قرص مولتی پریناتال نکستایل 60 عددی

Multi Prenatal NEXTYLE Tablet 60tabs

ویژگی‌های قرص مولتی پریناتال نکستایل:

  • حمایت از مادران باردار و شیرده برای دریافت مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز
  • کمک به رشد و تکامل جنین
  • حاوی آنتی‌اکسیدان
  • افزایش سیستم ایمنی بدن
  • پیشگیری از کم‌خونی ناشی از کمبود آهن
  • کمک به سلامت پوست، مو، ناخن، استخوان و مفصل‌ها و…
  • تقویت سیستم عصبی جنین
  • کمک به کاهش نقص‌های مادرزادی
  • کمک به کاهش سقط جنین و یا زایمان زودرس


۱۸۶.۰۰۰ تومان۳۴۰.۰۰۰ تومان

با خرید ۴۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

قرص مولتی پریناتال نکستایل

در این محصول از دسته‌بندی مکمل‌های بانوان در دوران بارداری و شیردهی از محصولات سایت دکتر دانیالی می‌پردازیم به:

دوران بارداری یکی از دوره های شیرین و خاطره انگیزی ست که یک مادر و زن می‌تواند آن را تجربه کند، چنانچه این زمان با برنامه ریزی غذایی، دارویی و… بگذرد، مادر وقتی بدان دوران فکر میکند، حس بدی نداشته و لبخند کوچکی گوشه ی لبش خواهد نشست. بنابراین لازم و ضروری است که بانوان باردار بیش از پیش به خود و فرزند درون شکمشان بیاندیشند که چه بهتر پیش از بارداری بتوان از فرصت بهره برده و برنامه داشت.

مکمل «نکستایل مولتی پریناتال» که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز مادران باردار و شیرده است می‌تواند به سلامتی مادر، جنین، نوزاد کمک کرده و حتی در آینده و با گذشت زمان که نوزاد به فرد بزرگسالی بدل میشود، تأثیرات آن برنامه ریزی ها را ببینیم و مادران نیز پس از زایمان، همچنان تا جایی که میشود تلاش کنند تا سالم و تندرست بمانند.

ویتامین آ A موجود در قرص مولتی پریناتال نکستایل، یکی از مهمترین ویتامین های دوران بارداری است که برای رشد اندام های جنین مانند قلب، ریه ها، چشم ها، استخوان ها، سیستم گردش خون و… لازم است. این ویتامین در دوران نزدیک به زایمان ضروری است، زیرا پس از زایمان به بازسازی بافت های بدن کمک کرده و به مبارزه با عفونت ها و به سوخت و ساز بدن کمک میکند. ولی اگر در میزان و مقدار بالاتر استفاده شود باعث نقص های مادرزادی شده و به کبد آسیب میرساند، بنابراین باید پیش از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

قرص مولتی پریناتال نکستایل

Multi Prenatal NEXTYLE Tablet

ویتامین د۳ D3 یا کلکالسیفرول موجود در این مکمل خطر ابتلا به پره اکلامپسی (از عوامل زایمان زودرس), دیابت بارداری، کم وزنی هنگام تولد و خطر خونریزی پس از زایمان را کاهش می‌دهد. ویتامین ای E با نام دانشیِ آلفا توکوفرول در سال ۱۹۲۰ بعنوان فاکتوری محلول در چربی و ضد سقط جنین ثبت شد که کمبود این ویتامین در نوزادان، کم‌خونی و ورم بدن را همراه خواهد داشت.

ویتامین ب۱ B1 یا تیامین در قرص مولتی پریناتال نکستایل، کمک می کند تا کربوهیدرات به انرژی تبدیل شده و همچین به سیستم عصبی عضله ها و قلب برای کارکرد بهتر کمک کرده که برای رشد مغز جنین ضروری بوده و زنان باردار روزانه ۱/۴ میلی‌گرم بدان نیازمندند و اگر کمبود شدید به این ویتامین نمایان شود زمینه را برای بیماری بری بری فراهم خواهد کرد که مشکل در راه رفتن، کاهش هوشیاری، افرایش ضربان قلب، تنگی نفس و… جزئی از عوارض آن است.

