شربت زینک ساپلکس همراه ب کمپلکس و ویتامین ث  

Supplex Zinc With B Complex and Vit C Syrup 300ml

ویژگی های شربت زینک ساپلکس همراه ب کمپلکس و ویتامین ث  :

  • حاوی ویتامین های گروه ب و ویتامین C و زینک
  • با طعم پرتقال
  • رشد جسمی و ذهنی بهتر کودکان و نوجوانان
  • تقویت پوست، مو و ناخن
  • تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت های مزمن پوستی و تنفسی
  • ترمیم کننده زخم ها و ضد کم خونی
  • اشتها آور


۳۷.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید ۶۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت زینک ساپلکس همراه ب کمپلکس و ویتامین ث

در این محصول از محصولات زینک ( روی ) و مکمل کودکان دسته تقویت کننده سیستم ایمنی کودک از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

دوره کودکی از جمله سنین بسیار مهم است که قسمت عمده فرایند رشد و نمو در آن صورت گرفته و نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی بیش از هر زمان دیگری می باشد. کودک از زمانی که بتواند به جز شیر مادر غذای مکمل نیز مصرف کند، به مواد مغذی که در بدن ساخته نمی‌شود یا خیلی کم ساخته ‌می شود، نیاز مبرم دارد، چرا که رشد کامل و صحیح بدن در گرو وجود آن مواد مغذی می باشد.

از جمله این مواد بسیار ضروری برای رشد و نمو کودک، زینک، فولیک اسید، بیوتین، ویتامین B6 و ویتامین B12 هستند که از سن یک سالگی به بعد فقط از طریق تغذیه فراهم می شوند. اگر ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز به بدن کودک نرسد، کودک دچار کمبود وزن و یا اختلال در رشد و بیماری های مختلف ناشی از کمبود ویتامین و بعضاً ضعف جسمانی و ذهنی می شود.

از طرفی فراهم نمودن این مواد مغذی برای بدن کودک صرفاً از طریق تغذیه هم کار چندان راحتی نیست و بیشتر مادران ترجیح می دهند که در کنار تغذیه مناسب از مکمل های مخصوص کودکان نیز استفاده کنند. متخصصین نیز در این زمینه محصولات حاوی ترکیبات کاملی از ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز رشد کودکان را توصیه می کنند.

شربت زینک ساپلکس

شربت زینک ساپلکس با طعم لذیذ پرتقال و محبوب بین کودکان، حاوی ویتامین‌های گروه B و ویتامینC، در جهت بهبود اشتها و رشد کودکان، تقویت پوست و مو و افزایش سیستم ایمنی بدن آنها در مقابل بیماری ها ارائه شده است. شربت زینک ساپلکس قابل استفاده برای بزرگسالان نیز می باشد.

ب کمپلکس

شربت زینک ساپلکس حاوی تمامی ویتامین های گروه B است، که هرکدام دارای فواید و مزایای فراوان برای بدن هستند. ویتامین های این گروه محلول در آب بوده و در فرایند متابولیسم سلولی نقش اساسی دارند.

این ویتامین ها باعث افزایش متابولیسم بدن شده و در عملکرد صحیح ایمنی و عصبی بدن نقش بسزایی را ایفا می کنند. ویتامین های این دسته همچنین در سلامت پوست و مو، ماهیچه ها، اعصاب و روان بسیار موثرند.

ویتامین ب3 یا نیاسین، ویتامین ب1 یا تیامین

ویتامین ب3 یا نیاسین به جذب بهتر مواد غذایی در روده و رشد سریع‌تر کودکان کمک کرده و در عملکرد صحیح مغز، پوست و معده نقش موثر دارد.

ویتامین ب1 یا تیامین برای انتقال درست پیام ها از مغز به دیگر اندام های بدن، و در تبدیل قند و کربوهیدرات به انرژی موثر است.

وجود این دو ویتامین در اشربت زینک ساپلکس، به طور کلی به هضم بهتر غذا و افزایش اشتها، کاهش خستگی، افزایش متابولیسم بدن، افزایش رشد و میزان یادگیری کمک می کنند.

ویتامین ب2 یا ریبوفلاوین

ویتامین ب2 یا ریبوفلاوین نقش مهمی را در فراهم سازی و ذخیره انرژی  بدن ایفا می کند. این ویتامین در فرآیند تولید ATP از کربوهیدرات‌ها نقش دارد. ATP واحد انرژی مورد نیاز سلول‌های بدن است که خیلی راحت توسط ماهیچه‌ها مصرف می شود. این ویتامین در سلامتی پوست، مو و ناخن ها و تقویت بینایی در کودکان نیز موثر است.

ویتامین ب5 یا پانتوتنیک اسید

ویتامین ب5 یا پانتوتنیک اسید در حفظ سلامت پوست و مو موثر است، از آن در جهت کاهش خارش، زخم و التهاب پوستی استفاده شده و ترمیم کننده ی پوست است و به عنوان نرم کننده ی محل جراحی نیز استفاده می شود، استحکام مو را افزایش می دهد و در انرژی زایی از چربی (کلسترول) نقش موثر دارد.

ویتامین ب6 یا پیریدوکسین

ویتامین ب6 یا پیریدوکسین یکی از ضروری‌ترین ویتامین های مورد نیاز کودکان در سن رشد است. این ویتامین جزو اصلی ترین ترکیبات در تشکیل گلبول قرمز، عملکرد صحیح مغز، افزایش تمرکز، کاهش استرس و افسردگی، تقویت سلامت لثه و دندان و تقویت سیستم ایمنی بدن به شمار می آید.

ویتامین ب7 یا بیوتین

ویتامین ب7 یا بیوتین رشد مو و ناخنها را به شدت تقویت می کند، همچنین در جهت کاهش استرس، سوخت و ساز چربیها و کربوهیدراتها و کنترل سطح انسولین در کودکان مبتلا به دیابت نوع2 کمک می‌کند.

ویتامین ب9 یا فولیک اسید

ویتامین ب9 یا فولیک اسید برای سنتز گلبول‌ قرمز و سفید و سلول‌های دیواره دستگاه گوارش و دستگاه ادراری واجب است. کمبود این ویتامین در کودکان، رشد را متوقف می سازد.

ویتامین ب12

ویتامین ب12 نیز در بهبود عملکرد آهن و فولیک اسید در خون سازی و متابولیسم پروتئین ها در کودکان مورد نیاز می باشد. این ویتامین برای ساخت گلبول‌های قرمز ضروری است و کمبود آن سبب ایجاد کم خونی در کودکان می‌شود. این ویتامین در همانند سازی ژن‌ها و DNA نیز نقش موثر دارد.

ویتامین C در شربت زینک ساپلکس

ویتامین C به کار رفته در شربت زینک ساپلکس نیز یک آنتی اکسیدان قوی برای بدن است که به تولید کلاژن برای ساخت بافت‌های همبند و ساختار ماهیچه و تقویت غضروف‌ها کمک می‌کند. حضور این ویتامین در بدن جهت تقویت پوست و سیستم ایمنی و جذب بهتر آهن ضروری است.

این ویتامین جلوی آسیب رادیکال‌های آزاد به سلول‌های سیستم ایمنی را گرفته و در مبارزه با عفونت‌ها از سلول‌های این سیستم پشتیبانی می‌کند.

زینک

از مواد معدنی مهم موجود در این شربت زینک می باشد. رشد طبیعی و ترمیم بافت در بدن به مقدار کافی زینک بستگی دارد. زینک در تحریک سیستم ایمنی و افزایش تولید سلول‌های دفاعی، عملکرد صحیح سیستم گوارش، تقویت پوست و مو، جلوگیری از بروز بیش فعالی و رشد مغز نقشی مهم و موثر دارد.

کمبود این ماده می تواند مشکلات و اختلالات زیادی را در روند رشد و نمو کودکان ایجاد کند از جمله به مشکلات عصبی مانند افسردگی، بی ‌اشتهایی عصبی، کاهش تمرکز و حافظه و یادگیری در کودکان، ADHD و یا مشکلات پوستی مختلف یا مو و ناخن، عدم بهبود سریع زخم ها، اسهال های مزمن و حاد و اختلال در رشد خطی کودکان می توان اشاره نمود. محل اصلی ذخیره سازی این ماده در بافت استخوان و ماهیچه‌ است، همچنین در مو، ناخن، پروستات و قرنیه نیز ذخیره می‌شود. شربت زینک ساپلکس حاوی این ماده ارزشمند است و در زمینه رفع کمبود نیاز بدن به زینک کمک کننده می باشد.

