می توان گفت گوش پاک کن یک وسیله‌ی بهداشتی ضروری برای بهداشت افراد می باشد. گوش پاک کن از وسایلی است که در هر خانه‌ پیدا می شود و مصارف خاص خود را دارد. همچنین علاوه بر تمیز کردن گوش گاهی برای موارد دیگر نیز از این محصول استفاده می شود و همچنین برای ساخت کاردستی‌ و … می توان از آن استفاده کرد.

می توان گفت جرم گوش در واقع برای گوش شما مفید می باشد و از خشک شدن بیش از حد گوش جلوگیری خواهد کرد ، کثیفی را به گیر می اندازد و از رسیدن باکتری به گوش جلوگیری خواهد کرد. با گذشت زمان ، موم گوش به طور طبیعی به خارج از گوش خارج می شود و می توان آن را پاک کرد. به طور کلی گوش ها قابلیت این را دارند که خود تمیز  شوند و به گونه ای تمیز کردن آن ها غالبا کار غیرضروری است.

گوش پاک کن ها متشکل از دو قسمت توده مانند پنبه ای می باشد که در قسمت انتهایی دو طرف یک میله ی کوتاه پیچیده شده است که جنس این میله ها معمولا از چوب، کاغذ پیچیده شده به صورت فشرده و یا پلاستیک می باشد. گوش‌ پاک‌ کن در کارهای مختلفی مثل کمک های اولیه ، هنر ، صنعت ، به عنوان لوازم آرایشی و… می‌ تواند کاربردهای دیگری نیز داشته‌ باشد.

عوارض استفاده از گوش پاکن

بسیاری از افراد دنیا برای تمیز کردن گوش های خود از گوش پاک کن استفاده می کنند. دلیل این کار بیشتر پاک سازی موم گوش از مجرای گوش می باشد. با این حال ، گرچه تمیز کردن قسمت خارجی گوش با پنبه ایمن تر است ، اما بهتر است از استفاده آنها در داخل گوش خودداری شود. استفاده از گوش پاک کن در داخل گوش شما با انواع عوارض از جمله آسیب و عفونت می تواند همراه باشد.

کاربردهای دیگر گوش پاکن

• پاک کردن آرایش

• درمان های نقطه ای را اعمال کنید

• مانیکورهای نامرتب را تمیز کنید

• استفاده برای محصولات بهداشتی

• پاک کردن دستگاههای الکترونیک