگانو و ماده‌ی اثربخش‌ کارواکرول می‌باشد و دارای خاصیت آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است و در تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین پیش‌گیری‌ از عفونت‌های باکتریایی، قارچی و ویروسی کاربرد دارد. سافت ژل کارواژل وشا دارو، یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که برای افراد مبتلا به عفونت تنفسی، گوارشی، ادراری و قارچی و همچنین افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، توصیه می‌شود.

سافت ژل کارواژل وشا دارو

سافت ژل کارواژل وشا دارو

مشکلاتی مربوط به عفونت‌های باکتریایی، ویروسی و قارچی در بین انسان‌های سراسر جهان بسیار شایع می‌باشد و چنانچه سیستم ایمنی بدن ضعیف شود، این باکتری‌های مضر می‌توانند بسادگی باعث بیماری‌های گوناگون شوند و عفونت‌ها بیش از پیش بروز خواهد نمود.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر سافت ژل کارواژل وشا دارو 30 عددی Vasha Darou Pars Carvagel 30 Softgels:

بروز فزاینده‌ی پاتوژن‌های مقاوم به دارو، به ویژه افزایش باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها، علاقه به ترکیبات طبیعی به عنوان عوامل ضد‌میکروبی جایگزین برای کنترل میکروارگانیسم‌های بیماری زا را افزایش داده است. اسانس‌های گیاهی جایگزین‌های جذاب آنتی‌بیوتیک‌ها هستند چرا که طبیعی هستند، دارای باقیمانده نیستند و القاء مقاومت در برابر آنها دشوار است. در بین آن‌ها اسانس‌های غنی از کارواکرول (همچون اسانس اورگانو) به دلیل فعالیت آنتی‌باکتریایی بسیار بالا و اثرات ضد عفونی‌کنندگی به طور گسترده‌ای به عنوان آنتی‌بیوتیک طبیعی در اروپا و ایالات متحده استفاده شده‌اند.

سافت ژل کارواژل وشا دارو

سافت ژل کارواژل وشا دارو

کارواکرول یک مونوترین فنولی است که در اسانس اورگانو (Origanum Vulgare) با درصد بالا حضور دارد. کارواکرول دارای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های زیستی است که پتانسیل چشم‌گیری برای کاربردهای بالینی مانند؛ فعالیت‌های ضد میکروبی و آنتی‌اکسیدان دارد. به دلیل حضور گروه هیدروکسیل آزاد ، هیدروفوب بودن و بخش فنول آن نسبت به سایر ترکیبات فرار موجود در اسانس‌ها بالاتر است. کارواکرول دارای اثر مهار‌کنندگی بالا در برابر هر دو گروه باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی است.

کارواکرول در برابر پاتوژن‌های Bacillus Cereus ،Salmonella و Escherichia Coli بسیار موثر است. اثر ضد باکتری کارواکرول، که در برابر باکتری‌های گرم مثبت نسبت به گرم منفی قوی‌تر است، عمدتا مبتنی بر آسیب غشای باکتری است. کارواکرول با افزایش نفوذپذیری و دپولاریزه کردن غشای سیتوپلاسمیک منجر به انحلال نیروی حرکتی پروتون و پس از آن کاهش در سنتز ATP می‌شود که منجر به کاهش سایر فرآیندهای سلولی وابسته به انرژی، از جمله سنتز آنزیم‌ها و سموم می‌شود. غلظت غیر Biocidal کارواکرول، باعث اختلال در رشد طبیعی بیوفیلم، جلوگیری از ایجاد توده پروتئین و توقف در مرحله میکروکولونی می‌شود.

سافت ژل کارواژل وشا دارو

سافت ژل کارواژل وشا دارو

توانایی ضد میکروبی کارواکرول و اثرات سینرژیک آن در ترکیب با تعدادی از آنتی‌بیوتیک‌ها از جمله ماکرولیدها گزارش شده است (2014 ,Langeveld Et AL). کارواکرول به تنهایی یا در ترکیب با اریترومایسین در برابر استرپتوکوک گروه A مقاوم به اریترومایسین (GAS) به خوبی عمل می‌کند و به طور بالقوه می‌تواند به عنوان ابزار جدید درمان شناخته شود 2015 Et AL Magi). پژوهش‌ها نشان داده که اسانس کارواکرول اثرات محافظتی موثر بر روی موش های آلوده به Shigella Sonnei و Sh. flexneri داشته و اثرات Gemistatic و Germicidal بر روی Dysentry Bacteria، داشته است (2004 ,Liao Et Al).

