گزارش نادرستی مشخصات

قرص کلد بایو فایت گرین نیچر 30 عددیGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs

(دیدگاه 5 کاربر)
تاریخ انقضا: 2023/11/30

ویژگی های قرص کلد بایو فایت :

 • کمک به درمان بیماری‎‌ها و عفونت ریه
 • جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا
 • سرکوب عامل بیماری کرونا
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • دارای تائیدیه TGA
۳۵۸.۰۰۰ تومان

موجود

مقایسه
نقد و بررسی اجمالیGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs

قرص کلد بایو فایت گرین نیچر

در این محصول از دسته بندی  تقویت سیستم ایمنی و سلامت ریه از محصولات سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

به زبان ساده، سیستم ایمنی بدن شبکه‌ای ترازمند از سلول‌ها و اندام‌ها است که با همکاری یکدیگر همانند گروه ضربتی پرتوان در جستجوی ویروس‌ها و باکتری‌های آسیب‌رسان، از بدن در برابر بیماریها دفاع می‌کنند. بدن پروتئین‌هایی به نام پادتن می‌سازد که سلول‌های بیگانه و دشمن را نابود کند. آن‌ها به دفع بیماری‌های رایج مثل آنفولانزا یا سرماخوردگی کمک می‌کنند.

شگفت اینجاست که؛ وقتی بدن «دوباره» آن تازنده یا دشمن را می‌بیند، درجا آنرا بازشناخته و پیش از پدیدار شدن بیماری، شروع به از بین بردن تازنده می‌کند. این همان چیزی است که باعث می‌شود واکسن ها یا ایمن‌سازی ها برای بیماری‌هایی مانند آنفولانزا، سرخک، آبله مرغان یا هپاتیت کار کنند. واکسن دارای مقدار کمی، ولی بی ضرر از آن نوع بیماری است، بنابراین سلول‌های ایمنی می‌توانند بدان‌ها واکنش نشان دهند، یاد بگیرند و به یاد بیاورند که بار دیگر چگونه از بدن در برابر آن آسیب‌ها پاسداری و ایمن‌سازی کنند.

ولی کار بعدی سیستم ایمنی این است که بدن را برای مبارزه با ویروس «در آینده» آماده کند. این کار سخت‌تر از کار اول است زیرا ویروس‌های گوناگون می‌توانند باعث سرماخوردگی شوند، که نزدیک به ۲۰۰۰ گونه آن شناسایی شده است. وقتی فردی سرما می‌خورد، ویروس‌هایی که باعث سرماخوردگی می‌شوند خود را به سلول های درون بینی در مجرای بینی و سینوس ها می‌چسبانند. سپس سلول‌ها شروع به کپی برداری از خود می کنند. حدود دو روز طول می کشد تا سلول‌ها سیستم ایمنی را برانگیخته و شروع به مبارزه می‌کنند.

کلد بایو فایت
کلد بایو فایت

آنها این کار را با گسترش پیام‌رسان‌های شیمیایی به نام سیتوکین‌ها انجام می‌دهند. بدن به چند روش به سیتوکین‌ها پاسخ می‌دهد. اول، رگ‌های خونی بزرگ‌تر یا گشاد می‌شوند تا به گلبول‌های سفید خونی که با عفونت مبارزه می‌کنند اجازه دهند به جایی که ویروس است برسند. هنگامی که رگ ها ورم می‌کنند، باعث می‌شود بینی و راه هوایی احساس گرفتگی یا درد کند. بنابراین گذشته از درمان و یا کاهش نشانه‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، نخست بدن می‌بایست از سیستم ایمنی بالایی برخوردار باشد تا بهتر بتواند در برابر گونه‌های دیگر این دو نوع بیماری ویروسی و با هر بیماری دیگری مبارزه کند.

کلد بایو فایت گرین نیچر Cold Bio Fight GreenNuature, حاوی عصاره گیاهی است بنام آندروگرافیس پانیکولاتا که در طب گیاهی برای حمایت از سلامت و کارکرد سیستم ایمنی بدن کاربرد دارد. این گیاه دارای کنش‌های آنتی‌اکسیدانی است که به پاسداری و نگهداری از بدن در برابر اثرهای آسیب‌رسان رادیکال‌های آزاد که باعث آسیب سلولی و استرس اکسیداتیو می‌شود کمک کند. هم‌چنین می‌تواند به کاهش نشانه‌ها و یا بهبود سرماخوردگی و آنفلوآنزا یاری رساند.

آندروگرافیس پانیکولاتا

Andrographis paniculata

یکی از گیاهان دارویی است که بومی هند و سریلانکا است و در جنوب و جنوب شرقی آسیا کشت می‌شود نام‌های گوناگونی مانند چیرتای سبز، پادشاه تلخ، گالگمه، چوان شین لیان و… دارد که در ایران بنام نائین هاوندی نیز خوانده می‌شود. آندروگرافیس پانیکولاتا یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی جهان در طب سنتی است که برای درمان عفونت‌های دستگاه تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا، اسهال، تب ناشی از چند علت عفونی، یرقان، سلامت کبد، قلب و رگ‌ها و بعنوان آنتی‌اکسیدان بکار گرفته می‌شود.

بیشتر از برگ و ریشه این گیاه برای چنین هدف‌هایی بهره برده می‌شود که در کلد بایوفایت گرین نیچر، از عصاره «کل گیاه» استفاده شده است. گیاهی است که بدلیل دربرداشتن فلاونوئیدها و آندروگرافولیدها (با خاصیت آنتی‌اکسیدانی) و دیترپن ها (اسانس های روغنی)، سیستم ایمنی بدن را نیرو می‌بخشد و عصاره خشک شده برگ آن حاوی ۱۰ درصد آندروگرافولید است.

کلد بایو فایت
کلد بایو فایت

در یک پژوهش کنترل‌شده ، دوسورکور با دارونما بوسیله قرص کان جانگ (کان جانگ، سازمان گیاهی سوئد) حاوی عصاره آندروگرافیس پانیکولاتا برای بررسی درمان آنفلوآنزا صورت گرفت. نشان داده شد که این گیاه نسبت به بیمارانی که آمانتادین برای پیشگیری از عفونت مصرف می‌کنند، دارویی که از سوی سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده است، احساس بهتری دارند. بیمارانی که از این ترکیب گیاهی بهره بردند نیز پس از آنفولانزا عوارض کمتری مانند درد سینوسی و همچنین مشکل‌های تنفسی و سرفه داشتند.

در همان سازمان پژوهشی دیگر برای درمان سرماخوردگی در یک مدرسه روستایی انجام شد. دانش‌آموزان به دو گروه بخشبندی شدند که گروه یک (۵۴ نفر) روزانه ۲ قرص کان جانگ و گروه دو (۵۳ نفر) روزانه ۲ قرص دارونما, در طول سه ماه دریافت کردند. دانش‌آموزانی که به صورت هفتگی بوسیله یک پزشک که وجود یا عدم وجود سرماخوردگی معمولی را در طول سه ماه شناسایی کرده بود، بررسی کردند. روشن شد که پس از تجویز مکمل کان جانگ بعد از ماه اول تفاوت چشمگیری روی نداد.

ولی پس از سومین ماه مصرف کان جانگ، در قیاس با گروه دارونما کاهش معنی‌دار و چشمگیری در بروز سرماخوردگی دیده شد. میزان بروز سرماخوردگی در بین دانش‌آموزان تحت درمان با کان جانگ ۳۰ درصد در قیاس با دارونما ۶۲ درصد بود. بنابراین خطر نسبی سرماخوردگی برای گروه کان جانگ بسیار کمتر بود و حاکی از آن است، که «قرص کان جانگ» اثر پیشگیرانه و بازدارنده‌ای در برابر سرماخوردگی و نشانه‌های آن در طول فصل زمستان دارد.

آندروگرافیس پانیکولاتا و کووید۱۹ (کرونا)

در هنگام همه‌گیری شیوع کووید-۱۹ وزارت بهداشت تایلند در دسامبر ۲۰۲۰، بهره بردن از عصاره آندروگرافیس پانیکولاتا را برای یک برنامه آزمایشی جایگزین در درمان کووید۱۹ تأیید کرد. در ژون ۲۰۲۱، بهداشت تایلند بیان کرد که این دارو برای زندانیان سودمند بوده که دولت تایلند بکارگیری از آندروگرافیس پانیکولاتا یا چیرتای سبز را برای درمان بیماران کووید۱۹ اثربخش خواند. ولی همچنان این داوی و ادعا بحث‌برانگیز و بی‌شک نیاز به پژوهش‌های بیشتر دارد.

ناگفته نماند پژوهش‌هایی نیز در پیوند با آندروگرافیس پانیکولاتا یا نائین هاوندی و درمان سرطان و نیز پیشگیری از سرطان صورت گرفته که شاید بتواند در این امر امیدوارکننده و اثربخش باشد.

کلد بایو فایت
کلد بایو فایت

موارد مصرف کلد بایو فایت :

مکمل دارویی گیاهی کلد بایوفایت گرین نیچر Cold Bio Fight GreenNuature جهت افزایش نیروبخشی سیستم ایمنی بدن و بهبود برخی نشانه‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا، ۳۰ عدد قرص روکشدار

روش مصرف کلد بایو فایت :

بزرگسالان ۱ تا ۲ قرص در روز یا طبق توصیه پزشک مصرف کنند.

چنانچه نشانه‌ها ادامه یافتند با پزشک و یا داروساز مشورت کنید.

هشدار مصرف کلد بایو فایت :

این فرآورده در زمان بارداری و شیردهی و کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌شود.

در صورت جراحی، از دو هفته پیش مصرف دارو را قطع کنید.

کلد بایو فایت
کلد بایو فایت

تداخلات دارویی :

کسانی‌که دارو‌های زیر را مصرف می‌کنند،پیش از مصرف این فرآورده با پزشک و یا داروساز مشورت کنند:

دارو‌های ضدانعقاد، دارو‌های سرکوب‌کننده سیستم ایمنی.

شرایط نگهداری کلد بایو فایت :

در دمای پایین تر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد و در جای خشک و خنک بدور از دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات اصلی کلد بایو فایت :

آندروگرافیس پانیکولاتا

ترکیب‌های دیگر:

میکروکریستالین سلولز، پوویدون، کراس پوویدون، منیزیم استئارات، سیلیکا کلوئیدال انهیدورس، مالتودکسترین، کلسیم هیدروژن فسفات دی هیدرات

نمایش ادامه مطلب
برچسب:
مشخصات کلیGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs
سایر مشخصات
نوع محصول

قرص

تعداد

30 عدد

گروه

سلامت سیستم تنفسی

نوع محفظه

قوطی پلاستیکی

کشور مبدا

استرالیا

شرکت سازنده

دایاژن فارمد

وزن100 گرم
نظرات کاربرانGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs

لطفا دیدگاه خود را فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی ارسال کنید.بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها5

 • جدیدترین
 • مفیدترین
 • دیدگاه خریداران
  پرسش و پاسخGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs

  هیچ پرسشی یافت نشد

   برای ثبت پرسش، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

   نقد و بررسیGreen Nature Cold BioFight 30 Tabs