موارد مصرف:

بهبود رشد جسمانی و ذهنی در کودکان و نوجوانان، تقویت پوست و مو و ناخن و سیستم ایمنی، اشتها آور

روش مصرف:

مقدار مصرف مکمل ها بر اساس جنس و شرایط فیزیکی شخص، توسط پزشک تعیین می گردد. ولی در حالت کلی مصرف شربت زینک ساپلکس به شرح زیر می باشد:

در کودکان 1 تا 4 سال: 2.5 تا 5 سی سی یک بار در روز

در کودکان 5 تا 8 سال: 5 سی سی یک الی دو بار در روز

در کودکان 9 تا 12 سال: 5 سی سی دو الی سه بار در روز

در بزرگسالان (زن و مرد): 5 سی سی سه بار در روز

* قبل از مصرف شربت زینک ساپلکس، بطری را خوب تکان دهید.

هشدار مصرف:

با توجه به وجود ریبوفلاوین (ویتامین ب2) در این فرآورده، ممکن است ادرار به رنگ زرد در آید.

مکمل های زینک را همراه آهن و مس و فسفات در یک زمان مصرف نفرمایید. بهتر است 2 ساعت زمان استفاده آنها با هم تفاوت داشته باشد.

وقتی زینک همراه غذا مصرف شود جذب آن کم می گردد در صورت استفاده از زینک این غذاها نباید مصرف شود یا باید 2 ساعت بعد از مصرف زینک استفاده شوند: سبوس و مواد غذایی حاوی فیبر و مواد غذایی حاوی فسفات مثل شیر و انواع نان.

مصرف شربت زینک ساپلکس در بارداری و شیردهی باید تحت نظر پزشک باشد.

در صورت مصرف اتفاقی بیش از حد شربت زینک ساپلکس، برای جلوگیری از مسمومیت، بیمار بایستی سریعاً به مراکز درمانی منتقل شود.

ترکیبات: (به ازای 5 میلی لیتر)

عنوانمقدارنیاز روزانه
Vitamin B1 (Thiamine hydrochloride)0.5 mg*
Vitamin B2 (Riboflavin)0.5 mg*
Vitamin B3 (Nicotinamide)6 mg*
Vitamin B5 (Dexpanthenol)2 mg*
Vitamin B6 (Pyridoxine hydrochloride)0.5 mg*
Vitamin B9 (Folic Acid)150 mcg*
Vitamin B12 (Cyanocobalamin)0.9 mcg*
Vitamin C (Ascorbic acid)40 mg*
Biotin8 mcg*
Zinc (Zinc Gluconate)5 mg*

g = گرم /  mg = میلی گرم /  µg یا mcg = میکروگرم /  IU = واحد بین المللی

* نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

شرکت خرمشهر دارو در سال 1374 تاسیس شد و با برند ساپلکس (Supplex) وارد بازار شد. این شرکت در ابتدای دوره فعالیت، واردات ماشین آلات ساخت دارو را در برنامه خود قرار دارد. در سال 1389 با همکاری شرکت میرباکو آمریکا به تولید و عرضه مکمل‌های دارویی مورد قبول جامعه جهانی اقدام نمود. همچنین محصولات تولیدی این برند قابل رقابت در بازارهای داخلی بوده و تا به امروز شاهد افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان این تولیدات بوده‌ایم. محصولات ساپلکس (Supplex) شامل انواع قرص، کپسول و شربت است. افزایش کیفیت محصولات تولید شده و افزایش تنوع و تعداد آن‌ها یکی از مراحل موفقیت این برند محسوب می‌شود. تولید محصولات در راستای ایجاد زمینه مناسب و مطلوب جهت ادامه حیات و بقای طولانی مدت نیز از دیگر اهداف شرکت خرمشهر است.

ویژگیهای محصول

وزن 350 گرم
نوع محصول

شربت

کاربرد

بهبود رشد و نمو در کودکان، افزایش اشتها و سیستم ایمنی، پوست، مو و ناخن

حجم

300 میلی لیتر

طعم

پرتقال

نوع محفظه

قوطی پلاستیکی

گروه

زینک, مکمل کودکان

برند

کشور سازنده

ایران

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شربت زینک ساپلکس همراه ب کمپلکس و ویتامین ث  ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *