والدین باید بدانند که، ورود گرد و غبار به بینی نوزاد ممکن است راه تنفسی او بسته شود. در بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی که باعث تولید خلط در بینی کودک خواهد شد راه تنفسی‌ را مسدود می‌کنند.

این موضوع باعث ایجاد اختلال در تنفس کودک و همچنین از بین رفتن آسایش کودکان می‌شود. می توان گفت که پوار بینی محصولی است که به پاکیزگی مجرای تنفسی بینی نوزاد بسیار کمک خواهد کرد.

فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از پوار برای کودک خطرناک است و باعث خونریزی خواهد شد. روش استفاده از پوار به این صورت است که در ابتدا پمپ را فشار دهید و سپس به آرامی قسمت لوله‌ای آن را در داخل سوراخ بینی نوزاد قرار داده و به آرامی فشار آنرا کم کرد.

این روش باعث تخلیه ترشحات بینی یا دهان نوزادتان خواهد شد. برای خارج کردن محتویات خشک حتما قبل از استفاده از پوار ۲ قطره نرمال سالین یا کلرور سدیم داخل بینی کودک خود ریخته تا مرطوب و شل شود.

پوار بینی ساخته شده از سیلیکون که مخصوص نوزادان تازه متولد شده می باشد. مواد اولیه این محصول فاقد مواد مضر می باشد و والدین می‌توانند آن را با خیال راحت استفاده کنید. این محصول مناسب خارج کردن گرد و غبار از داخل بینی کودک و باز کردن راه تنفسی او است.

عوارض استفاده از پوار بینی نوزاد

می توان گفت پوار بین دارای عوارض جدی نمی باشد، اما اگر از آن به شیوه‌ای درست استفاده نکنید، باعث اذیت شدن نوزاد و یا زخم شدن بینی حساس او خواهد شد. بهتر است والدین که درنهایت دقت و آرامش و در مواقعی که نوزاد تحرک کمتری دارد مثل زمان خواب، از این وسیله برای تخلیه‌ی بینی او استفاده کنید.

در حال نمایش 2 نتیجه