معمولا در فصل بهار و پاییز بسیاری از افراد دچار حساسیتهای فصلی و آلرژیک به دلایل مختلف می‌شوند. همچنین بروز سرماخوردگی باعث می‌شود تنفس برای فرد دچار مشکل شود و این امر مشکلات زیادی را برای افراد بیمار به وجود می‌آورد.

در این مواقع معمولا پزشکان استفاده از قطره و اسپری بینی را تجویز می‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند که جذب مواد از طریق بینی باعث می‌شود راه تنفسی زودتر باز شود و فردی که به دلیل آلرژی و دلایل دیگری مثل بیماری نمی‌تواند نفس بکشد، زودتر بتواند بهبود پیدا کند. در ادامه به نحوه استفاده از قطره و اسپری بینی و همچنین عوارض جانبی آن می پردازیم.

نحوه استفاده از قطره و اسپری بینی

اتدا قبل از استفاده از قطره و اسپری بینی بهتر است درون بینی را کاملا تمیز کنید. سپس اسپری یا قطره را به خوبی تکان دهید. نوک آن را را وارد بینی کنید و سوراخ دیگر بینی را با دست بگیرید . سپس اسپری را فشار دهید و یا چند قطره اب درون بینی بریزید و بعد از آن دم را به آهستگی انجام دهید. سپس سر را به حالت خم نگه داشته تا مواد به درون حلق راه پیدا یابد. در طول این مدت به آهستگی و آرامی نفس بکشید. و این عمل را برای هر دو سوراخ بینی انجا دهید.

عوارض جانبی

تا به حال عوارض جانبی شدیدی در اثر استفاده از این اسپری ها و قطره های بینی گزارش نشده است. اما به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است فرد مصرف کننده به یکی از مواد به کار رفته در فرمول این اسپریها حساسیت داشته باشد. در این صورت واکنشهای غیرطبیعی در بدن او رخ بدهد.

از جمله این واکنش ها می توان به مواردی مثل سردردهای مزمن، خونریزی بینی و گلو درد اشاره کرد. همچنین در موارد نادر ممکن است فرد دچار تهوع می شود. بهتر است در صورت مشاهده این علایم  و یا علایم غیرطبیعی دیگر بهتر است استفاده از این اسپریها را سریع کنار بگذارید.

نمایش 1–12 از 14 نتیجه