کارواکرول اثرات باکتریسید در برابر سویه‌های مختلف هلیکوباکتر دارد. کارواکرول در برابر قارچ‌های مختلف نیز بسیار موثر است. کارواکرول فعالیت قارچ‌کشی گسترده و بدون عوارض جانبی حتی در برابر سویه های مقاوم به فلوکونازول دارد. اثربخشی کارواکرول در پیش‌گیری‌ و درمان کاندیدیازیس واژینال آزمایش گاهی از طریق اتصال به استرول‌ها در غشای قارچی، مهار بیوسنتز ارگوسترول و اختلال یکپارچگی غشائی تایید شده است (2004 ,Chami Et Al). کارواکرول همچنین دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی بالایی می‌باشد.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

سافت ژل کارواژل وشا دارو

سافت ژل کارواژل وشا دارو

موارد مصرف سافت ژل کارواژل وشا دارو:

تقویت سیستم ایمنی بدن. پیش‌گیری‌ از عفونت‌های باکتریایی، قارچی و ویروسی. آنتی‌اکسیدان بسیار قوی.

کارواژل یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که برای افراد مبتلا به عفونت تنفسی، گوارشی، ادراری و قارچی و همچنین افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، توصیه می‌شود.

روش مصرف سافت ژل کارواژل وشا دارو:

افراد بالغ یک کپسول در روز، همراه با غذا مصرف شود. چند ساعت قبل یا بعد از مصرف مکمل‌های حاوی آهن، روی، کلسیم و مس مصرف شود.

هشدار مصرف سافت ژل کارواژل وشا دارو:

چند ساعت قبل یا بعد از مصرف مکمل های حاوی آهن، روی، مس و کلسیم استفاده شود.

لیتیوم با اوریگانوم تعامل دارد، ممکن است یک اثر مانند؛ قرص دیورتیک داشته باشد.

قبل از استفاده از این فرآورده، اگر لیتیوم مصرف می‌کنید با پزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است دوز لیتیوم مصرفی شما نیاز به تغییر داشته باشد.

این فرآورده مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها نمی‌باشد.

موارد منع مصرف:

چنانچه به اسانس کارواکرول و یا هریک از اجزای این فرآورده حساسیت دارید از مصرف آن خودداری نمایید.

عوارض جانبی:

مصرف اورگانو ممکن است باعث افزایش لیتیوم بدن شود. این می‌تواند میزان لیتیوم موجود در بدن را افزایش دهد و باعث عوارض جانبی جدی شود.

همانند همه‌ی داروها، کارواژل ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. هرچند در همه‌ی افراد مشاهده نمی‌شود. عوارض جانبی خفیف شامل؛ ناراحتی معده و سوزش معده، همچنین تحریک موضعی دستگاه گوارش ممکن است با مصرف کارواژل ایجاد شود.

همچنین می‌تواند خطر خونریزی در افراد مبتلا به اختلالات خونریزی را افزایش دهد، لذا باید ۲ (دو) هفته قبل از جراحی مصرف آن را متوقف کرد.

کارواژل می‌تواند سطح قندخون را کاهش دهد. افرادی که مبتلا به دیابت هستند، باید با احتیاط مصرف کنند.

در صورت ایجاد و توسعه این علائم استفاده این فرآورده را قطع کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

مصرف در بارداری و شیردهی:

به دلیل نبود اطلاعات کافی از مصرف این فرآورده در دوره بارداری و شیردهی خودداری شود. این فرآورده ممکن است اثر سقط روی جنین و اثرات قاعدع آور داشته باشد.

شرایط نگهداری سافت ژل کارواژل وشا دارو:

فرآورده را دور از دسترس کودکان، در دمای کمتر از ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

نگهداری فرآورده در بسته بندی اولیه باعث حفاظت آن در برابر رطوبت محیط می‌شود.

ترکیبات جانبی سافت ژل کارواژل وشا دارو:

ژلاتین، گلیسرول، دی اکسید تیتانیوم.

میزان مصرف روزانه:
ترکیباتمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
اساسن اورگانو (۸۰ درصد کارواکرول)۱۸۰ میلی‌گرمی**
*: درصد نیاز مصرف روزانه مشخص نشده است

**: مقدار مصرف روزانه مشخص نشده است

 

شرکت داروسازی گیاهی وشا دارو شرکتی معتبر و ایرانی است که محصولات پوستی و دارویی را به بازار عرضه می کند. این شرکت فعالیت خود را در سال 1394 آغاز کرد و در همین مدت کوتاه توانسته است با تولید محصولات شگفت آور به برندی معتبر در بازار ایرانی تبدیل شود. این برند بر مواد اولیه گیاهی تمرکز دارد و تلاش می کند تا با استفاده از مواد گیاهی به درمان بیماری ها و ارتقا سلامتی بپردازد. این شرکت در روند تولید محصولاتش از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کند و این مواد چندین بار آزمایشات مختلف کنترل کیفی را پشت سر می گذراند تا در پایان برای تولید محصولات مناسب مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگیهای محصول

وزن

45 گرم

نوع محصول

سافت ژل

گروه

آنتی اکسیدان

تعداد

30 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

شرکت داروسازی گیاهی وشا دارو پارس

برند

وشا دارو

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سافت ژل کارواژل وشا دارو 30 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *