کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا کودکان و نوجوانان 60 عددی

Daana Zinc Plus B-Complex For Kids & Teens 60 Caps

ویژگی های کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا کودکان و نوجوانان :

  • تامین کننده ویتامین‌های گروه B، بیوتین، اسید فولیک، زینک و ویتامین C
  • کمک به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن
  • تقویت سیستم ایمنی و عمومی بدن
  • درمان و پیشگیری از سوء تغذیه
  • تقویت رشد ذهنی و جسمی

تاریخ انقضا: 2025/04/10

99.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا کودکان و نوجوانان

در این محصول از محصولات زینک ( روی ) و مکمل کودکان دسته تقویت کننده سیستم ایمنی کودک از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

دوره کودکی از جمله سنین بسیار مهم است که قسمت عمده فرایند رشد و نمو در آن صورت گرفته و نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی بیش از هر زمان دیگری می باشد. کودک از زمانی که بتواند به جز شیر مادر غذای مکمل نیز مصرف نماید، به مواد مغذی که در بدن ساخته نمی‌شود یا خیلی کم ساخته ‌می شود، نیاز مبرم دارد، چرا که رشد کامل و صحیح بدن در گرو وجود آن مواد مغذی می باشد. از جمله این مواد بسیار ضروری برای رشد و نمو کودک، زینک، فولیک اسید، بیوتین، ویتامین B6 و ویتامین B12 هستند که از سن یک سالگی به بعد فقط از طریق تغذیه فراهم می شوند. اگر ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز به بدن کودک نرسد، کودک دچار کمبود وزن و یا اختلال در رشد و بیماری های مختلف ناشی از کمبود ویتامین و بعضاً ضعف جسمانی و ذهنی می شود.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

از طرفی فراهم نمودن این مواد مغذی برای بدن کودک صرفاً از طریق تغذیه هم کار چندان راحتی نیست و بیشتر مادران ترجیح می دهند که در کنار تغذیه مناسب از مکمل های مخصوص کودکان نیز استفاده کنند. متخصصین نیز در این زمینه محصولات حاوی ترکیبات کاملی از ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز رشد کودکان را توصیه می کنند.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس کودکان و نوجوانان دانا، یک مکمل عالی برای تامین نیازهای بدن این گروه در جهت تقویت رشد ذهنی و جسمی آنها می باشد. این فرآورده تامین کننده ویتامین های گروه ب (ب1 ، ب2 ، ب3 ، ب5 ، ب6 ، ب12 ) ، بیوتین ، اسید فولیک و زینک و ویتامین ث است. زینک پلاس کودکان به حفظ سلامت پوست، تقویت مو و استحکام ناخن های آنها کمک نموده و در درمان و پیشگیری از سوء تغذیه موثر می باشد. همچنین موجب تقویت سیستم ایمنی و عمومی بدن می شود.

زینک

از مواد معدنی مهم موجود در این محصول زینک می باشد. رشد طبیعی و ترمیم بافت در بدن به مقدار کافی زینک بستگی دارد. زینک در تحریک و تقویت سیستم ایمنی و افزایش تولید سلول‌های دفاعی، عملکرد صحیح سیستم گوارش، تقویت پوست و مو، جلوگیری از بروز بیش فعالی و رشد مغز نقشی مهم و موثر دارد.

کمبود این ماده می تواند مشکلات و اختلالات زیادی را در روند رشد و نمو کودکان ایجاد کند از جمله به مشکلات عصبی مانند افسردگی، بی ‌اشتهایی عصبی، کاهش تمرکز و حافظه و یادگیری در کودکان، ADHD و یا مشکلات پوستی مختلف یا مو و ناخن، عدم بهبود سریع زخم ها، اسهال های مزمن و حاد و اختلال در رشد خطی کودکان می توان اشاره نمود.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

محل اصلی ذخیره سازی این ماده در بافت استخوان و ماهیچه‌ است، همچنین در مو، ناخن، پروستات و قرنیه نیز ذخیره می‌شود. کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا کودکان حاوی این ماده ارزشمند است و در زمینه رفع کمبود نیاز بدن به زینک کمک کننده می باشد.

ب کمپلکس

همان ویتامین های گروه B است، که محلول در آب بوده و هرکدام دارای فواید و مزایای فراوان برای بدن هستند. این ویتامینها نقش مهمی در فرایند متابولیسم سلولی دارند. همچنین در عملکرد صحیح ایمنی و عصبی بدن نیز نقش بسزایی دارند و در سلامت پوست و مو، ماهیچه ها، اعصاب و روان بسیار موثرند.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

این ویتامین ها همچنین در جهت رفع ضعف و خستگی روزانه، افزایش اشتها، رفع یبوست، رفع خشکی و پوسته پوسته شدن پوست و رفع کم خونی مناسب می باشند. فولیک اسید که یکی از انواع این ویتامین هاست برای تولید و حفظ سلولهای جدید مورد نیاز می باشد. بدن کودکان و بزرگسالان جهت تولید گلبول های قرمز طبیعی و پیشگیری از آنمی (کم خونی) به فولیک اسید نیاز دارد.

موارد مصرف کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا :

تامین کننده ویتامین های گروه ب (ب1 ، ب2 ، ب3 ، ب5 ، ب6 ، ب12 ) ، بیوتین ، اسید فولیک و زینک و ویتامین ث

کمک به حفظ سلامت پوست ، مو و ناخن

درمان و پیشگیری از سوء تغذیه

تقویت رشد ذهنی و جسمی

تقویت سیستم ایمنی و عمومی بدن

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا

روش مصرف کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا :

روزانه 1 الی 2 کپسول همراه غذا با مقدار کافی آب یا مطابق دستور پزشک مصرف شود.

کپسول همراه غذا و با مقداری آب بلعیده شود و از جویدن آن خودداری گردد.

هشدار مصرف کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا :

این فرآورده صرفاٌ مکمل رژیمی – غذایی بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ها نمی باشد.

ترکیبات کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دانا : (به ازای هر کپسول)

عنوانمقدارنیاز روزانه
Vitamin C
40 mg
50 %
Zinc
5 mg
50 %
Vitamin B1
0.6 mg
55 %
Vitamin B2
0.65 mg
46 %
Vitamin B6
0.65 mg
46 %
Vitamin B12
2 mcg
80 %
Biotin
20 mcg
40 %
Folic Acid
150 mcg
75 %
Nicotinomide
4 mg
25 %
Pantothenic Acid
2 mg
33 %

ویژگیهای محصول

وزن 50 گرم
نوع محصول

کپسول

برند
گروه

زینک

رده سنی

کودکان, نوجوانان

جنسیت مصرف

عمومی

تعداد

60 عدد

نوع محفظه

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

داروسازی دانا