دستمال مرطوب، که با نام حوله مرطوب یا دستمال ضدعفونی کننده نیز شناخته  می‌شود، تکه‌های کوچک کاغذی و یا پارچه‌ای می باشد که پیش از مصرف، مرطوب شده‌ و برای راحتی بیشتر مصرف کننده، معمولا به صورت تا شده و به صورت جداگانه، بسته بندی خواهد شد.

این دستمال معمولا برای تمیز و ضد عفونی کردن مورد استفاده قرار می گیرد. دستمال‌ مرطوب می‌توانند از جنس کاغذ، بافت یا حتی پارچه بدون بافت نیز باشد. می توان گفت این نوع پاک کننده برای پاک کردن آلودگی یا مایعات باید به آرامی روی سطوح مالیده شود.

افراد توقع دارند که دستمال های مرطوب قابلیت مناسبی برای جذب، حفظ یا پاک کردن گرد و غبار یا مایعات را نیز داشته باشدو می توان گفت یکی از مزایای اصلی این دستمال راحتی کار با آن می باشد.

این محصول به دلیل پاک کنندگی سریع‌تر و آسان‌ گزینه مناسبی نسبت به دیگر محصولات مثل مایعات تمیز کننده و دستمال پارچه ای یا حوله کاغذی، برای تمیز کردن می باشد.

دستمال‌های مرطوب بیشتر از پارچه‌های بافته نشده و مشابه آنچه در ورق‌های خشک کن استفاده می‌شود ،تولید می‌شوند.

دستمال مرطوب از محبوبیت زیادی در بین مادران برخوردار است. اما، طی دهه گذشته، تنوع این گروه از محصولات بهداشتی رشد چشم‌گیری دارد و برای مواردی مثل پاک کردن سطوح سخت، پاک کردن مواد آرایشی و همچنین گردگیری و تمیز کردن سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه بیش از 50 درصد از فروش دستمال‌های مرطوب، برای مواردی غیر از مراقبت از کودک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دستمال‌های مرطوب به دسته های زیر قابل تقسیم می‌ باشند:

  1. دستمال‌های مرطوب مناسب برای مراقبت‌های شخصی
  2. دستمال‌های مرطوب مناسب برای تمیز کردن وسایل خانه
  3. دستمال‌های مرطوب برای تمیزکاری‌های صنعتی

نمایش 1–12 از 29 نتیجه