کمبود ریبوفلاوین یا ب۲ B2 در بدن باعث کاهش ماده ی معدنی آهن و برآیند آن کم خونی شده، که به خطر انداختن رشد جنین و پره اکلامپسی، فشارخون در مادر باردار همراه خواهد داشت، که حتا میتواند کشنده هم باشد، اگر مواد غذایی خوب و تازه در دسترس نبود، می بایست مکمل آن را دریافت کرد و از پیامدهای اولیه ناشی از کمخونی میتوان به سرگیجه، ریزش مو، شوره سر، حالت تهوع و… اشاره کرد.

به دلیل تغییرات هورمونی در مادر باردار، کشیدگی پوست، آکنه و لکه های قهوه ای بروی صورت ناشی از کمبود نیاسین آمید یا ب۳ B3 در بدن است، ولی در برخی موارد اگر به مقدار زیاد مصرف شود، عوارض جانبی همچون خشکی پوست یا چشم ها، تهوع، استفراغ، قرحه گوارشی، خارش پوست را داشته که اندازه و مقدار آن را باید از مشورت با پزشک یا داروساز دریافت کنید.

کمک به رشد مغز و سیستم عصبی که در سوخت و ساز پروئین و کربوهیدرات ها به جنین در حال رشد، وظیفه ی ویتامین ب۶ B6 است که بسیار مهم و ضروری است، درصورتیکه از ویار بارداری رنج میبرید با پزشک در این باره صحبت کنید.

مکمل اسید فولیک و ید که به بدن برای بازسازی سلولی و برای پیشگیری از نقص ها در مغز و نخاع جنین کمک میکند، نیز در راه رفتن و کارکرد روده ها اثربخش است. از آنجاییکه نوزادان یُد را از مادر می‌گیرند، از اینرو مادران باردار نیاز به ید دارند که اگر جز این شود با عوارضی همچون مرگ نوزاد، سقط، ناهنجاری های مادرزادی، نقص مغزی و ناشنوایی پیوند دارد، نسبت به درجه ی ید در مادر، با نمره ی IQ یا ضریب هوشی در نوزادان ارتباط دارد.

قرص مولتی پریناتال نکستایل

قرص مولتی پریناتال نکستایل

کمبود ویتامین ب۱۲ B12 ممکن است سطح لیتپین را بالا برده و تغییر داده که بدان «هورمون سیری» می‌گویند که زمان توقف در خوردن را به ما اطلاع میدهد و این کمبود ممکن است خطر دچار شدن به دیابت نوع ۲ و دیگر اختلالات متابولیک بلا برده که فرآوری هورمون را در طول زمان رشد جنین تغییر میدهد.

به طور روزانه مادر و کودک به ویتامین سی C یا اسیداسکوربیک برای پروتئین کلاژن سازی نیازمندند که ضروری برای رشد غضروف ها، تاندون ها و استخوان هاست و کمبود آن در «رشد ذهنی» کودکان ایجاد اختلال می‌کند، این مکمل با اینکه میتواند پارگی زودرس کیسه آب را کاهش دهد ولی نگرانی هایی در پیوند با خطر زایمان زودرس را بدنبال خواهد داشت.

آهن یا فروس فومارات برای پیشگیری از کم خونی فقر آهن که در تولید گلبول‌های قرمز که وظیفه انتقال اکسیژن را به بدن دارند، بسیار موثر است و کمبود آن سوزس سردل، از دست دادن اشتها، یبوست، اسهال، مدفوع تیره رنگ را بدنبال دارد ولی چنانچه از بواسیر یا هموروئید رنج میبرید باید با پزشک خود حرف بزنید.

روی یا زینک ماده ی معدنی دیگری است که برای رشد سلولی کودک و فرآوری کارکرد مناسب DNA نیاز در بدن است و از سیستم ایمنی بدن حمایت و زخم ها، حس چشایی و بویایی را بهبود می‌بخشد، اگر این ماده در بدن مادر به اندازه کافی نباشد، نوزاد هنگام تولد وزن پایینی خواهد داشت.

بنا به گفته پژوهشگران دوران بارداری به دلیل های گوناگون می تواند زمان مناسبی برای بهبود تراکم استخوانی و کمک به تقویت استخوان های مادر باشد. اول آنکه میزان جذب کلسیم بدن در بارداری افزایش می یابد. دومین دلیل افزایش ترشح هورمون استروژن است که وظیفه محافظت از استخوان های بدن را بر عهده دارد. سومین و آخرین دلیل اینکه تحمل وزن جنین در بارداری به مثابه انجام تمرینات قدرتی باعث استحکام و قوی تر شدن استخوان های بدن مادر در این دوران می شود.

طبق پژوهشی، مادرانی که در طول سه ماهه دوم و سوم بارداری از مکمل های کلسیم بهره بردند در قیاس با مادرانی که از دارونما استفاده کردند، ۱۵٪ از تراکم استخوانی بهتری برخوردار بودند و مادرانی که روزانه ۱۵۰۰ میلی‌گرم کلسیم دریافت کرده بودند در معرض خطر کمتری برای ابتلا به پره اکلامپسی (عوامل زایمان زودرس) قرار داشتند. اگر کلسیم در بدن مادر باردار به اندازه ی کافی نباشد، جنین این کلسیم را از استخوان های مادر دریافت خواهد کرد که این امر در آینده پوکی استخوان را برای زن یا مادر به همراه خواهد داشت ولی مصرف بیش از اندازه ی کلسیم عوارضی همچون اختلال در جذب مواد معدنی، یبوست و یا خطر سنگ کلیه را افزایش می دهد.

قرص مولتی پریناتال نکستایل

قرص مولتی پریناتال نکستایل

اسید چرب امگا۳ یا دوکوزاهگزانوئیک اسید موجود در قرص مولتی پریناتال نکستایل، نیز در رشد مغزی، چشمی و سیستم عصبی جنین شما موثر است و اگر به قدر کافی استفاده شود، کمک به پیشگیری از زایمان زودرس، تضمین وزن سالم نوزاد هنگام بدنیا آمدن، به خلق و خوی مادر در طول دوره بعد از زایمان خواهد کرد جزئیات مربوط به مزایای DHA برای رشد مغز جنین را در هر سه ماهه بارداری تا زمان زایمان را می توان اینگونه توضیح داد: مخ مسئول اندیشه، بخاطرسپاری و احساس است، مخچه مسئول کنترل حرکت است، ساقه مغز مسئول زنده نگه داشتن بدن است.

امیدواریم که این پژوهشنامه توانسته باشد اطلاعات مفیدی درباره ی مکمل بارداری و تکامل رشد جنین را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

موارد مصرف قرص مولتی پریناتال نکستایل:

مولتی ویتامین بارداری و شیردهی

روش مصرف قرص مولتی پریناتال نکستایل:

روزی ۱ عدد قرص مولتی پریناتال نکستایل با مقدار کافی آب به همراه یک وعده غذایی میل نمایید.

هشدار مصرف قرص مولتی پریناتال نکستایل:

در صورت سابقه بیماری و یا استفاده از سایر داروها، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

این فرآورده مکمل است و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی‌باشد.

موارد منع مصرف قرص مولتی پریناتال نکستایل:

درصورتیکه به هر یک از اجزای تشکیل دهنده ی این فرآورده آلرژی دارید، قبل از مصرف پزشک یا داروساز را مطلع نمایید.

