شربت اهورا نی نی اهورادارو 120 میل

Ahura Nini Ahuradarou Syrup, 120ml

ویژگی های شربت اهورا نی نی :

  • پیشگیری و درمان سوء هاضمه
  • درمان نفخ و دردهای شکمی
  • مناسب نوزادان بالای یک ماه

تاریخ انقضا: 2026/01/29

50.000 تومان

موجود

موجود

با خرید 600.000 تومان بیشتر، هزینه حمل و نقل رایگان می شود.

شربت اهورا نی نی اهورادارو

در این محصول از دسته بندی نفخ و سوء هاضمه از محصولات سلامت گوارش و سلامت گوارش کودکان از سایت دکتر دانیالی می پردازیم به :

گریه و ناراحتی نوزاد از نفخ شکم که بیشتر شب‌ها رخ می‌دهد، دغدغه بیشتر خانواده‌ها است و میتوان گفت، ۷۰ درصد نوزادان به آن دچار می‌شوند. درمان مشکل نوزاد یا حتا آرام کردن او می‌تواند چالش برانگیز باشد و در اعصاب و روان سرپرستان نوزاد اثر سوء داشته باشد، چون توان دیدن و شنیدن گریه و درد نوزاد خود را ندارند.

گاز و نفخ شکمی نوزادان در اثر نوشیدن شیر به وجود می‌آید و موضوعی طبیعی است. چون گاز شناور است و در خلاف جهت روده حرکت می‌کند و در میانه راه به دام افتاده و درد ایجاد می‌کند. در کنار نوشیدن شیر موردهای زیر نیز در افزایش نفخ و درد شکمی دست دارند: گریه کردن، روش نادرست نوشیدن، عدم رشد دستگاه گوارش، انرژی‌ و حساسیت غذایی، شیردهی بیش از حد، عدم هماهنگی در فلور روده، سکسکه و آروغ، ورم و باد شکم، کم خوابی یا بیخوابی.

شربت اهورا نی نی

شربت اهورا نی نی

گاهی به دلیل زیاد بودن شیر مادر نوزاد دچار رفلاکس می‌شود، در این مشکل شیر به میزان زیادی در اختیار نوزاد قرار می‌گیرد و او بیش‌ از حد شیر می‌نوشد و شیر خوردن سبب ورود گاز به معده و روده نوزادان می‌شود. همچنین گوارش غذا، گوارش لبنیات و مشکل هایی مانند عدم تحمل لاکتوز نیز می‌تواند گازهای اضافی و نفخ فرآهم کند که با درد و ناراحتی‌ همراه است.

ماده های اثربخش‌ این شربت اهورا نی نی Ahura Nini با برطرف‌ کردن اسپاسم های عضله‌های دستگاه گوارش، کمک به گوارش سریع و صحیح، کاهش تراوش اسید معده و کاهش مشکل‌های گوارشی باعث جلوگیری از فرآوری گازهای اضافی، برطرف‌ نمودن نفخ و درد در نوزادان و کودکان می‌شوند.

زيره‌ سياه‌:

در موردهای بلع‌ هوا، نفخ‌ شکم‌، برطرف‌ کردن‌ بدگوارشی یا سوء هاضمه، هضم‌ راحت تر غذا، دل‌ پيچه‌ نوزادان و کودکان‌، انگل‌ معده‌ و روده‌، دفع‌ بادهای کليه‌ و مثانه‌، تنگي ‌نفس‌ و سکسکه‌ نفخی به کار مي‌ رود.

شوید:

در کنار طعم خوشایندش، دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی و دربردارنده ی ویتامین ها و ماده‌های معدنی فراوان است. شوید هم در غذاهای گوناگون بکارگرفته می‌شود و هم در نان و به‌ شکل خام و… . شوید با خاصیت ضدالتهابی و ضداکسیدانی خود در بهبود سیستم ایمنی و درمان‌ التهاب و پیشگیری از سرطان نقش پررنگی دارد. همچنین شوید به کاهش کلسترول نیز کمک بسیار می‌کند.

شوید در درمان بی اشتهایی، درمان نفخ شکم، برانگیختگی فرآوری صفرا و آب گوارشی کاربرد دارد. آب گوارشی از لوزالمعده تراوش می‌شود و شامل آنزیم‌هایی است که کربوهیدرات، چربی و پروتئین‌ های غذا را جزء جزء می‌کند. دیگر خاصیت‌ شوید برای دستگاه گوارش، درمان یبوست و کمک به حرکت‌های روده است. «مونونرپن کاروون» یکی دیگر ماده های درونی شوید برای بهبود کارکرد دستگاه گوارش است و به رفع ناراحتی‌های معده و تخلیه‌ی گاز آن کمک رسان است.

بی کربنات سدیم:

با خاصیت بازی خود از میزان اسیدی بودن معده و دستگاه گوارش کم می کند و در درمان مشکل های گوارشی و کمک به گوارش غذا، کاربرد دارد.

شربت اهورا نی نی

شربت اهورا نی نی

موارد مصرف شربت اهورا نی نی :

پیشگیری و درمان سوء هاضمه

درمان نفخ و دردهای شکمی

مناسب نوزادان بالای یک ماه

روش مصرف شربت اهورا نی نی :

نوزادان ۱ تا ۶ ماه: هربار ۱ قاشق مرباخوری (۵ میلی‌لیتر).

کودکان ۶ ماه تا ۱۲ سال: ۲ قاشق مرباخوری (۱۰ میلی‌لیتر).

حداکثر مقدار مجاز ۶ بار در شبانه روز است.

زمان مصرف فرآورده هنگام تغذیه‌ یا درجا بعد از آن می باشد.

از مقدار بیش از حد مجار خودداری کنید.

دارو تا ۴ هفته پس از باز شدن درب بطری قابل استفاده است.

موارد منع مصرف شربت اهورا نی نی :

این فرآورده برای کودکان کمتر از یک سال توصیه نمی شود.

ابن دارو حاوی ساکاروز است و در بیماران دچار به قندخون منع مصرف دارد.

شربت اهورا نی نی

شربت اهورا نی نی

عوارض جانبی و تداخلات دارویی مصرف شربت اهورا نی نی :

این دارو در دوزهای درمانی تعیین شده دو بدون عارضه جانبی می باشد.

در بعضی نوزادان ممکن است باعث نمایان شدن واکنش های حساسیت زا شود.

در صورت مصرف بیش از حد مجاز احتمال ایجاد هیپرناترمیا وجود دارد که نشان‌های آن ممکن است به صورت خواب، آلودگی، تحریک پذیری و افزایش تعداد تنفس آشکار شود.

در صورت بروز هر گونه عارضه جانبی با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

تداخل دارویی شناخته شده ای ندارد.

شرایط نگهداری :

دارو را در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتی‌گراد در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

این فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.

ترکیبات شربت اهورا نی نی :

دربردارنده ی ۰/۰۴۵ درصد اسانس زیره سیاه با نام دانشیِ Caum carvl و ۰/۰۴۵ درصد اسانس شوید با نام دانشیِ Anethum gravolens,  و ۱ درصد بی کربنات سدیم.

میزان ماده اثربخش در حسب کاروون ٪۴۵ میلی‌گرم در ۳۰ میلی‌لیتر شربت می باشد.

ویژگیهای محصول

وزن 250 گرم
نوع محصول

شربت

برند
گروه

ضد نفخ

جنسیت مصرف

عمومی

نوع محفظه

بطری شیشه ای

حجم

120 میلی لیتر

کشور سازنده

ایران

شرکت سازنده

اهورا دارو