قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو عطار 30 عددی

SDA Melatonin 5 mg 30 Tabs

ویژگی‌های قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو :

  • کمک به تنظیم خواب
  • حاوی 5 میلی‌گرم ملاتونین


۸۹.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید ۶۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو عطار

در این محصول از سری محصولات قرص ملاتونین و بهبود خواب از دسته بندی سلامت مغز و اعصاب از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

قرص ملاتونین ۵ میلی گرم سیمرغ دارو عطار، محصولی است که در تنظیم ریتم خواب نقش اساسی ایفا می کند. مواردی مثل سن و ایجاد تغییرات ناگهانی باعث اختلال در تولید ملاتونین در بدن خواهد شد. روشنایی و نور ملاتونین را کاهش خواهد داد و باعث بیداری می شود. تحقیقات نشان می دهد که بعضی از افرادی که از اختلالات خواب رنج می‌برند مقدار کمی ملاتونین دارند. بنابراین استفاده از قرص ملاتونین می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان آرامش و خواب آن‌ها دارد.

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

می توان گفت ملاتونین علاوه بر بهبود کیفیت خواب، دارای خاصیت آنتی اکسیدانی نیز می باشد به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک زیادی خواهد کرد. مصرف قرص ملاتونین می تواند به عنوان عاملی خواب آور و تنظیم کننده طبیعی ساعت بیولوژیکی بدن به خصوص برای افرادی که در سفر هستند مفید هستند.

ملاتونین

ملاتونین هورمونی است که توسط غده پینه‌آل در مغز ترشح می شود. ملاتونین در تنظیم ساعت بیولوژیک بدن، ترشحات غدد درون ریز و تنظیم الگوی خواب، نقش بسیار مهمی دارد. تولید ملاتونین، با تاریکی هوا تحریک می شود و همچنین با روشنایی متوقف خواهد، به همین دلیل به این ماده هورمون تاریکی نیز می گویند. میزان ترشح این هورمون در انسان با افزایش سن کم می شود که یکی از دلایل عمده بروز بی خوابی در سالمندان به حساب می آید.

ایجاد تغییرات ناگهانی در ساعات خواب و بیداری، باعث اختلالاتی در الگوی خواب در تولید ملاتونین در بدن خواهد شد. اختلالات خواب در افرادی که در شیفت های کاری شبانه فعالیت دارند یا با تغییر شیفت های کاری مواجه هستند کمتر دیده می شود همچنین مصرف مکمل های خوراکی ملاتونین می توانند به عنوان عاملی خواب آور و تنظیم کننده طبیعی ساعت بیولوژیکی بدن، به تنظیم خواب شما کمک کند.

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

موارد مصرف قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو :

این قرص می تواند خواب شما را تنظیم کند.

روش مصرف قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو :

بزرگسالان می توانند یک قرص نیم ساعت قبل از خواب یا طبق دستور پزشک یا داروساز استفاده کنند.

برای مصرف بیش از 2 ماه با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

هشدار مصرف قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو :

در صورت مصرف هرگونه، مکمل یا گیاه دارویی، در صورت ابتلا به هر نوع بیماری و در کودکان کمتر از 12 سال، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

در صورت بروز عوارض جانبی مصرف فرآورده را قطع کنید و با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کند.

پس از مصرف ملاتونین حدود 4 تا 5 ساعت از فعالیت های نیازمند به هشیاری مثل رانندگی یا کار با دستگاه ها پرهیز شود.

این محصول مکمل می باشد و برای تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نیست.

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو

عوارض جانبی :

مصرف ملاتونین به صورت خوراکی در دوزهای توصیه شده روزانه معمولا ایمن و بی عارضه می باشد اما با این حال ممکن است در برخی افراد باعث بروز برخی عوارض مثل سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و خواب آلودگی و راش های تخفیف پوستی و دردهای شکمی نیز شود. اگر چه همه این عوارض در یک فرد مشاهده نمی شود ولی در صورت بروز هر یک از آن ها با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

تداخلات دارویی :

ملاتونین ممکن است باعث افزایش اثر داروهای ضد انعقاد خون و ضد پلاکت مثل وارفارین، هپارین، کلوپیدوگرل، آسپیرین و NDASID ها شود و در صورت مصرف همزمان، بهتر است با احتیاط مصرف شود.

همچنی ملاتونین ممکن است با کاهش اثر داروهای ضد تشنج نیز همراه باشد و در صورت مصرف همزمان، بهتر است که با احتیاط مصرف شوند. ملاتونین اثر داروهای کاهنده ی فشار خون، بنزودیازپین ها و الکل را افزایش خواهد داد. همچنین این ماده باعث تحریک سیستم ایمنی می شود و در روند درمان افراد دریافت کننده ی داروهای سرکوبگر ایمنی مثل آزاتیوپرین، سیکلوسپورین، پردنیزون، داکلیزومب و … اختلال ایجاد کند، از مصرف همزمان آنها خودداری کنید.

مصرف در بارداری و شیردهی :

از آنجائیکه اطلاعات قابل اطمینان، در مورد ایمنی مصرف ملاتونین در بارداری و شیردهی در دسترس نمی باشد، از مصرف آن در بارداری و شیردهی اجتناب کنید.

ترکیبات قرص ملاتونین 5 سیمرغ دارو :

ملاتونین 5 میلی‌گرم

شرکت سیمرغ دارو عطار در سال 1391 با همت و سرمایه 8 نفر از داروسازان شهرستان نیشابور و حسابداری مجرب، تاسیس شد. هدف شرکت سیمرغ دارو، تامین بخشی از نیازهای دارویی کشور در بالاترین سطح کیفی، منطبق با استانداردهای روز بین المللی است. این شرکت، تولید کننده دارو‌های طبیعی، مکمل و همچنین داروهای شیمیایی، خوراکی و موضعی غیر استریل در اشکال قرص، کپسول، شربت، سوسپانسیون، قطره، کرم، پماد و ژل است. فرمولاسیون محصولات در سیمرغ دارو عطار به وسیله پیشرفته‌ترین و دقیق‌ترین روش‌های آزمایشگاهی، مورد تایید و کنترل کامل قرار می‌گیرد و نتیجه آن، کیفیت بسیار بالای داروی ساخته شده با حفظ خصوصیات شیمیایی مواد و اثر بخشی مناسب است که قابل قیاس با نمونه‌های تجاری خارجی است.

ویژگیهای محصول

وزن 20 گرم
نوع محصول

قرص

برند

گروه

تنظیم خواب

نوع محفظه

جعبه مقوایی

جنسیت مصرف

عمومی

تعداد

30 عدد

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

شرکت داروسازی سیمرغ داروی عطار