داروخانه آنلاین دکتر دانیالی
سبد خرید خالی است.

تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن

تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن

تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن:

در این مقاله از سری مقالات آموزشی سلامتی سایت دکتر دانیالی می پردازیم به تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن :

ظاهراً رژیم گریپ فروت افسانه نیست!
اخیرا مطالعه ای توسط مرکز تحقیقات تغذیه و متابولیک در کلینیک Scripps انجام شده است. محققان در آنجا دریافتند که عمل ساده افزودن گریپ فروت و آب گریپ فروت به رژیم غذایی می تواند منجر به کاهش وزن شود. این مطالعه آزمایشی 12 هفته ای به سرپرستی دکتر کن فوجیوکا ، از نظر وزن و فاکتورهای متابولیکی مانند ترشح انسولین ، از 100 زن و مرد شرکت کننده در مطالعه “رژیم گریپ فروت” کلینیک Scripps ،انجام شده است.

تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن:

به طور متوسط ​​، شرکت کنندگانی که با هر وعده غذایی نصف گریپ فروت می خوردند حدود 1ونیم کیلو گرم از دست دادند ، در حالی که کسانی که یک وعده آب گریپ فروت را سه بار در روز نوشیدند حدود 1 کیلو گرم را از دست دادند. با این حال ، بسیاری از بیماران در این مطالعه بیش از 4ونیم کیلو گرم وزن کم کردند.

دکتر فوجیوکا ، محقق اصلی در مرکز تحقیقات تغذیه و متابولیک در کلینیک Scripps ، گفت: “سالها مردم در مورد رژیم گریپ فروت صحبت کرده اند ، و حتی برخی به آن رژیم قسم میخورند ، اما اکنون ما داده هایی داریم که گریپ فروت به کاهش وزن کمک می کند.”
“شرکت کنندگان در مطالعه ما عادات غذایی روزمره خود را حفظ کردند و کمی ورزش هم به روتین روزانه آنها اضافه شد.

تنها تغییر رژیم غذایی، مصرف گریپ فروت و آب گریپ فروت بود. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که یک رابطه فیزیولوژیکی بین گریپ فروت و انسولین وجود دارد ، زیرا این امر به مدیریت وزن مربوط می شود. محققان حدس می زنند که خواص شیمیایی گریپ فروت باعث کاهش سطح انسولین و کاهش وزن می شود. اهمیت این پیوند در عملکرد کنترل وزن هورمون ها نهفته است. انسولین در حالی که عملکرد اصلی آن نیست اما می‌تواند در تنظیم متابولیسم چربی کمک می کند.

هرچه میزان انسولین بعد از غذا کمتر شود ، بدن با کارایی بیشتری غذا را برای استفاده به عنوان انرژی تجزیه می کند و به همان اندازه چربی در بدن ذخیره نمی شود. گریپ فروت ممکن است دارای خواص شیمیایی منحصر به فردی باشد که سطح انسولین را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می شود.

همچنین چاقی یکی از معضلات جوامع امروزی به شمار می آید . طبق مرکز ملی آمار بهداشت ، 64 درصد بزرگسالان فقط در ایالات متحده دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. افراد دارای اضافه وزن یا چاقی بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی ، سرطان ، دیابت ، فشار خون بالا، کلسترول بالا، آپنه خواب ، آرتروز ، مشکلات کبدی و بسیاری موارد دیگر هستند. دکتر فوجیوکا اظهار داشت: “مطالعاتی که توسط ما انجام شد نشان می دهد که گریپ فروت می تواند نقش مهمی در سلامت و سلامتی کلی و مبارزه با اپیدمی چاقی داشته باشد.”

به نظر می رسد گریپ فروت به کاهش وزن و کاهش سطح انسولین کمک می کند و منجر به سلامتی می شود. خوب است که “رژیم گریپ فروت” هرگز محبوبیت خود را در میان مردم از دست ندهد. (تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن)

” مطالعه ارتباط بین مصرف گریپ فروت و آب گریپ فروت با کاهش وزن همچنان باعث افزایش فواید سلامتی مرتبط با این محصول مرکبات می شود.


منبع تاثیر گریپ فروت بر کاهش وزن : medicalnewstoday.com

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
چگونه میتوانم یک پروفایل ایجاد کنم؟
در وب سایت روی گزینه " ورود به حساب کاربری" کلیک کنید. میتوانید با استفاده از شماره موبایل ثبت نام خود را انجام دهید. (کد فعال سازی برایتان پیامک میشود .) بعد از وارد نمودن کد فعالسازی ، ثبت نام انجام می شود.
آدرس ایمیل : info[at]drdanyali.com
با ما در ارتباط باشید
شماره تلفن داروخانه : 07136383148
واتساپ: 09170621682