شربت اهورا اسلیپ اهورا دارو 60 میل

Dr.Ahura Sleep of Kid Syrup. 60ml

ویژگی های شربت اهورا اسلیپ :

  • درمان بیخوابی
  • بهبود کیفیت خواب
  • جلوگیری از بیدار شدن بین خواب
  • کمک به هوشیاری کودکان و تمرکز در طول روز
  • فرآورده ای گیاهی و حاوی عصاره های هدفمند فیبر آکاسیا، عصاره شکوفه بهار نارنج، عصاره اسطوخودوس، عصاره بابونه، عصاره بادرنجبویه، عصاره مرزنجوش و عصاره زالزالک
  • سرشار از فلاونوئیدها، سینامیک اسیدها و تری ترپن ها

65.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت اهورا اسلیپ اهورا دارو

در این محصول از محصولات مکمل کودکان از دسته بهبود خواب کودک از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

خواب یک عنصر اساسی برای سلامت روحی و جسمی کودکان است. بی خوابی کودکان به شرایطی گفته می‌شود که در آن کودک در به خواب رفتن مشکل داشته و هر از چندگاهی از خواب بیدار می‌شود. بی خوابی یا بدخوابی و یا کم‌خوابی کودکان ممکن است علت‌های گوناگونی مانند افــسردگی در کودکان، ترس، درد یا مشکل‌های پزشکی باشد. گاهی وقت‌ها هم هیچ دلیل روشنی وجود ندارد و کودک بدلیل الگوهای رفتاری پدر و مادر و سرپرست خود از این مشکل رنج می برد.

درست است که کودک برای به خواب رفتن بهتر است خسته باشد ولی خستگی نباید به اندازه ای باشد که او را بی‌خواب کند، مانند ما بزرگسالان. یا زمانیکه کودک را به اتاق خواب می‌فرستیم، ممکن است با شنیدن صدا و خنده ها و حرف زدن های طولانی مدت بزرگتر ها در پای تلویزیون، به او حس تنهایی و رهاشدگی دهد که این می‌تواند باعث افسردگی او شود و به ناهماهنگی خواب دچار شود.

ما به عنوان پدر و مادر یا سرپرست کودک وظیفه داریم که الگوهای خواب کودک دلبند و عزیزمان را در نظر بگیریم و با کمک گرفتن از مشاور یا خواندن کتاب و نوشته‌ های معتبر در این امر کوشا باشیم. درک پدر و مادر و یا سرپرست کودک از نیازهای خواب آنها اولین گام در جهت فراهم‌آوری خواب بهتر برای فرزندان است. خواب نقش مهمی در رشد ذهن کودک دارد و علاوه بر اثربخشی یکراست بر شادی، وجود علاقه و انگیزه در آنها، پژوهش‌ها نشان می دهد که خواب بر هوشیاری و توجه، کارکرد شناختی، خلق و خو، زودرنجی، انعطاف پذیری، کارکرد درست مغز و ذهن برای یادگیری واژگان و شماره‌ ها اثر می گذارد.

شربت اهورا اسلیپ

شربت اهورا اسلیپ

خواب همچنین اثرهای مهمی بر رشد جسمی و استخوانی و مهارت های حرکتی آنها خواهد گذاشت. خواب خوب و با کیفیت بر کارکرد کودکانی که به مدرسه می‌روند نیز بسیار مهم است و بر زندگی روزمره آنها نیز اثرگذار است. ناهماهنگی در خواب کودکان می‌تواند نیز با مشکل‌های سیستم ایمنی و همچنین تنش و افسردگی کودک پیوند داشته باشد. نکته مهم دیگر این است، یافته ها برآنند که خواب کم در دوران کودکی ممکن است خطرهای قلبی _ عروقی در آینده به شکل چاقی، قندخون و فشار خون بالا را به همراه داشته باشد. از این گفته ها میتوان بسادگی اهمیت کیفیت و کمیت خواب کودکان را فهمید.

شربت اهورا اسلیپ دکتر اهورا Dr. Ahura، دربردارنده ی عصاره های گیاهی و عنصرهای نیازمند بدن و هدفمند مانند فیبر آکاسیا، عصاره شکوفه بهار نارنج، عصاره اسطوخودوس، عصاره بابونه، عصاره بادرنجبویه، عصاره مرزنجوش، عصاره زالزالک، فسفر، منگنز منیزیم است. که همه ی این ترکیب‌ها در کمک به درمان بیخوابی، بهبود کیفیت خواب، جلوگیری از بیدار شدن بین خواب و کمک به هوشیاری کودکان و تمرکز در طول روز آنها اثربخش است.

وجود ماده‌های اثربخشی مانند فلاوونوئیدها، سینامیک اسیدها، تری ترپن ها و غیره در گیاهان استطوخدوس، بابونه و بادرنجبویه سبب اثربخشی این گیاه روی سیستم اعصاب مرکزی می‌شود. اثربخشی فلاوونوئیدها بر گیرنده های بنزودیازپینی باعث افزایش سطح گابا در مغز و بروز اثرات آرامبخش و ضد اظطراب می‌شود. عصاره گیاهان بکار رفته در شربت اسلیپ با خواب کودکان دکتر اهورا رفرش Dr. Ahura، سبب رفع ناهماهنگی های عصبی از جمله نگرانی، بی‌خوابی و سردرد و سرگیجه می‌شود.

فیبر آکاسیا:

از آنجایی که فیبر اقاقیا سرشار از فیبر محلول است، فیبر اقاقیا نیز به عنوان بن‌مایه‌ فیبر غذایی به غذا و اسموتی ها اضافه می شود. این فیبر برای سلامت قلب و کبد سودمند است. حاوی آلکالوئیدها، گلیکوزیدها و فلاونوئیدها که بر روی سیستم عصبی اثرگذار هستند، و باعث آرامش و کم شدن اضطراب می‌شود.

بهار نارنج:

بهارنارنج در بهبود کارکرد معده و رفع تب بسیار موثر است و تپش نامنظم قلب، دلهره و اضطراب را از بین می‌برد. مهم‌ترین خاصیت دارویی بهار نارنج اثر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدتنش دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می‌دهد و در کمک به کم خوابی یا ناهماهنگی های خواب اثربخش است.

اسطوخودوس:

از فرآورده‌های خوشبوی گیاهی مورد بکارگیری در طب سنتی است که اثر آرام‌بخشی آن مورد تأکید بسیاری از دانشمندان است. در چندین پژوهش بررسی شده، روغن گیاه اسطوخودوس در بدن انسان و حیوان، اثر ضداضطراب، تثبیت کننده خلق و خوی، آرام‌بخش، ضددرد و ضدتشنج دارد. هم‌چنین در یکی از مقاله ها، اثر آرام‌بخشی و خواب‌آوری از کُنشگری های متانولی و عصاره آبی اسطوخودوس روی سیستم عصبی مرکزی موش مورد بررسی قرار گرفت که روشن شد، عصاره متانولی اسطوخودوس اثر آرام‌بخشی قابل توجهی در مقایسه با دیازپام داشته است. اسطوخودوس اثر مثبت بر کیفیت خواب در بیماران افسرده، همودیالیزی، ایسکمیک قلبی و… را در کارنامه خود دارد.

بابونه:

سال‌هاست که چای بابونه به‌عنوان دارویی طبیعی برای کاهش التهاب، کاهش اضطراب و درمان بی‌خوابی کاربرد دارد. در حقیقت چای بابونه را آرام‌بخشی ملایم یا خواب‌آور می‌دانند. عوارض آرام‌بخش بابونه، به یک آنتی اکسیدان به‌نام آپی‌ژنین برمی‌گردد که در بابونه فراوان است. آپی‌ژنین برخی گیرنده‌های خاص مغز را تحریک می‌کند که باعث کاهش اضطراب و به‌خواب رفتن می‌شوند.

شربت اهورا اسلیپ

شربت اهورا اسلیپ

بادرنجبویه:

گیاه بادرنجبویه که نام دانشیِ آن ملیسا است، از خانواده‌ی نعنایان است. عصاره گیاه به‌طور طبیعی روی سیستم عصبی اثرگذار است و باعث آرامش می‌شود‌. ویژگی‌های آنتی اکسیدانی دارد که از آسیب به سلول‌ها جلوگیری می‌کند. این عصاره باعث بی حسی شده و آرامش ذهنی را به ارمغان می آورد که فرد را به داشتن خوابی با کیفیت سوق می‌دهد. بادرنجبویه در کاهش نشانه‌های بی‌خوابی و ناهماهنگی های خواب به ویژه اثرگذار است.

مرزنجوش:

گیاه مرزنجوش به درمان استرس و اضطراب کمک میکند. با کمک به آرامبخشی تنش و اضطراب، مرزنجوش می تواند به بهبود کیفیت خواب نیز کمک کند. مرزنجوش در تسکین درد شقیقه اثربخش است.

زالزالک:

دارای ویژگی‌ های بی‌شماری برای سلامت بدن است؛ زالزالک هم خاصیت دارویی دارد و هم می‌توان آن را در آشپزی بکار برد. زالزالک دارای بیوفلاونوئید و آنتی‌اکسیدان‌ های گوناگون است که برای سلامت قلب بسیار سودمند است. این میوه خوشمزه بر درمان استرس و اضطراب نیز اثربخش است. زالزالک دارای ویتامین سی فراوان است، همین امر باعث می‌شود تا کارکرد سلول‌های سفید خون تقویت شده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. این میوه به کارکرد سیستم گوارش بدن ‌کمک میکند. که همه اینها در ترازمندی خواب اثربخش هستند.

منیزیم:

کمبود منیزیم می‌تواند باعث ناهماهنگی‌ های خواب شود. منیزیم برای کارکردی به نام «آرامش مغز» بسیار ضروری است. این توانایی مغز کمک می‌کند تا شخص آرام بخوابد.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و میدهد

موارد مصرف شربت اهورا اسلیپ :

درمان بیخوابی

بهبود کیفیت خواب

جلوگیری از بیدار شدن بین خواب

کمک به هوشیاری کودکان و تمرکز در طول روز

فرآورده ای گیاهی و حاوی عصاره های هدفمند فیبر آکاسیا، عصاره شکوفه بهار نارنج، عصاره اسطوخودوس، عصاره بابونه، عصاره بادرنجبویه، عصاره مرزنجوش و عصاره زالزالک

سرشار از فلاونوئیدها، سینامیک اسیدها و تری ترپن ها

روش مصرف شربت اهورا اسلیپ :

در کودکان ۲ تا ۴ سال: ۵ سی سی قبل از خواب.

در کودکان بالای ۴ سال: ۱۰ سی سی قبل از خواب.

همراه با وعده های غذایی مصرف شود.

پیش از مصرف شیشه را بخوبی تکان دهید.

دوره مصرف ۱ تا ۲ ماه است.

در صورت لزوم مصرف دارو چندین دوره در طول یک سال تکرار شود.

شربت اهورا اسلیپ

شربت اهورا اسلیپ

هشدار مصرف شربت اهورا اسلیپ :

در صورت فراموشی یک دوز، از دو برابر کردن دوز مصرفی در نوبت بعد خودداری کنید.

در صورت حساسیت به هر کدام از اجزای فرآورده، از مصرف آن خودداری کنید.

موارد منع مصرف :

این فرآورده در کودکان زیر ۲ سال منع مصرف دارد.

این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد.

عوارض جانبی :

این دارو ممکن است سبب عوارض گوارشی مانند استفراغ، یبوست و همچنین سردرد، واکنش های حساسیت زا و بالا رفتن فشار خون شود.

تداخل دارویی :

از مصرف همزمان این دارو با باربیتورات ها، آرامبخش و دارو‌های ضد دیابت خودداری شود.

شرایط نگهداری :

این فرآورده را در دمای زیر ۲۵ درجه سانتی‌گراد و در جای خشک و خنک نگهداری و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید.

پس از باز شدن فرآورده، در یخچال نگهداری شود.

دور از دید و دسترس کودکان نگهداری شود.

ترکیبات شربت اهورا اسلیپ :

فیبر آکاسیا ۷۵۰ میلی‌گرم، عصاره شکوفه بهار نارنج ۲۵ میلی‌گرم، عصاره اسطوخودوس ۷۰ میلی‌گرم، عصاره بابونه ۷۰ میلی‌گرم، عصاره بادرنجبویه ۷۰ میلی‌گرم ، عصاره مرزنجوش ۷۰ میلی‌گرم، عصاره زالزالک ۷۰ میلی‌گرم، منیزیم ۰/۱ میلی‌گرم، منگنز ۷۰ میکروگرم و فسفر ۰/۰۶ میلی‌گرم.

میزان ماده اثربخش در هر ۵ میلی لیتر شربت بر اساس رزمارینیک اسید برابر با ۴۳ درصد و بر حسب فلاونوئید، برابر‌ با ۱۳/۲ درصد می‌باشد.

شرکت اهورا دارو در سال 1382 با هدف تولید داروهای گیاهی، در زرقان فارس تاسیس شد. این شرکت هم اکنون از صادرکنندگان داروهای گیاهی به اشکال قرص، شربت، ژل موضعی و کپسول است و اولین تولید کننده داروهای گیاهی و فرآورده‌های آرایشی بهداشتی در استان فارس محسوب می‌شود. شرکت اهورا دارو با مشارکت شرکت Licogums Canada در زمینه تولید امولسیفایرهای طبیعی اولین تولید کننده در آسیا است.چشم انداز آتی اهورادارو با احیای طب سنتی و تبدیل شدن به یکی از قطب‌های تولید داروهای گیاهی در خاورمیانه قصد دارد تا طب سنتی را به مرحله ظهور دوباره برساند. قیمت پایین و حداقل عوارض جانبی داروهای گیاهی، موجب جلب توجه بسیاری از پزشکان و دانشمندان عصر مدرن شده است. شرکت اهورادارو با سابقه درخشان در امر تولید و عصاره‌گیری گیاهان دارویی طی سال‌ها تحقیق و پژوهش و آزمایشات بالینی، ثبت محصولات در مراکز دارویی را به انجام رسانیده است.

ویژگیهای محصول

وزن 150 گرم
نوع محصول

شربت

برند

گروه

خواب کودکان

حجم

60 میلی لیتر

نوع محفظه

بطری شیشه ای

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

اهورا دارو