گزارش نادرستی مشخصات

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن رنگی مدل Fusion Water حجم 50 میلTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50

(دیدگاه 1 کاربر)

ویژگی های کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن :

 • مقاوم در برابر آب و تعریق
 • مناسب پوست های چرب و مستعد آکنه
 • حاوی ویتامین E به عنوان ضد چروک و آنتی اکسیدان
 • فاقد الکل

۲۴۸.۰۰۰ تومان | ۲۶۷.۰۰۰ تومان

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن رنگی

در این محصول از دسته بندی محصولات ضد آفتاب صورت از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

نور خورشید دارای طول موج‌های نوری مرئی و نامرئی است كه از طیف های گوناگون شکل یافته است. فاصله ۲۰۰ تا ۴۰۰ نانومتر مربوط به اشعه فرابنفش نور خورشید است. اشعه فرابنفش نوع C بوسیله لایه اوزون یا استراتوسفر جذب میشود و به روی زمین نمی‌رسد.

اما اشعه‌های فرابنفش نوع B و نوع A بوسیله این لایه جذب نمی‌شود و با رسیدن به سطح زمین، پوست انسان را دچار مشکل‌های ناخواسته خواهد کرد، عارضه هایی که حتا گاهی وقت‌ها نمیتوان آنها را جبران کرد. اشعه ماوراء بنفش نور خورشید باعث ایجاد واكنش های فوتوبیولوژیك در سلولهای تشكیل دهنده پوست می گردد. بنابراین ما ناگزیریم با کمک کرم‌ها، ژل ها و… ضدآفتاب تا جایی که تا ممکن است از پوست خود در برابر این اشعه‌های آسیب‌رسان پیشگیری کنیم.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن بدلیل پایدار بودنش در برابر آب و تعریق، یک لایه ضدآبی سبک می‌سازد که میتوان در استخر یا جاهای نمناک و یا برای کسانی که زیاد عرق میکنند بکار برد.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن
کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن

آب دیونیزه : آبی است که سختی آن گرفته‌ شده و یون های آسیب رسان به پوست این نوع آب زدوده شده است و نه تنها کمک به جذب سریع آن می‌کند بلکه هیچگونه رسوبی بر روی پوست نخواهد گذاشت.

سیکلوپنتاسیلوکسان : ماده ای است بی رنگ و بی بو که با سرعت بخار شده و جذب پوست نمی‌شود ولی یک حس رطوبت، ابریشمی و نرمی به پوست می‌دهد.

کاپریک تری گلیسیرید : ترکیبی از اسیدهای چرب مانند روغن نارگیل یا پالم بهمراه گلیسیرین که دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدچروک، ضدمیکروبی، نرم‌کننده و پخش‌کننده و ثابت کننده فرآورده است.

اتیل هگزیل متوکسی : سینامات، با قابلیت حلالیت کمی که در آب دارد و مناسب ضدآفتاب های پایدار در برابر آب و خیلی مقاوم به آب کاربرد دارد، این ماده در بازتاب و پراکندگی موج UVB نور خورشید، کاهش زخم، سرخ شدن یا سوختگی ناشی از نور آفتاب و نگهداری از پوست کاربرد دارد.

اکسیدزینک یا اکسید روی : در جذب موجهای UVA موثر بوده ولی کارایی آن چنانی که می‌بایست داشته باشد را ندارد و به دلیل آسیب‌رسانی نور بر این ماده، روی آن را با ماده ای مانند دایمتیکون روکش می‌کنند تا کارایی آن در برابر نور های زیان‌آور آفتاب حفظ شود.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن
کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن

دایمتیکون : یکی از سیلیکون ها بوده که برای مو و پوست  بسیار سودمند است. این ماده با ویژگی روان بودن باعث بهبود و صاف کردن پوست شده، کمک رسانی به پرکردن منفذها و خط‌های ریز پوست، نگهدارنده پوست از آلودگی های پیرامون فرد، نگهداری جوانی پوست، پیشگیری از خشکی و سوزش و… را در کارنامه خود دارد.

