کوآنزیم Q10 یا CoQ10 یک ترکیب مغذی شبه ویتامینی و محلول در چربی است که بدن برای سلامت خود به میزان کمی از آن نیاز دارد. این ماده یک آنتی اکسیدان درون سلولی است که توسط بیشتر سلول‌های بدن انسان ساخته می شود و همچنین می‌توان آن را از منابع غذایی نیز بدست آورد. بیشترین مقدار کوآنزیم کیوتن در گوشت گاو و بعد از آن در جوجه است. مغز ها، کلم بروکلی آب پز و پرتقال نیز مقادیری از آن را دارا هستند. از آنجا که این ماده قابل حل در چربی است، در ماهی چرب، گوشت گاو، سویا، بادام زمینی، و اسفناج نیز یافت می شود.

کیوتن در سلول یوکاریوت ها و به خصوص در میتوکندری وجود دارد و بخشی از زنجیره انتقال الکترون و تولید انرژی در متابولیسم هوازی است. کیوتن آنتی اکسیدانیست که از آسیب سلول‌ها توسط رادیکال‌های آزاد (مواد شیمیایی بسیار واکنش‌پذیر) جلوگیری می کند. این ماده یک ضد التهاب قوی است. امروزه کاربرد کوآنزیم Q10 را در پیشگیری و درمان برخی از انواع سرطان و بیماری قلبی و برای کاهش عوارض جانبی ناشی از برخی از درمان‌های سرطان بررسی می‌کنند.

مکمل کوآنزیم Q۱۰ جهت جوان سازی و زیبایی پوست، همچنین جلوگیری و درمان چین و چروک پوست بسیار مفید می باشد.

خرید مکمل کیوتن

خرید اینترنتی مکمل‌های کیوتن با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت از برندهای معتبر بین المللی هم اکنون در داروخانه آنلاین دکتر دانیالی امکان پذیر است. تمامی مکمل‌های موجود در این داروخانه دارای برچسب اصالت کالا بوده و شما می توانید با اطمینان آنها را خریداری نمایید. همچنین قبل از خرید می‌توانید از مشاوران سایت در خصوص خرید محصولات مشاوره بگیرید.

نمایش 1–12 از 15 نتیجه