به دلیل تولید بیش از حد سیبوم پوست چرب ایجاد می‌شود. سیبوم ترشح چربی می باشد که توسط غدد چربی آزاد می‌شود. در صورتی که سیبوم در مقادیر طبیعی تولید شود، به حفاظت و آبرسانی پوست بسیار کمک می‌کند. اما وقتی میزان بیش از حد سیبوم تولید شود، باعث انسداد منافذ پوست می شود که در پی آن جوش‌های سر سیاه و سر سفید روی پوست ظاهر خواهد شد، منافذ پوست باز می شود و پوست براق و چرب به نظر می‌ آید.

اگر پوست چربی دارید توصیه می‌شود که از یک رژیم غذایی خوب بهره ببرید. همچنین مصرف انواع شرینی و غذاهای چرب و سرخ شده را محدود کنید. مصرف مکرر آب در طول روز، می‌تواند به سلامتی بدن و بهبود پوست شما کمک کند. همچنین خوردن انواع میوه و سبزیجات را فراموش نکنید تا بتوانید پوستتان را به تعادل برسانید. سعی کنید همیشه پوستتان را از هر گونه آلودگی حفظ کنید چرا که افرادی که پوست چربی دارند، همیشه در معرض جوش یا آکنه می باشند.

همچنین از محصولات بهداشتی و آرایشی متناسب با پوست چرب استفاده کنید.

رفع چربی پوست با کرم و اقدامات درمانی

محصولات مختلف برای پوست‌های چرب تولید شده‌است که فقط نقش پاک کننده چربی را دارند و تاثیر چندانی روی میزان ترشح چربی ایجاد نمی کنند. بعضی داروهای خوراکی و هورمونی هم می‌توانند میزان ترشح چربی پوست را کاهش داده. اما این داروها فقط در مواردی استفاده می‌شوند که چربی همراه با بروز آکنه وجود داشته باشد . تنها داروی شناخته شده‌ای که می‌تواند میزان ترشح چربی را به شکل ماندگار کاهش دهد داروی ایزو ترتینوئین می باشد.

که مصرف آن به منظور کاهش ترشح چربی توصیه نمی شود. افراد دارای پوست چرب که برای درمان آکنه از این موارد استفاده می‌کند، متوجه کاهش ترشح چربی پوست خود نیز خواهند شد. با وجود این مسائل، داشتن پوست چرب محاسنی نیز دارد. طبق آمار افراد دارای پوست چرب کمتر به سرطان پوست مبتلا خواهند شد. هرچند افرادی که دارای پوست خیلی چرب هستند به علت بزرگ شدن غدد چربی ممکن است پوستشان زمخت و خشن به نظر آید ولی ایجاد چین و چروک در پوست‌های چرب دیرتر اتفاق خواهد افتاد.

نمایش 1–12 از 24 نتیجه

سرم نیاسینامید اکتی ویت ویتالیر (پوست مختلط‌ تا چرب) 30 میل

قیمت اصلی ۳۹۴.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۳۴.۹۰۰ تومان است.

سرم متعادل کننده چربی پوست بایومارین مدل آکوا پیور 60 میلی لیتر

قیمت اصلی ۵۲۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۹۰.۰۰۰ تومان است.

کرم کنترل کننده چربی پوست چرب ریچلند 50 میلی لیتر

قیمت اصلی ۴۹۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۲۴.۱۵۰ تومان است.

ژل کرم کنترل چربی دلانو 50 میلی‌لیتر

قیمت اصلی ۳۳۷.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۲۸۶.۴۵۰ تومان است.

کرم رنگی متعادل کننده چربی پوست سی گل اس پی اف 30 40 میل

قیمت اصلی ۱۲۹.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۰۹.۶۵۰ تومان است.

کرم آبرسان و متعادل کننده چربی درمالوگ؛ کرم صورت ویژه پوست چرب و مختلط 50میل

قیمت اصلی ۲۲۰.۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۸۷.۰۰۰ تومان است.