بیشتر افراد روی بالش هایی می خوابند که قدیمی و غیر استاندارد هستند. متخصصان در زمینه خواب توصیه می کنند که هر 12 تا 18 ماه یک بار، افراد باید یک بالش جدید تهیه کنند.

اگر عمر بالش بیش از دو سال باشد، زمان تعویض آن رسیده است. نه تنها یک بالش کهنه وسیله ای مناسب برای برطرف کردن نیاز شما به خواب مناسب نیست، بلکه این بالش ارزش اولیه خود را از دست داده و می تواند کوله باری از مواد آلرژی زا مثل : قارچ، کپک و گرد و غبار های بسیار ریز باشد که نیمی از وزن بالش کهنه شما را گرفته است.

یک بالش طبی مناسب باید به اندازه کافی سفت باشد تا سر و گردن را با ستون فقرات به طور موازی در یک راستا قرار بگیرد .

متخصصان به خانواده‌ها توصیه می کنند برای جلوگیریی از پف چشم، از بالش طبی مناسب برای خواب استفاده کنند.

هنگام خواب، مایعات بدن به شکلی پخش می‌شوند که ممکن است مقداری از این مایعات در اطراف چشم جمع شود و باعث پف کردن چشم‌ شما شوند. با قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن، مایعات از اطراف چشم ها دور خواهند شد و مشکل پف چشم شما را حل می‌کنند.

بالش طبی خوب و مناسب نه تنها بر کیفیت خواب تاثیر گذار خواهد بود، بلکه موجب می‌شود در هنگام خواب، بدن در شرایط فیزیکی ایده آلی قرار داشته بگیرد. اگر شما صبح ‌ها با سردرد، گردن درد، بی حسی یا احساس ناراحتی در شانه‌ ها و بازو ها بیدار می‌شوید، به احتمال زیاد، مشکل از بالشی که روی ان می خوابید است و باید با مشورت متخصص بالش طبی مناسب خود را تهیه کنید.

در حال نمایش 4 نتیجه