ستیل الکل : با نام هگزادکانول و یا پالمیتیل نیز شناخته می‌شود که از روغن های گیاهی مانند روغن نخل یا نارگیل گرفته می‌شود. اگر تا کنون لوسیون ها، شامپوها یا نرم کننده ها را بکار برده اید، ممکن است دریافته باشید که این ترکیب‌ها شامل یک ماده شیمیایی به نام الکل ستیل است. این الکل به بدن ، پوست یا موها آسیبی نمی‌رساند. ستیل الکل بعنوان امولسیون کننده یا ضخیم کننده در ساخت کرم ها و لوسیون های پوست، کاربرد فراوان دارد.

این ماده، یک ترکیب موثر در پوشش های استخر مایع است ( ساخت یک لایه سطحی غیر فرار برای کاهش بخار آب از دست دادن دمای بخار پنهان و برآیند آن حفظ گرما در استخر) است و می‌توان از آن به عنوان یک ماده فعال غیر یونی در کاربردهای امولسیون نیز بهره برد. بهتر است بدانیم که درصد کمی از مردم ممکن است در مواجهه با ماده های امولسیون کننده، مانند ستیل الکل، حساسیت تماسی (سرخی پوست یا ملتهب) را تجربه کنند. نیاسین‌آمید گونه ای ویتامین ب۳ است.

نیاسین : ترکیبی است که بدن ما برای بدل کردن غذا به انرژی به آن نیاز دارد که این ماده در بسیاری از غذاهایی که می خوریم وجود دارد. این ماده محلول در آب و غیراسیدی بوده که در ترکیب فرآورده هایی که پایه آبی دارند، کاربرد دارد. خوبی این ماده این است که میتوان آنرا از راه پوست نیز دریافت کرد که در کرمها، ژل‌ها و… بسیار کاربرد دارد و دیگر ویژگی اش این است که چون بدن ما آنرا می‌سازد، بنابراین بدان حساسیت پیدا نمی‌کند.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن
کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن

نیاسین‌آمید : برای کاهش تحریک پوست و بهبود توازن آن بسیار اثربخش است و یک گزینش خیلی خوب برای همه  نوع پوستی بویژه پوستهای مستعد جوش یا آکنه حساب می‌شود. از کاربردهای این ویتامین، مبارزه با رادیکالهای آزاد زیان آور برای پوست، کاهش سرخی و لکه های پوست، کاهش چین و چروک پوست و جوانسازی آن، میزان کردن تراوش های چربی پوست، یکدست کردن پوست و کاهش اندازه منفذهای پوست، تقویت لایه نگهدارنده پوست و… می‌باشد.

پروپیلن گلیکول : ماده ای نرم‌کننده که به بهبود و بازسازی پوست، کاهش و درمان آکنه کمک می‌کند و نمایی شبنمی و نمداری به پوست می‌دهد که همراه خود حس شادابی و طراوت را می‌بخشد. UVB در گامه های ساخت و فرآوری ویتامین دی D نقش مهمی بازی می‌کند که پدیده آفتاب سوختگی و قرمزی ناشی از آن؛ برآیند اثرگذاری همین اشعه می‌باشد.

اتیل هگزیل تریازون : جذب کننده و پخش‌کننده نور UVB آفتاب است، نوری که برای پوست بسیار زیان آور بوده و بسیاری از سرطان ها ناشی از همین نور است چون حتا بر روی دی اِن اِی انسان اثر بد و ناجور می‌گذارد.

آووبنزن : که در سال ۱۹۹۰ زایشی معرفی شد، برعکس دیگر پالایه های شیمیایی نه تنها از پوست در برابر موج های نوری UVB نگهداری می‌کند بلکه باعث بازتاب و پخش موج های نوری UVA نیز می‌شود ولی مشکل اینجاست که در مدت ۳۰ دقیقه در برخورد با نور آفتاب شکسته خواهد شد، بنابراین برای پایداری آن از اکتوکرایلن بهره می‌برند.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن
کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن

گلیسرول مونو استئارات : در فرآورده های آرایشی و نگهداری کننده از پوست بعنوان یک امولسیافر، جذب کننده آب بوده که نمایی نرم و یکدست به پوست می‌دهد. PEG / PPG-18 / 18 دایمتیکون دارای ویژگی آنتی‌اکسیدانی و از پوست در برابر موج های نوری مرئی و نامرئی UVA و UVB پاسداری می‌کند و از پیری پوست ناشی از این نوع نورها نگهداری می‌کند.

فنوکسی اتانول : یک الکل خوشبو است که به نام اتیلن گلیکول مونوفنیل اتر نیز شناخته می‌شود. بهعنوان ضدعفونی‌کننده، ضدباکتری و ضدقارچ و… است که از تغییر رنگ یا بوی نامناسب فرآورده‌ها پیشگیری می‌کند و گاهی در درمان آکنه یا جوش کاربرد دارد.

دکسپانتول یا (ویتامین ب۵) : در بازیابی سلول‌ها و بهبود سوختگی پوست کمک کرده، و از خارش، ورم و سرخی پوست می‌کاهد. توکوفریل استات یا ویتامین ای E، بوسیله هوا، نور مرئی یا اشعه فرابنفش نمی‌شکند که از پوست در برابر این اشعه‌های آسیب‌رسان نگهداری می‌کند.

ویتامین ای : موجود در کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن یکی از ویتامین‌های حل شدنی در چربی بوده با ویژگی ضداکسیدانی که دارد از سلول‌های بدن در رویارویی با آسیب‌های رادیکال‌های آزاد برخی از ترکیب‌های شیمیایی نگهداری می‌کند و نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن
کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن

موارد مصرف کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن  :

کرم ضدآفتاب رنگی پوست چرب ژیناژن مناسب پوست های چرب و مستعد آکنه می باشد.

روش مصرف کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن :

۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب استفاده شود. هر دو ساعت یک بار تمدید شود. کرم باید به تمام نقاط پوست که در معرض آفتاب می‌باشد، اعمال شود.

هشدار مصرف کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن :

تنها برای استعمال خارجی.

شرایط نگهداری کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن رنگی :

کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن را دور از دسترس کودکان و در مکان خشک و خنک نگهداری کنید.

ترکیبات کرم ضد آفتاب پوست چرب ژیناژن :

آب دیونیزه، سیکلوپنتاسیلوکسان، کاپریک/کاپریلیک تری گلیسیرید، اتیل هگزیل متوکسی سینامات، اکسید زینک، ستیل الکل، نیاسین‌آمید، پروپیلن گلیکول، اتیل هگزیل تریازون، اکتوکرایلن، دایمتیکون، زرد CI77491, دایمتیکون کراس پلیمر، آووبنزن، گلیسرول مونو استئارات، PEG / PPG-18 / 18 دایمتیکون, قرمز CI77492, فنوکسی اتانول، دکسپانتنول (ویتامین ب۵),  توکوفریل استات (ویتامین E), مشکی CI77799

نمایش ادامه مطلب
برچسب:
مشخصات کلیTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50
سایر مشخصات
نوع محصول

کرم

گروه

ضد آفتاب

حجم

50 میلی لیتر

رنگ

بژ تیره
بژ روشن
بژ طبیعی

نوع محفظه

تیوپ

جنسیت مصرف

عمومی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

کیمیا ژن ایرسا

وزننامعلوم
نظرات کاربرانTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50

لطفا دیدگاه خود را فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی ارسال کنید.بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نقد و بررسی‌ها1

 • جدیدترین
 • مفیدترین
 • دیدگاه خریداران
  پرسش و پاسخTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50

  هیچ پرسشی یافت نشد

   برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

   نقد و بررسیTinted Sunscreen For Oily Skin SPF50