محلول ضد شپش نایلیس کیمازی

Nylice Kimazi (Isopropyl Myristat) 49.5% Head Lice and Nits Elimination Solution

ویژگی‌های محلول ضد شپش نایلیس:

 • از بین برنده‌ی شپش و تخم شپش
 • حذف شپش با مکانیسم فیزیکی
 • حاوی ایزوپروپیل میریستات ۴۹/۵ درصد
 • حاوی سایکلومتيكون و روغن اکالیپتوس
 • همراه با شانه اختصاصی
 • همراه با شانه‌ی ویژه‌ی شپش سر

118.000 تومان

برند کیمیا کالای رازی شناسه محصول: نامعلوم دسته: , , , برچسب:
(4 بررسی مشتری)
با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

محلول ضد شپش نایلیس کیمازی

در این محصول از محصولات ضد شپش دسته بندی مراقبت مو از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به:

شپش سر، گونه‌ای حشره می باشد که از خون موجود در پوست سر انسان تغذیه خواهد کرد. این حشره‌ به سر انسان حمله می کند و اکثرا کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وجود شپش در سر نشانه‌ی عدم بهداشت یا محیط زندگی آلوده نمی باشد حتی این موجودات با خود باکتری یا بیماری واگیردار را به همراه ندارند. برای مقابله با شپش سر و تخم‌های آنان، بی‌شمار روش مختلف پیشنهاد شده است، اما تعدادی از این روش‌ها در مقایسه با سایرین کارآمدتر می باشند.

محلول ضد شپش نایلیس

محلول ضد شپش نایلیس

نایلیس، که توسط شرکت کیمیا کالای رازی تولید شده، یکی از قوی‌ترین داروهای موجود در بازار ایران برای درمان شپش سر میباشد که می‌تواند با استفاده از روش فیزیکی پس از نخستین استفاده، تمامی شپش‌ها و تخم‌های شپش موجود در سر را از بین خواهد برد. در روش فیزیکی، ترکیباتی که به‌طور فیزیکی باعث انحلال کوتیکول پوشاننده اسکلت شپش می‌شوند استفاده خواهد شد. محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، حاوی ایزوپروپیل میریستات ۴۹/۵ درصد، سایکلومتيكون و روغن اکالیپتوس است که در کمک به از بین بردن شپش‌های سر و همچنین نابود کردن تخم‌های آن‌ها کاربرد دارد‌.

شپش سر چیست؟

شپش یک انگل خارجی بدن انسان محسوب می‌شود که می‌تواند سر و بدن افراد را آلوده سازد. تخم این حشره که رشک (nit) نام دارد، بیضی شکل و سفید رنگ بوده و به مو و درز لباس‌ها می‌چسبد. شپش در مو و لباس زندگی می‌کند و فقط به خاطر تغذیه روی سطح بدن میآید و خودش را به پوست می‌چسباند و آن سوراخ کرده و بزاق خود را در زیر پوست تزریق نموده و با مکیدن خون، مواد زائدی را نیز از خود دفع می‌کند. همین تلقیح مواد زائد و بزاق به زیر پوست منجر به ایجاد برآمدگی قرمز رنگ همراه با خارش می‌گردد.

محلول ضد شپش نایلیس

محلول ضد شپش نایلیس

نام علمی شپش پدیکولوس هومانوس کاپیتیس ( Pediculus Humanus Capitis می‌باشد. این حشره شش پا دارد که قادر به چنگ زدن به مو می‌باشد، ولی بدون بال است و توانایی پریدن ندارد. طول عمر آن کمتر از ۳۰ روز است. ولی نکته اینجاست که شپش ماده بین ۵۰ تا ۱۵۰ عدد تخم به جا می‌گذارد. شپش بالغ با حرکت روی سر روزانه ۴ تا ۶ تخم روی موها قرار می‌دهد که هر کدام از این تخم‌ها در یک کپسول بسیار چسبناک قرار گرفته‌اند.

این کپسول‌ها در نزدیکی پوست سر که دما و رطوبت مناسب دارد و از فاصله‌ی تقریبا ۵ میلی‌متری ریشه‌ی موها، به مو می‌چسبد و به راحتی جدا نمی‌شود. پس از ۷ روز شپش‌ها از تخم سر بیرون می‌آورند و طی ۳ بار پوسته‌ریزی به شپش بالغ تبدیل می‌شوند.

مکانیسم اثر محلول ضد شپش نایلیس کیمازی Nylice Kimazi (Isopropyl Myristat) 49.5% Solution:

محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، فرآورده‌ای بی‌نظیر در درمان شپش موی سر می‌باشد و بدون اثرات سوء برای مو و پوست سر می‌تواند در زمان ۱۰ دقیقه، باعث از بین رفتن شپش موی سر شود. فرآورده‌های موجود در بازار جهت درمان شپش سر حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که به نوعی حشره‌کش محسوب می‌شوند و این ترکیبات دارای اثرات سمی بر روی پوست و سیستم عصبی افراد می‌باشند.

محلول نایلیس حاوی ترکیباتی است که به طریق فیزیکی به مقابله با شپش سر می‌پردازد. اسکلت شپش با نوعی موم که از جنس هیدروکربن‌ها می‌باشد پوشیده شده است. این پوشش در حفظ آب بدن این حشره موثر است. زمانی که این پوشش از بین برود حشره شروع به از دست دادن آب می‌کند و این منجر به مرگ حشره می‌شود.

نایلیس

نایلیس

«ایزوپروپیل میریستات ۴۹/۵ درصد » در محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، با از بین بردن این موم و بستن منافذ تنفسی، شپش را در معرض نابودی قرار داده و اجازه رشد و تکثیر به این شپش‌ها را نمی‌دهد. زمانی که شپش تخم گذاری می‌کند پس از ۵ تا ۶ روز لایه‌ای که اطراف تخم شپش ایجاد می‌شود با استفاده از این ترکیبات قابل تخریب است و از آنجایی که بازه‌ی زمانی رشد شپش‌ها ۷ روز می‌باشد، لازم است که بعد از ۷ روز از اولین مصرف، جهت از بین بردن تخم شپش‌ها دوباره از این محلول و شامپو استفاده شود تا مانع تکثیر آن‌ها گردد.

دیگر ترکیب به کار رفته در محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، «سيكلومتيكون» می‌باشد، سیکلومتیکون یک حلال و پاک‌کننده می‌باشد که اثرات «ایزوپروپیل میریستات» را از راه پلیمریزه شدن افزایش می‌دهد. این ترکیب جذب پوستی ندارد و هیچگونه اثرات سمی برای آن گزارش نشده است. همچنین استفاده از «روغن گیاهی اکالیپتوس» با خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد باکتریایی در محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، سبب افزایش کارایی آن در از بین بردن شپش موی سر شده است.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

نایلیس

نایلیس

موارد مصرف محلول ضد شپش نایلیس:

از بین برنده‌ی شپش سر و تخم شپش؛ حذف شپش با مکانیسم فیزیکی

روش مصرف محلول ضد شپش نایلیس:

دقت نمائید موها خشک باشند. اگر موی سر بلند می باشد، ابتدا آنرا به چند قسمت تقسیم کنید.

لوسیون را روی تمام بخش های مو، پشت گوش ها و پشت گردن اسپری کنید. دقت کنید که تمام قسمت های موها از ریشه تا انتهای مو به طور کامل به محلول نایلیس آغشته گردد. اسپری کردن را تا زمانی که موها به طور کامل حالت مرطوب شود ادامه دهید.

به مدت 10 دقیقه با نوک انگشتان، موهای خود را ماساژ بدهید.

از شانه مخصوص استفاده کنید و موها را به خوبی شانه کنید. شانه کردن موها باید به این صورت باشد که از ریشه مو شروع شود به طرف انتهای مو. برای راحت تر و بهتر شانه شدن، موها را به صورت دسته به دسته شانه کنید.

در پایان موها را به وسیله شامپو و آب گرم خوب شستشو دهید و آبکشی کنید.

تمام مراحل فوق را 7 روز بعد تکرار کنید.

هشدار مصرف محلول ضد شپش نایلیس:

فقط برای استعمال خارجی می‌باشد.

استفاده از این فرآورده در کودکان زیر دو سال با نظر پزشک انجام شود.

مصرف این فرآورده درون بینی، ناحیه واژن و همچنین ابرو و مژه‌ها (نزدیک چشم)، فقط با نظر پزشک مجاز است.

در صورت بروز هرگونه حساسیت پوستی با پزشک معالج مشورت گردد.

استفاده از این محصول برای کودکان زیر دو سال بدون نظر پزشک توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی مصرف:

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، تاکنون گزارشی مبنی بر ایجاد عارضه در اثر استفاده از این ترکیبات برای خانم‌های باردار و کودکان بالای دو سال مشاهده نشده است. بنابراین محلول ضد شپش نایلیس کیمازی، قابلیت استفاده برای تمام افراد و گروه‌های سنی مختلف را دارا می‌باشد.

شرایط نگهداری:

در دمای زیر ۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد و دور از نور و رطوبت نگهداری شود.

این محصول قابل اشتعال است. بنابراین باید دور از حرارت مستقیم و شعله نگهداری شود.

دور از دید و دسترس کودکان قرار دهید.

ترکیبات محلول ضد شپش نایلیس:

ایزوپروپیل میریستات 49.5 %، سیکلومتیکون، روغن اکالیپتوس

ویژگیهای محصول

وزن نامعلوم
نوع محصول

محلول

گروه

ضد شپش

نوع محفظه

بطری اسپری دار

جنسیت مصرف

عمومی

حجم

100 میلی لیتر, 50 میلی لیتر

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

به سفارش کیمیا کالای رازی, لابراتوارهای دنیای بهداشت

4 دیدگاه برای محلول ضد شپش نایلیس کیمازی

 1. سلمان احمدی

  با سلام تاثیرش خوبه یا محصولی بهتری پیشنهاد دارین

  • دکتر محمدرضا کیافر

   سلام لطفا به واتس اپ داروخانه پیام بدین

 2. زهرا موسوی

  خوب بود بعد از چند بار استحمام کامل از بین رفت

 3. مهدیه رجبی (خریدار محصول)

  عالی بعد دو بار استفاده کاملاً شپش ها از بین رفتن

 4. مریم حسینی (خریدار محصول)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *