چون این محصول را نداریم، محصولات مشابه را به شما پیشنهاد میدیم

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس 120 میلی لیتر

Barij Essence Anti Reflux-B Syrup 120 ml

ویژگی‌های شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس:

  • برطرف‌کننده‌ی نشانه‌های رفلاکس معده
  • حاوی ژل آلوئه‌ورا و عسل
  • اثربخش در بهبود سوزش سر دل
  • کمک به رفع سرفه‌های خشک و تنفس بد بو
  • کمک در بهبود زخم مری ناشی از برگشت اسید معده به مری کاهش در کاهش ترشح اسید معده و پیسین
  • بهبود زخم معده و پیش‌گیری از بروز آن


۴۵.۰۰۰ تومان

ناموجود

ناموجود

با خرید ۶۰۰.۰۰۰ تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

در این محصول از محصولات ضد سوزش معده از دسته بندی سلامت گوارش از سایت داروخانه آنلاین دکتر دانیالی می پردازیم به:

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، مکملی غذایی است و حاوی ژل آلوئه‌ورا و عسل می‌باشد که استاندارد شده بر اساس وجود ۵/۲ میلی‌گرم گلوکومانان در هر ۵ میلی‌لیتر شربت است. شربت آنتی رفلاکس‌بی، در برطرف‌ نمودن نشانه‌های رفلاکس معده و کمک به رفع برگشت محتویات‌ معده به مری (GERD) کاربرد دارد. این فرآورده به دلیل فرمولاسیون ویژه و وجود ژل آلوئه‌ورا می‌تواند در بهبود سوزش سر دل و رفع سرفه‌های خشک و تنفس بد بو مفید و موثر باشد. شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، همچنین می‌تواند در کمک به بهبود زخم مری ناشی از برگشت اسید معده به مری، کاهش ترشح اسید معده و پیسین و بهبود زخم معده و پیش‌گیری از بروز آن یاری‌رسان باشد.

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

بیماری رفلاکس معده و یا برگشت محتویات اسیدی معده به مری، به علت عدم کفایت اسفنکتر تحتانی مری [Lower Esophageal Sphincter (LES)] بوجود می‌آید که این برگشت محتویات‌ به سمت مری باعث آسیب مخاط مری و علائمی مانند؛ احساس سوزش سر دل، سرفه‌های خشک، تنفس بد بو، اختلالات خواب، خونریزی و زخم مری می‌شود.

ژل آلوئه‌ورا، پژوهش‌ها و مکانیسم اثر شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس Barij Essence Anti Reflux-B Syrup:

ژل آلوئه‌ورا (صبر زرد) دارای ترکیبات مختلف برای ترمیم زخم، ترمیم آسیب‌های حرارتی و سوختگی‌ها و برطرف نمودن التهاب استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای درمانی ژل آلوئه‌ورا، استفاده از آن در بیماری برگشت محتویات اسیدی معده به مری است.

دارو‌درمانی GERD بر اساس دو اصل زیر استوار است:

– بالا بردن پی هاش pH محتویات معده به گونه‌ای که برگشت محتویات اسیدی معده بـه سمت مری، آسیب‌رسان نباشد.

– بالا بردن تونوس LES به گونه‌ای که مانع برگشت محتویات معده به مری شود.

مکانیسم های تاثیر ژل‌ آلوئه‌ورا مشخص نیست. با این حال در in vivo ژل آلوئه‌ورا و ترکیبات آن مهار ایمنی ناشی از پرتوهای فرابنفش را اصلاح می‌کنند. همچنین در in vitro چند جزء از آلوئه‌ورا و ژل تام آن دارای اثرات آنتی‌اکسیدان بوده‌اند. آسمانان که از اجزای اصلی ژل آلوئه‌ورا محسوب می‌شود، واجد اثرات محرک ایمنی است.

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

آلوئه‌ورا یک داروی محبوب برای درمان طیف وسیعی از اختلالات دستگاه گوارش است و نشان داده شده که آلوئه‌ورا در افراد سالم پارامترهای مختلف عملکرد دستگاه گوارش از جمله پی هاش pH دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد. بدنبال یک گزارش اولیه مبنی بر اثر ژل آلوئه‌ورا در درمان اولسر پپتیک، پژوهش‌های زیادی بر روی مدل‌های حیوانی و نیز بر روی انسان صورت گرفته است. یوسف و همکاران گزارش داده‌اند که آلوئه‌ورا ترشح اسید معده را مهار می‌کند. همچنین در رت‌هائی که پیلور آن‌ها با جراحی بسته شده alactin A موجود در آلوئه‌ورا، ترشح اسید و پپسین را کاهش می‌دهد و از پیدایش زخم معده توسط ایندومتاسین جلوگیری می‌کند.

در پژوهش دیگری نشان داده شده که آلوئه‌ورا می‌تواند چسبندگی لکوسیت‌ها و میزان TNF را کاهش دهد و باعث افزایش اینترلوکین-۱۰ شود که بدین ترتیب در سرعت بخشیدن به ترمیم زخم معده اثربخش‌ خواهد بود. همچنین امولسیونی که از مخلوط کردن شیره و ژل این گیاه با روغن معدنی تهیه شده؛ برای درمان زخم معده بیماران بکار رفته است. به نظر می‌رسد اثر ضد زخم آلوئه‌ورا به علت اثرات ضد التهابی، محافظ سلولی ( Cytoprotective)، التیام‌بخشی و تحریک مخاطی این گیاه باشد.

از آنجا که بر اساس پژوهش‌های قبلی، آلوئه‌ورا توان خوبی در کاهش ترشح اسید و پپسین دارد و با توجه به نقش کلیدی این دو عامل در آسیب رساندن به مری؛ این گیاه پتانسیل خوبی برای درمان GERD دارد. از طرف دیگر در پژوهش‌های متعدد اثر ضد التهابی و اثر ترمیم زخم برای آلوئه‌ورا به اثبات رسیده و چنانچه GERD با آسیب و التهاب همراه باشد؛ انتظار می‌رود آلوئه ورا اثرات مفیدی را ایجاد کند.

بر اساس نتایج یک پژوهش تصادفی با کنترل دارونما روی ۵۸ بیمار مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر [Irritable Bowel Syndrome (IBS)] و با غلبه‌ بر اسهال، در ماه اول، ۳۵ درصد از دریافت‌کنندگان آلوئه‌ورا به این درمان پاسخ دادند که این در مقایسه با ۲۲ درصد در گروه دارونما بوده است. به طور کلی بیماران استفاده‌کننده‌ی آلوئه‌ورا، میزان پاسخ قابل توجه آماری بیشتری در مقایسه با دارونما داشتند. ( ۴۳٪ در برابر ۲۲٪)

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس

در یک کارآزمایی بالینی دوسو بی‌خبر تصادفی با کنترل پلاسبو، اثربخشی و ایمنی مصرف ژل آلوئه‌ورا (روزی ۲ بار و هر بار ۱۰۰ میلی‌لیتر به مدت ۴ هفته در بیماران مبتلا به کولیت زخمی شونده (Ulcerative Colitis) بررسی گردید. آلوئه‌ورا موجب بهبود (Remission) کلینیکی در ۳۰٪ بیماران (در مقایسه با ۷٪ در گروه دارونما) و بهبود نشانه‌های بیماری در ۳۷٪ بیماران (در مقایسه با ۷٪ در گروه دارونما) گردید شاخص بالینی فعالیت ساده‌ی کولیت (Colitis Activity Index Simple Clinical) و رتبه‌بندی بافت‌شناسی (Histological Score) در بیماران دریافت‌کننده‌ی آلوئه‌ورا به طور چشم‌گیری کاهش یافت، ولی در گروه دارونما تغییری نکرد.

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس، به کاهش ترشح اسید پپسین در معده می‌پردازد و همچنین در کمک به درمان زخم و التهاب در ابتدای مری موثر خواهد بود و اثرات سایتوپروتکتیو بر روی سلول‌های ابتدای مری خواهد گذاشت.

امیدواریم که این پژوهش توانسته باشد اطلاعات کافی را به شما داده باشد. داروخانه دکتر دانیالی همواره تندرستی و سلامت شما را در اولویت قرار داده و می‌دهد.

موارد مصرف شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس:

رفع علائم بیماری برگشت محتویات اسیدی معده به مری (GERD).

روش مصرف شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس:

روزی ۱ تا ۲ قاشق مربا خوری (۵ تا ۱۰ میلی‌لیتر) قبل از صبحانه و قبل از خواب میل شود. قبل از مصرف شیشه را بخوبی تکان دهید.

هشدار مصرف شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس:

در صورت بروز هرگونه حساسیت با پزشک یا دکتر داروساز مشورت فرمائید.

این فرآورده مکمل تغذیه‌ای است و جهت تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها نمی‌باشد.

موارد منع مصرف:

در صورت حساسیت شناخته شده نسبت به آلوئه‌ورا و یا حاملگی مصرف نشود.

عوارض جانبی مصرف:

به صورت نادر درماتیت بعد از مصرف خوراکی و موضعی ژل‌ آلوئه‌ورا گزارش شده است.

تغییر رنگ ادرار به زرد، قهوه‌ای یا قرمز اهمیت بالینی ندارد و ممکن است به علت وجود متابولیت‌های آنتراکینون باشد که به هنگام استخراج ژل وارد آن شده‌اند.

در یک پژوهش موردی و در in vivo کاهش سطح سرمی هورمون‌های تیروئید (T3,T4) توسط آلوئه‌ورا گزارش شده است.

شرایط نگهداری:

شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگه‌داری نمایید.

شرکت داروسازی باریج اسانس، بزرگترین تولید کننده داروی گیاهی در ایران با بیش از 25 سال سابقه درخشان در تولید داروی گیاهی و فراورده های طب سنتی.

ویژگیهای محصول

وزن 167 گرم
نوع محصول

شربت

گروه

آنتی رفلاکس و زخم معده

عصاره

آلوئه ورا, عسل

حجم

120 میلی لیتر

نوع محفظه

بطری پلاستیکی

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

باریج اسانس

برند

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “شربت آنتی رفلاکس بی باریج اسانس 120 میلی لیتر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *