سلامتی, مقالات

سیلیکا برای مو: آیا سیلیکا می تواند با ریزش مو مبارزه کند؟

سیلیکا برای مو

سیلیکا برای مو

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سلامتی سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی می پردازیم به :

اگر می خواهید ریزش موی خود را مدیریت کنید، ممکن است تعجب کنید که چه موادی می تواند در این امر به شما کمک کند. پاسخ این سوال می تواند سیلیس باشد. اگر هرگز در مورد سیلیکا نشنیده اید، نگران نباشید – همه چیزهایی که باید درباره ی این ماده بدانید در این مقاله گرداوری شده است.

دی اکسید سیلیکون (SiO2) که به عنوان سیلیس نیز شناخته می شود، یک ماده معدنی طبیعی است که از ترکیب سیلیکون و اکسیژن ساخته شده است.این ماده به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان مانند سبزیجات با برگ های تیره و غلات کامل یافت می شود. همچنین می توانید آن را در انواعی از مکمل های مو بیابید.

در حالی که هیچ شواهد علمی مبنی بر اینکه سیلیس می تواند اثرات ریزش مو را معکوس کند و باعث رشد مو شود وجود ندارد، اما مشخص شده است که میتواند به تقویت موها کمک کند.

این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه سیلیکا ممکن است به رشد مو کمک کند و چگونه می‌تواند برای پوست و ناخن‌های شما مفید باشد.

سیلیکا برای مو
سیلیکا برای مو

چگونه سیلیکا برای موهای شما مفید است؟

برای تعیین اینکه سیلیس چگونه رشد مو را تقویت می کند، باید از ریشه ی مو شروع کنیم. بر اساس بررسی های کلینیکال در سال 2016، مشخص شده است که سیلیس سبب میشود که مواد مغذی ضروری ، به پوست سر و فولیکول های مو شما برسد.

 در حالی که شواهدی برای اثر رشد مجدد مو توسط سیلیس یافت نشده است،در عین حال سیلیس ممکن است به جلوگیری از شکستگی موها کمک کند. یک مطالعه در سال 2007 که روی 48 زن با موهای نازک انجام شد، نشان داد که تارهای موی آنها پس از مصرف 10 میلی گرم سیلیکون به مدت 9 ماه تقویت شده است.

نحوه استفاده از سیلیکا

اکثر مردم سیلیس کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند. این موضوع به این دلیل است که این ماده معدنی در بدن شما ذخیره نمی شود بلکه درعوض، توسط کلیه ها دفع می شود.

در سال 2016 یک مطالعه نشان داد که مصرف ویتامین ها و مکمل ها یکی از بهترین راه هایی است که بدن شما می تواند سیلیس را حفظ کند. مکمل‌های سیلیس، معمولاً از بامبو یا گیاه دم اسب (Equisetum arvense) تهیه می‌شوند.

سیلیکا برای مو
سیلیکا برای مو

موارد احتیاط مصرف سیلیکا(سیلیکا برای مو)

قبل از افزودن هر گونه مکملی به رژیم غذایی خود، مهم است که با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

به گفته دکتر متیو لوپرستی، جراح ارشد پیوند موی لئونارد، بیشتر مکمل های سیلیس مورد تایید FDA نیستند.

سایر فواید سیلیس

دلیلی خاصی وجود دارد که سیلیس را به عنوان “مواد معدنی زیبایی” می نامند.

در یک مطالعه در سال 2005، 50 زن با پوست آسیب دیده از نور خورشید پس از مصرف مکمل سیلیکون به مدت 20 هفته، تغییرات مثبتی در مو، پوست و ناخن های خود مشاهده کردند.

پوستی جوان و سفت با مصرف سیلیکا

سیلیس همچنین باعث تولید طبیعی کلاژن می شود که فراوان ترین پروتئین بدن شماست.

مطالعه ای در سال 2005 نشان داد که سیلیس چگونه به پوست آسیب دیده در اثر آفتاب در زنان کمک می کند. پس از مصرف روزانه 10 میلی گرم سیلیس، بافت خشن شده ی پوست این بیماران بهبود یافت.

کلاژن مسئول کمک به پوست شما برای حفظ جوانی خود با حفظ سفت و خاصیت کشسانی آن است. همچنین خطوط و چین و چروک را کاهش می دهد.

از آنجایی که تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می‌یابد، طبق یک مطالعه در سال 2014، سیلیس کلید تولید کلاژن در سنین بالا است.

ناخن های قوی تر با مصرف سیلیس

سیلیس با رساندن اسید اورتوسیلیک (یکی از ترکیبات موجود در سیلیس) به ناخن ها، برای ناخن‌های شما مفید است.

در مطالعه ذکر شده در سال 2005 ، اسید ارتوسیلیک تأثیر مثبتی بر شکنندگی ناخن ها داشت.

سیلیکا برای مو
سیلیکا برای مو

خلاصه مقاله سیلیکا برای مو

سیلیس باعث رشد مجدد مو نمی شود، اما باعث تقویت مو و جلوگیری از نازک شدن مو می شود. این کار را با رساندن مواد مغذی ضروری به فولیکول های مو انجام می دهد. همچنین سیلیس، می تواند برای پوست و ناخن شما نیز مفید باشد.

قبل از استفاده از سیلیس برای ریزش مو، حتما با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. آنها می توانند به تعیین اینکه آیا این ماده برای شما مناسب است یا خیر، به شما کمک کنند و دوز مناسب را برای شما تجویز کنند.

منبع: www.healthline.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *