معمولا استخوان های فک پس از کشیدن دندان ها تحلیل خواهند رفت، این موضوع در حالی که اندازه دندان مصنوعی ثابت می باشد و فک کوچک تر خواهد شد ، به همین خاطر نیاز به خرید چسب دندان مصنوعی لازم می شود . تحلیل فک پایین در مقایسه با فک بالا 2 تا 4 برابر بیشتر است.

به دلیل کوچک تر بودن فک پایین و تماس بیشتر زبان با این ناحیه از دهان، اغلب بیماران از لقی و ناراحتی در فک پایین بسیار بیشتر از فک بالا مرسوم می باشد. این چسب به اشکال کرم، برچسب و پودر در بازار موجود می باشد و باعث کاهش میزان حرکت و لیز خوردن پروتز هنگام حرف زدن ، خوردن، خندیدن، سرفه کردن یا عطسه خواهد شد.

چسب های دندان مصنوعی معمولا به صورت پودری و کرمی تولید و ساخته می شوند و دندان های مصنوعی را به لثه می چسبانند. در بعضی از برند ها به دلیل این که چسبندگی این نوع چسب بیشتر شود از زینک نیز استفاده می شود. برخی از اوقات اگر دندان مصنوعی به صورت درست ساخته شده باشد نیازی به استفاده از چسب نیست. با این حال با مرور زمان استخوان دندان تحلیل خواخد رفت و لثه عقب می رود و نتیجه آن دندان مصنوعی کم کم عقب خواهد رفت و  سر جای خود قرار نخواهد گرفت. در این مواقع باید یا دندان مصنوعی را تعویض کنید و یا باید به صورت موقت فاصله بین آن ها را چسب بزد.

چسب های دندان مصنوعی ماده ای غیر سمی و قابل حل در آب می باشند. این چسب بین بین دندان و بافت لثه قرار می گیرد و دندان ها را در یک چا ثابت قرار می دهند و باعث می شوند تا هنگام غذا خوردن و یا نوشیدن دندان در جایه خود ثابت می ماند و در دهان لغزش نخواهد داشت.

چسب دندان مصنوعی از بزاق دهان قوی تر می باشد و بین لثه و دندان در نقش یک لایه چسبناک مصنوعی ظاهر خواهد شد. این نوار باعث افزایش استحکام می شود و مانع لیز خوردن دندان مصنوعی می شود. به این خاطر که بزاق دهان به دندان مصنوعی و بافت دهان می چسبد، پروتز نیز به بافت خواهد چسبید.

در حال نمایش یک نتیجه