قرص مولتی پریناتال نکستایل

قرص مولتی پریناتال نکستایل

عوارض جانبی:

ممکن است با مصرف آهن علائم گوارشی مثل یبوست، اسهال، تهوع، استفراغ، تغییر رنگ در ادار یا مدفوع مشاهده گردد که معمولا این عوارض موقتی بوده و به مرور زمان از بین می‌روند.

مصرف در بارداری و شیردهی:

مصرف قرص مولتی پریناتال نکستایل در بارداری و شیردهی باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.

شرایط نگهداری:

قرص مولتی پریناتال نکستایل را در جای خشک، دور از نور و رطوبت و دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید.

ترکیبات قرص مولتی پریناتال نکستایل:

ویتامین آ (استات و بتاکاروتن), ویتامین د۳ (کلکالسیفرول), ویتامین ای E (آلفا توکوفرول), ویتامین ب۱ (بعنوان تیامین مونو نیترات), ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین),  نیاسین آمید، ویتامین ب۶ (بعنوان پیریدوکسین), فولیک اسید، ویتامین ب۱۲ (بعنوان سیانوکوبالامین), ویتامین سی/ث (اسیداسکوربیک), آهن (فروس فومارات), روی (بعنوان اکسید روی)،  کلسیم (بعنوان کربنات کلسیم), دوکوزواهگزانوئیک اسید. و همچنین ترکیباتی چون نشاسته، اسید استریک، کراس کارملوز سدیم، استئارت منیزیم، تالک و دی اکسید سیلیکون

جدول ترکیبات قرص مولتی پریناتال نکستایل:

میزان مصرف روزانه:
عنوانمقدار در میزان مصرف روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
ویتامین آ (استات و بتاکاروتن)۰۰۰۴ IU٪۰۰۱
ویتامین د۳ (کلکالسیفرول)۰۰۴ IU٪۰۰۱
ویتامین ای E (بعنوان دی آلفا توکوفرول)۱۱ IU٪۷۳
ویتامین ب۱ (بعنوان مونو نیترات)۵۸/۱ میلی‌گرم٪۰۳۱
ریبوفلاوین۷/۱ میلی‌گرم٪۰۱۱
نیاسین‌آمید۸۱ میلی‌گرم٪۰۰۱
ویتامین ب۶ (بعنوان پیریدوکسین)۶/۲ میلی‌گرم٪۰۰۱
فولیک اسید۰۰۸ میکروگرم٪۴۳۱
ویتامین ب۲۱ (بعنوان سیانوکوبالامین)۴ میکروگرم٪۰۵۱
ویتامین سی/ث (بعنوان آسکوربیک اسید)۰۰۱ میلی‌گرم٪۷۶۱
آهن ‌(بعنوان فروس فومارات)۷۲ میلی‌گرم٪۰۰۱
روی (بعنوان اکسید روی)۵۲ میلی‌گرم٪۰۰۲
کلسیم (بعنوان کربنات کلسیم)۰۰۲ میلی‌گرم٪۰۲
دوکوزواهگزانوئیک اسید۰۵ میلی‌گرم__
دیگر ترکیبها: نشاسته، اسید استریک، کراس کارملوز سدیم، استئارت منیزیم، تالک و دی اکسید سیلیکون.____

 

برند نکستایل یک برند ایرانی ارائه دهنده مکمل های غذایی با کیفیت است. بهترین محصولات برند Nextyle - نکستایل را می توانید از داروخانه آنلاین دکتر دانیالی با ارسال سریع و مطمئن خریداری نمایید.

ویژگیهای محصول

وزن نامعلوم
نوع محصول

قرص

گروه

مولتی ویتامینهای دوران بارداری و شیردهی

جنسیت مصرف

بانوان

نوع محفظه

جعبه مقوایی, قوطی پلاستیکی

تعداد

60 عدد

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

شرکت دارویی نکسوس

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص مولتی پریناتال نکستایل 60 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *