محصولات مراقبت سوختگی

یکی از تلخ‌ترین تجربه‌هایی که هر فرد ممکن است در طول زندگی خود تجربه کند، سوختگی است. ممکن است با تمام دقتی که در انجام کارهای خود دارید، باز هم به‌صورت ناگهانی و ناخواسته دچار سوختگی خواهد شد.

سوختگی یکی از شایع‌ترین مصدومیت‌هایی است که بر اثر عوامل مختلف ایجاد شود. این عوامل ممکن است تماس بدن با شعله، وسایل و مایعات داغ، مواد شیمیایی، جریان الکتریسیته، تابش مستقیم خورشید و یا عوامل دیگری باشد، معمولا بیشتر سوختگی ها در خانه، در هنگام آشپزی اتفاق می‌افتد. شعله اجاق گاز، حرارت زیاد قابلمه، پریدن روغن داغ و ریختن آب جوش روی بدن ازجمله سوختگی‌های رایج و دردناکی است که ممکن است هر فرد تجربه کند. این نوع سوختگی‌ها در صورتی که تاول و سطح وسیعی ندرد به‌ سادگی در منزل درمان خواهد شد. بنابراین هر فرد باید بداند که اگر در خانه دچار سوختگی شد چه کارهایی را انجام دهید و در سوختگی شدید چگونه فرد را به مراکز درمان سوختگی و بیمارستان منتقل شود.

در مرحله اول افراد باید عامل سوختگی رفع کند ، به طور مثال در سوختگی ناشی از برق، قطع جریان برق در سوختگی با مواد شیمیایی، حذف یا برداشتن ماده شیمیایی و در سوختگی‌های عادی برداشتن جسم سوزاننده از روی پوست باید نخست انجام گیرد.

مرحله بعد خنک کردن جای سوختگی است. در مرحله خنک کردن بهترین ماده آب می باشد . محل سوختگی را با توجه به نوع سوختگی حداقل به مدت ١٠ دقیقه در جریان آب قرار دهید. توجه داشته باشید که حتما باید زیر جریان آب قرار دهید تا جریان آب گرما را به خود بگیرد و از آن رد شود، نه آن‌که محل سوختگی را در ظرف آب فرو ببرید.

هیچ وقت هنگام سوختگی اجازه استفاده از موادی مثل سیب‌زمینی، خمیردندان، زردچوبه، نمک، سفیده تخم‌مرغ، رب گوجه‌فرنگی، انواع روغن‌ها، یخ و آرد را ندارید، چرا که استفاده از این مواد برای درمان سوختگی هیچ پشتوانه علمی ندارد.

نمایش 1–12 از 15 نتیجه

پماد موضعی ژانوهیل ژانوس 30 گرم

قیمت اصلی 85.000 تومان بود.قیمت فعلی 72.250 تومان است.